مهریه چگونه تقسیط میشود

تقسیط مهریه


اجراییه مهریه 


مطابق رویه جدید زوجه اگر خواهان مطالبه مهریه باشد و بخواهد مهریه خود را که در واقع حق اوست و با اموری مانند ناشزه بودن و عدم تمکین و حتی زنا ساقط نمیشود را از همسر خود مطالبه کند باید با در دست داشتن سند نکاحیه و قباله ازدواج خود به دفتر اسناد رسمی ازدواجی که او را به نکاح همسرش در آورده است مراجعه نماید و تقاضای صدور اجراییه کند .
اگر دفترخانه ای که اجرای صیغه نکاح برای زوجین نموده است به علت های مختلف مانند فوت سردفتر یا جابجایی یا انصراف و ادامه ندادن به کار سردفتر و ....برچیده شده باشد باید زوجه متقاضی مطالبه مهریه به اداره ثبت مراجعه نموده و در آنجا دفتر کفیل را استعلام کند و جهت احقاق حق خود به آن مکان برود.

تقسیط مهریه و اعسار از پرداخت مهریه 


معمولا با توجه به اینکه مهریه زوجه ها و خانم ها در کشور ما بسیار بالا و به اصطلاح عامیانه به طرز نجومی تعیین میشود مع الوصف زوج و همان مردبه طور طبیعی با پرداخت یکجای آن با مشکل و به قول حقوقی ها با اعسار روبرو میشود که اقدام به طرح دعوای تعدیل تقسیط محکوم به مهریه و اعسار از پرداخت آن مینمایند برای اینکه مهریه را با متناسب با درآمد و اقتصاد خود قسط بندی کنند تا دین که همان مهریه است به طور کامل مستهلک و از بین برود .


هزینه وکیل برای طلاق توافقی 

هزینه و حق الزحمه وکیل در موردی که زوجین متقاضی طلاق توافقی باشند بین دو میلیون و پانصد هزار تومان تا پنج میلیون تومان قابل تعیین است .
در طلاق توافقی زوجین باید به مرکز مشاور خانواده مراجعه نمایند و با ثبت نام در سامانه ای تحت عنوان سامانه تصمیم جهت انجام مشاوره اقدام نمایند .که معمولا انجام مشاوره به میزان تقریبی ۵ جلسه می‌باشد .

۵ / 5 (از مجموع 1 رای)

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی

این مقاله رو به اشتراک بگذار!
مشاوره رایگان با وکیل