تغییر رمز در سامانه ثنا چگونه است؟

همانطور که می دانید برای استفاده از خدمات مربوط به دادگاه ها مانند: پیگیری پرونده یا مشاهده ابلاغیه ها و یا حتی خدمات حضوری و ... نیاز به این است که در سامانه ثنا عضو شوید.
اگر قصد عضویت در سامانه ثنا را داشته باشید، برای دسترسی به سامانه برای شما یک رمز عبور (رمز شخصی) به تلفن همراهتان به صورت پیامک ارسال خواهد شد.
مشکلی که ممکن است پیش بیاید این است که بسیاری از کاربران این رمز شخصی رو گم کرده یا از روی تلفن همراه پاک می شود و یا به هر نحوی به این رمز شخصی برای ورود به سامانه ثنا دسترسی ندارند.
 حال به این می پردازیم که اگر شخصی رمز شخصی (رمز عبور) برای ورود به سامانه ثنا رو فراموش کرده باشد یا گم کرده باشد به چه طریقی می تواند بدون نیاز به مراجعه ی مجدد به دفاتر خدمات قضایی، یک رمز شخصی جدید دریافت نماید. با ما همراه باشید.
قبل از هر کاری لازم به ذکر است که برای دریافت مجدد رمز شخصی به شناسنامه و کارت ملی و شماره موبایل (شماره موبایلی که با آن در سامانه ثنا ثبت نام کردید) نیاز خواهید داشت.
در اولین مرحله با استفاده از مرورگر وارد سایت درگاه خدمات الکترونیک قضایی به آدرس(www.adliran.ir) شوید. صفحه رو پایین بکشید و در قسمت راست روی گزینه سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی کلیک نمایید.


با کلیک بر روی گزینه سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی، وارد سامانه ثبت ثنا ( باکلیک بر روی گزینه سامانه اصلی ثنا) خواهید شد.
در این قسمت اگر رمز شخصی خود برای ورود به سامانه ثنا را فراموش کرده اید، بر روی گزینه فراموشی رمز عبور کلیک نمایید. با کلیک بر روی گزینه فراموشی رمز عبور، وارد صفحه فراموشی رمز خواهید شد.

همانطور که در بالا ذکر شد هم به شماره تلفن خود (شماره تلفن خود هنگام ثبت نام) و هم به شناسنامه و کد ملی برای بازیابی رمز ثنا احتیاج خواهید داشت. با توجه به عکس نیاز به این است که اطلاعات خواسته شده رو تکمیل نمایید.

طبق تصویر فوق، برای مرحله اول نیاز است که شماره ملی، تاریخ تولد، سریال شناسنامه (سریال قرمز رنگ به صورت عدد نوشته شده درگوشه شناسنامه، فقط 6 رقم آخر)، شماره همراه و با نوشتن اعداد داخل تصویر در قسمت عدد تصویر زیر به صورت صحیح وارد کرده و سپس روی گزینه ارسال کد فعال سازی کلیک نمایید.

زمانی که روی گزینه ارسال کد فعال سازی کلیک نمایید، در صورتی که اطلاعات وارد شده درکادرهای گفته شده صحیح باشد، به شماره تلفن همراهی که وارد کرده اید یک پیامک حاوی کد فعال سازی ارسال خواهد شد. 

کد فعال سازی را در مرحله دوم طبق تصویر فوق در کادر اول یعنی کد فعال سازی ارسال شده به شماره همراه وارد و مجدد عدد داخل تصویر رو داخل کادر وارد کرده و روی گزینه دریافت رمز شخصی جدید کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی گزینه دریافت رمز شخصی جدید مجددا یک رمز جدید پیامک خواهد شد که از طریق این رمز به سامانه ثنا دسترسی پیدا خواهید کرد.
به این خاطر که این رمز شخصی که برایتان ارسال شده را به هر دلیلی گم کرده یا فراموش نکنید می توانید با مراجعه به صفحه قبل که وارد شده اید، بر روی گزینه تغییر رمز عبور کلیک کنید.
طبق تصویر فوق با وارد کردن شماره ملی خود و رمز شخصی که دریافت کردید را وارد نمایید و با کلیک بر روی گزینه مرحله بعد، رمز شخصی موقتی که برای شما ارسال خواهد شد را وارد نمایید و در انتها می توانید یک رمز عبور شخصی جدید برای سامانه ثنا خود تنظیم کنید. این رمز چون خود شما آن را تنطیم می کنید معمولا یک رمزی قرار می دهید که دیگر هیچوقت فراموش نخواهید کرد و دیگر نیازی به نگهداری رمز شخصی ورود به سامانه ثنا در گوشی موبایل یا جاهای دیگر نخواهد بود.

به این طریق می توانید از فراموش یا گم شدن رمز شخصی ورود به سامانه ثنا جلوگیری نمایید.
۵ / 4.67 (از مجموع 3 رای)

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی

این مقاله رو به اشتراک بگذار!
سوال حقوقی