تغییر رمز در سامانه ثنا چگونه است؟

همانطور که می دانید برای استفاده از خدمات مربوط به دادگاه ها مانند: پیگیری پرونده یا مشاهده ابلاغیه ها و یا حتی خدمات حضوری و ... نیاز به این است که در سامانه ثنا عضو شوید.
اگر قصد عضویت در سامانه ثنا را داشته باشید، برای دسترسی به سامانه برای شما یک رمز عبور (رمز شخصی) به تلفن همراهتان به صورت پیامک ارسال خواهد شد.
مشکلی که ممکن است پیش بیاید این است که بسیاری از کاربران این رمز شخصی رو گم کرده یا از روی تلفن همراه پاک می شود و یا به هر نحوی به این رمز شخصی برای ورود به سامانه ثنا دسترسی ندارند.
 حال به این می پردازیم که اگر شخصی رمز شخصی (رمز عبور) برای ورود به سامانه ثنا رو فراموش کرده باشد یا گم کرده باشد به چه طریقی می تواند بدون نیاز به مراجعه ی مجدد به دفاتر خدمات قضایی، یک رمز شخصی جدید دریافت نماید. با ما همراه باشید.
قبل از هر کاری لازم به ذکر است که برای دریافت مجدد رمز شخصی به شناسنامه و کارت ملی و شماره موبایل (شماره موبایلی که با آن در سامانه ثنا ثبت نام کردید) نیاز خواهید داشت.
در اولین مرحله با استفاده از مرورگر وارد سایت درگاه خدمات الکترونیک قضایی به آدرس(www.adliran.ir) شوید. صفحه رو پایین بکشید و در قسمت راست روی گزینه سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی کلیک نمایید.
 
 

با کلیک بر روی گزینه سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی، وارد سامانه ثبت ثنا ( باکلیک بر روی گزینه سامانه اصلی ثنا) خواهید شد.

 


 

در این قسمت اگر رمز شخصی خود برای ورود به سامانه ثنا را فراموش کرده اید، بر روی گزینه فراموشی رمز عبور کلیک نمایید.


 

 با کلیک بر روی گزینه فراموشی رمز عبور، وارد صفحه فراموشی رمز خواهید شد.

همانطور که در بالا ذکر شد هم به شماره تلفن خود (شماره تلفن خود هنگام ثبت نام) و هم به شناسنامه و کد ملی برای بازیابی رمز ثنا احتیاج خواهید داشت. با توجه به عکس نیاز به این است که اطلاعات خواسته شده رو تکمیل نمایید.

طبق تصویر فوق، برای مرحله اول نیاز است که شماره ملی، تاریخ تولد، سریال شناسنامه (سریال قرمز رنگ به صورت عدد نوشته شده درگوشه شناسنامه، فقط 6 رقم آخر)، شماره همراه و با نوشتن اعداد داخل تصویر در قسمت عدد تصویر زیر به صورت صحیح وارد کرده و سپس روی گزینه ارسال کد فعال سازی کلیک نمایید.

زمانی که روی گزینه ارسال کد فعال سازی کلیک نمایید، در صورتی که اطلاعات وارد شده درکادرهای گفته شده صحیح باشد، به شماره تلفن همراهی که وارد کرده اید یک پیامک حاوی کد فعال سازی ارسال خواهد شد. 

 

 

 

کد فعال سازی را در مرحله دوم طبق تصویر فوق در کادر اول یعنی کد فعال سازی ارسال شده به شماره همراه وارد و مجدد عدد داخل تصویر رو داخل کادر وارد کرده و روی گزینه دریافت رمز شخصی جدید کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی گزینه دریافت رمز شخصی جدید مجددا یک رمز جدید پیامک خواهد شد که از طریق این رمز به سامانه ثنا دسترسی پیدا خواهید کرد.

 

 

به این خاطر که این رمز شخصی که برایتان ارسال شده را به هر دلیلی گم کرده یا فراموش نکنید می توانید با مراجعه به صفحه قبل که وارد شده اید، بر روی گزینه تغییر رمز عبور کلیک کنید.

 


 

طبق تصویر فوق با وارد کردن شماره ملی خود و رمز شخصی که دریافت کردید را وارد نمایید و با کلیک بر روی گزینه مرحله بعد، رمز شخصی موقتی که برای شما ارسال خواهد شد را وارد نمایید و در انتها می توانید یک رمز عبور شخصی جدید برای سامانه ثنا خود تنظیم کنید. این رمز چون خود شما آن را تنطیم می کنید معمولا یک رمزی قرار می دهید که دیگر هیچوقت فراموش نخواهید کرد و دیگر نیازی به نگهداری رمز شخصی ورود به سامانه ثنا در گوشی موبایل یا جاهای دیگر نخواهد بود.

به این طریق می توانید از فراموش یا گم شدن رمز شخصی ورود به سامانه ثنا جلوگیری نمایید.

 


 

 

۵ / 4.75 (از مجموع 4 رای)

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی

این مقاله رو به اشتراک بگذار!

پرسش و پاسخ های مرتبط

باسلام بنده درسال ۹۱ الی۹۳ محکوم به پرداخت رشوه به ۶ماه حبس شدم اکنون راننده ترانزیت داخلیم مخوام دفترچه خروج بگیرم وسال ۹۳ ۶ماه زندانیم راطی نمودم آیا مانع صدور دفترچه خروج من میشود یا نه؟ باتشکر ممنون

چهارشنبه ، 06 بهمن 1400

بااحترام کاربر محترم شما باید نسبت به آن سوء اثر نمایید تا از سابقه پاک شود از طریق پلیس بعلاوه ۱۰ اقدام نمایید

سلام خداقوت ببخشید برای من چند روز پیش پیامک از سامانه عدل ایران اومده و نوشته پرونده شما به بازپرسی شعبه ۱۰ تهران ارجاع شد، در صورت نیاز به حضور اعلام خواهد شد در حالیکه من هیچ پرونده ی بازی نداشتم ، و اینکه اصلا من مشهد زندگی میکنم! فقط نکته ای که هست اینه که چند سال پیش تو مشهد پرونده ای داشتم در زمینه های اعتقادی که اول پروندم دادگاه انقلاب بود بعد رفت دادگاه ویژه روحانیت ، چند باری برای ارائه توضیحات رفتم و پارسال تماس گرفتن و گفتن تبرئه شدین ، و اینکه تو اون پرونده چند نفر دیگه هم بودن و شاید جرم من هم از همه ی اونها کمتر بود و همه ی اونها هم تبرئه شدن و این پیام برای هیچ کدومشون نیومده سوالم اینجاست آیا ممکنه چیز خاصی نباشه یا اشتباهی شده باشه یا خدایی نکرده پروندم رفته باشه تهران؟

چهارشنبه ، 06 بهمن 1400

بااحترام کاربر محترم با توجه به اینکه به صورت تلفنی شما را تبرئه نموده اند و ابلاغی صورت نگرفته است احتمال اینکه پرونده همان پرونده قبلی باشد هست چرا که برای تبرئه شدن باید حتماً ابلاغ شود در غیر این صورت شاید پرونده جدیدی باشد یا تشابه اسمی منجر به ابلاغ شده باشد به هر حال شما باید حضوری مراجعه فرمایید

سلام من توی تجمعات اعتراضی اصفهان دستگیر شدم و بعد از ۱۱ روز بازداشت با وثیقه آزاد شدم، دادگاه حکم رو دو سال تعلیق کرده، می‌خواستم ببینم الان که حکمم تعلیق شده میتونم سند رو آزاد کنم؟ و تو این دو سال می‌تونم مسافرت خارج از کشور برم؟

چهارشنبه ، 06 بهمن 1400

با سلام کاربر گرامی امکان آزادی سند برای شما تا پایان اتمام محکومیت تعلیقی وجود ندارد، زیرا تودیع وثیقه برای جبران خسارات وارده از ناحیه شما و همچنین دسترسی و اینکه در صورت نیاز دادگاه به شما، در مرجع قضایی حاضر شوید و الا سند وثیقه ای، فروش رفته طبق مقررات قانونی و تمامی هزینه ها و خسارات وارده از آن ناحیه جبران می شود. در خصوص امکان خروج از کشور باید دید که آیا قاضی محکمه، شما را ممنوع الخروج کرده یا نه. برای استعلام وضعیت ممنوع الخروجی خود به آدرس سایت استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی به نشانی: exitban.ssaa.ir مراجعه نموده و در آنجا استعلام نمایید. موید باشید.

اگر درجمعی 6 نفره ک همه مذکر هستند و درحال خوردن مشروب هستند فردی از آن 6 نفر به یک نفر تجاوز جنسی کند البته نه دخول... و 2 نفر دیگر از آن 6 نفر درحال فیلم گرفتن و تحدید فردی ک روی آن عمل انجام شده باشد... حکم کسانی درحال فیلم گرفتن و تحدید آن فرد هستند چیست؟ درحالی که قاضی فیلم را دیده است...

سه شنبه ، 05 بهمن 1400

سلام کاربر گرامی طبق ماده ۱۴قانون رایانه ایی مجازات حبس از ۹۱ روز تا ۲سال وجزای نقدی واگر حرفه اشخاص باشد مفسد فی الارض ومجازات آن اعدام است وعلاوه بر آن مجازت شرب خمر که ۸۰ضربه شلاق هم محکوم خواهند شدوشخص متجاوز جنسی هم به ۱۰۰ضربه شلاق محکوم خواهد شد وبا شرب خمر به مجازات هردو محکوم می شود

با سلام و عرض ادب سوالی داشتم من 26 سالمه یه مدت با آقایی دوست بودم ایشان چند بار من رو تهدید کرده به اسید پاشی و پخش کردن عکس های خصوصی ام چجوری میتونم شکایت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید؟

سه شنبه ، 05 بهمن 1400

با سلام اگر مدرکی برای تهدیدات ایشان دارید شکایت نمایید به پلیس فتا تا ایشان شناسایی بشود و سپس از ایشان شکایت تهدید به انتشار اسرار خصوصی را مطرح نمایید و شما میتوانید وکیل بگیرید چون مدت زمان اثبات جرم کمتر میباشد. به حضور شاکی در دادگاه دیگر نیازی نیست. وکیل این اختیار را دارد و میتواند اقدام کند خط تلفن شخصی که موجب مزاحمت تلفنی و ایجاد تهدید برای فردی گردیده قطع گردد. وکیل میتواند رضایت و یا عدم رضایت شاکی را اعلام کند برهمین اساس دیگر نیازی به حضور شاکی برای اعلام رضایت نیست

سلام حساب بانکی همسر بنده مسدود شده است.پس پیگیری مشخص شد شخصی که با برادر همسرم به مشکل مالی خورده است و مورد کلاهبرداری قرارگرفته ، حساب همسرم را به خاطر ارتباط مالی با برادرش مسدود کرده. من متوجه نمیشوم که این موضوع چه ارتباطی به هم دارد و چگونه این کار صورت گرفته و حساب همسر اینجانب که هیچ نقشی در این ماجرا نداشته مسدود شده است.خواهشمند است راهنمایی بفرمایید ممنون

یکشنبه ، 03 بهمن 1400

با سلام،این احتمال میرود که برادر همسر شما با کارت بانکی همسرتان کار میکرده والا ادعای مراودات مالی همسرتان با برادرش می بایست در دادگاه اثبات شود و به سرعت باعث مسدود شدن حساب بانکی نمیگردد.موفق باشید

بعد از اینکه گذشت با گذشت محقق نشود در شورای حل اختلاف دوباره چطور میشود تقاضای رسیدگی کرد

یکشنبه ، 03 بهمن 1400

کاربر محترم گذشت مشروط، مانع تعقیب و رسیدگی نیست. شما میتوانید رضایت مشروط به طرف بدهید. در این حین، اگر شرط مورد توافق شما، برایتان محقق شد این موضوع را به شورا اعلام و رضایت قطعی خود را بگویید تا پرونده مختومه شود . گذشت مشروط شما در شورا، مانع رسیدگی، تعقیب و صدور حکم نیست و درصورتی حکم قطعی اجرا می شود، که آن شرط تحقق نیافته باشد. لذا گذشت مشروط شما باعث نمی شود که پرونده از جریان بیفتد. پرونده مسیر خود را طی میکند، تا زمان اجرای حکم. اجرای احکام به پرونده نگاه کرده که ایا شرط حاصل شده یا نه. اگر شرط حاصل شده باشد، موقوفی اجرا صادر می شود و اگر شرط حاصل نشده باشد، حکم علیه متهم اجرا می گردد. موید باشید.

سلام اگر شاکی در شورای حل اختلاف رضایت دهد به شرط و در صورت انجام نشدن آن شرط آیا میتواند دوباره رضایت خود را پس بگیرد

یکشنبه ، 03 بهمن 1400

با سلام کاربر گرامی در صورتی که شرط محقق نشود، رضایت کان لم یکن تلقی می شود. ماده ۱۰۱ قانون مجازات اسلامی در این رابطه مقرر می دارد: گذشت باید منجّز باشد و به گذشت مشروط و معلق درصورتی ترتیب اثر داده می شود که آن شرط یا معلقٌ علیه تحقق یافته باشد. همچنین عدول از گذشت، مسموع نیست. بنابراین در صورتی که آن شرط محقق نشود، رضایت کان لم یکن تلقی شده و اینطور فرض می شود که رضایتی انجام نپدیرفته است. موید باشید.

سلام ما امروز رفتیم بعد ۶ ماه حکم تخلیه گرفتیم چون مستاجر داخل خانه نبود نماینده دادستان وسایل را صورت جلسه کرد در را قفل کردیم و زنجیر زدیم رفتیم الان اطلاع دادند مستاجر اومده قفل شکسته اما داخل خانه نشده و قفل و زنجیر برده الان چکار می‌توانیم انجام دهیم

یکشنبه ، 03 بهمن 1400

سلام کاربر گرامی طبق قانون مجازات اسلامی ماده۵۴۳ هرگاه محلی براساس مامورین ومقامات رسمی مهر وپلمپ شده باشد وکسی عالما وعامدا آن را بشکند به مجازات حبس ۳ماه تا ۲سال محکوم خواهد شد.شما طی تماس با۱۱۰ آنرا صورتجلسه نموده وسپس بر مبنای صورتجلسه شکایت کیفری مبنی بر فک پلمپ اقدام کنید

سلام فردی که یک سال و نیم سربازفراری باشه و پدرشون فوت کرده باشه میتونه ازطریق فوت پدرشون و کفالت مادرشون معافیت بگیرن؟ یه برادربزرگترهم دارن

یکشنبه ، 03 بهمن 1400

با سلام،کاربر گرامی،اصولا مساله معافیت از سربازی می بایست طبق قانون قبل از فرار از خدمت و یا در حین خدمت در کمیسیونهای مربوطه بررسی گرددو در این ارتباط با توجه به اینکه برادر بزرگتر هم دارد و تک پسر نیست مساله کفالت منتفی است.موفق باشید.

سوال حقوقی