نحوه شکایت از اداره پست چگونه است؟

نحوه شکایت از پست 


اداره پست به عنوان یکی از نهادها و ارگانهایی که در جامعه به ارایه خدمات میپردازد و دیده میشود که گاهی اوقات مانند سایر نهادها با خطای انسانی اعم از موارد عمدی تخلف و متعاقب آن به وجود آمدن نارضایتی هایی همراه بوده است که در این مقاله گروه وکلا و مشاوران و کارشناسان حقوقی سایت وکیلوند اولین استارتاپ حقوقی ایران به بررسی نحوه تظلم خواهی و پی گیری مشکلات پستی و ارایه راهکارهایی پرداخته است .
قبل از هر چیز باید تعریفی از اداره پست ارائه شود.

 اداره پست 

اداره پست یا پستخانه یک مرکز ارائه خدمات مشتری است که بخشی از سیستم پست ملی محسوب می‌شود. اداره پست خدماتی پستی مانند قبول نامه‌ها و مرسولات؛ تخصیص و تأمین صندوق پستی و فروش تمبر پستی؛ بسته‌بندی مرسولات و فروش نوشت‌افزار را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، بسیاری از دفاتر پست خدماتی دیگر از قبیل: پذیرش فرم‌های دولتی (مانند درخواست گذرنامه)، انجام خدمات دولتی و هزینه ای و خدمات بانکی را نیز ارائه می‌دهند.


نحوه شکایت از اداره پست چگونه است ؟

برای ثبت شکایت از اداره پست و یا هریک از خدمات و سرویس های آن، چندین روش پیش بینی شده و مشتریان اداره پست میتوانند با توجه به شرایط خود، یکی از این روشها را انتخاب کنند:

✓ تماس با مرکز پاسخگویی شرکت پست از طریق شماره تلفن ۸۴۴۷۰۰۰۰
 
✓مراجعه به سایت eop.post.ir و ثبت شکایت و مشکلات از طریق سامانه هوشمند شرکت پست که در این سایت، پیش بینی شده است.

✓مراجعه به سایت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات

✓تماس با تلفن گویای ۱۹۵

✓در مواردی نیز مشاهده شده است که برخی افراد با توجه به عدم نتیجه گیری در شکایات و پیگیری مسائل خود، شکایت خود را در سازمان بازرسی کل کشور مطرح کرده اند.


معرفی سامانه پاسخ گویی شرکت پست 

یکی از این شیوه‌ها بهره‌گیری از سامانه پاسخگویی شرکت پست است که به‌طور متمرکز به انتقاد و پیشنهاد افراد رسیدگی می‌کند. بر همین اساس افراد می‌توانند برای تماس با این مرکز با شماره تلفن ۸۴۴۷۰۰۰۰ تماس گرفته و مشکلات خود را پیگیری کنند.

۵ / 4.88 (از مجموع 4 رای)

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی

این مقاله رو به اشتراک بگذار!
مشاوره رایگان با وکیل