وکیل خانواده

وکیل امور خانواده: در علم حقوق، مباحث خانوادگی از مهم ترین گرایش ها است مباحث خانوادگی نیز جزو امور حقوقی است با این تفاوت که قوانین خاصی مانند قانون حمایت از خانواده قانون اهدای جنین و آیین نامه هایی مشابه، حقوق خصوصی را از این گرایش جدا کرده است.

نکته حائز اهمیت این است که وکیل خانواده علاوه بر تسلط لازم بر مباحث فقهی و شرعی به تخصص تجربه و همچنین آگاهی از آخرین تحولات قانونی نیاز دارد چرا که شرع و فقه اسلامی با حقوق خانواده پیوند تنگاتنگی دارد و در صورت سکوت قانون گذار می توان با استناد به آیات و روایات در این زمینه خواسته مورد نظر را از محکمه مطرح کرد.

وکیل خانواده

گذشته از مباحث تکنیکی و علم مرتبط با این موضوع، وکیل خانواده نیز باید روحیه مسالمت جویانه داشته باشد طبیعی است که وکیل متخصص دعاوی مالیاتی فاقد روحیه مناسب برای انجام پرونده های خانوادگی باشد.

وکیل خانواده

دعاوی خانوادگی ممکن است مستلزم جلسات متعدد بین موکل و همسرش باشد واضح است که امکان برقرای صلح تنها از طریق برگزاری جلسات و مشاوره بین هر دو طرف امکان پذیر است.

پرونده های خانواده قطعاً از بسیاری جهات با یک پرونده حقوقی معمول متفاوت است چرا که عدم برقراری صلح ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای فرزندان مشترک و حتی خود طرفین داشته باشد.

البته نتیجه سال ها فعالیت در این زمینه برای این مجموعه این است که کلیه دعاوی خانوادگی در نهایت با توافق زوجین حل و فصل می شود با این حال این توافق ممکن است ظرف یک سال و یا شاید بعد از مدتی طولانی حاصل شود اما به هر حال هیچ یک از زوجین در این اختلافات پیروز واقعی نخواهند شد و هر دو طرف متضرر خواهند شد.

به طور خلاصه می توان گفت که هر دو طرف با کینه ورزی عمر خود را تباه کرده اند علیرغم اینکه مبالغ و وجوهی از این طریق به دست آمده باشد با این حال عمر از دست رفته هرگز قابل جبران نیست.

لزوم مراجعه به وکیل

متأسفانه لجاجت ها و اختلافات مالی باعث می شود که هر یک از مقاومت بیشتر و انعطاف ناپذیر باشند همانطور که هر شخص فکر می کند که در صورت حفظ حقوق مالی بیشتر در این اختلاف و دعاوی پیروز خواهد شد.

با این حال این تصور کاملاً نادرست است و مردود است بر این اساس شخصی که بتواند سلامت جسم و روح خود را حفظ کند پیروز واقعی دعاوی خانوادگی بوده و با پشت سر گذاشتن تجربیات تلخ زندگی قبلی خود، به زندگی خود با فکری جدید و نگرشی متعالی ادامه دهد.

متاسفانه مشاهده شده اختلافات خانوادگی در برخی موارد با کش مکش های همراه بوده و بعد از طلاق زوجین همچنین سال ها برای انتقام از یکدیگر مشغول به اقامه دعاوی متعدد می باشند، عاملی از این دست نه تنها به سلامت روحی افراد آسیب می زند، بلکه یک عمر ارزشمند و یک نعمت بسیار بزرگ  حیات را نیز تلف می کند.

با این اوصاف، وکیل کیفری به موکلین خود توصیه می کند که ابتدا دلیل اصلی مراجعه به وکیل را با یک مشاور و روانشناس در میان بگذارند به عنوان مثال در هنگام مشورت مشخص کنید که از طلاق چه قصد و نیتی دارید و یا این که صرفا جنبه مالی هدف می باشد.

وکیل خانواده

دریافت مشاوره از وکیل خانواده

در برخی موارد یکی از زوجین ممکن است صرفا مایل باشد که طرف مقابل از جدیش به خود بیاید و شروع به ایجاد تغییراتی در زندگی کند واضح است که در این سه مورد، عملکرد و رویکرد وکیل خانواده متفاوت است.

زمانی که موکل تمایل به طلاق و جدایی دارد دعاوی مطروحه باید سریع، قاطعانه و جدی صورت گیرد، به طوری که یا دادگاه رای طلاق را به راحتی دادگاه خانواده صادر کند و یا طرف مقابل به حل و فصل موضوع توافق کند.

از طرف دیگر، اگر موکل صرفاً بخواهد به همسرش تذکری دهد می بایست برای جلوگیری از اقامه دعوا تا حد امکان و با تماس تلفنی های و در صورت امکان با تشکیل جلسه مشترک جدیت همسر برای تغییر در زندگی به طرف دیگر اعلام شود.

در بسیاری از موارد بدیهی است که زوجین عمیقاً به یکدیگر بسیار علاقه مند هستند و دوست دار زندگی مشترک هستند اما به دلیل مشکلات و  اختلافات در زندگی خود با چالش های جدی مواجه شده اند.

وکیل خانواده با تخصص و تجربه در این زمینه و ارجاع زوجین به مشاور خانواده و همچنین یادآوری حقوق متقابل متقابل طرفین می تواند کمک بزرگی در ادامه زندگی مشترک و بهبود شرایط ایجاد کند.

وکیل طبق قانون وکالت ملزم به برقراری صلح و سازش به عنوان اولین اقدام می باشد، شکی نیست که موازین اخلاقی وکیل خانواده را ملزم می کند که ابتدا از راه مذاکره و صلح و سازش پیگیری کند و اگر نتیجه ای حاصل نشد اقدامات دیگری را شروع کند.

مقالات مرتبط با خانواده

صلح و سازش و نحوه آن در مقالات وکیل خانواده مورد بررسی قرار نگرفته است و فقط به مباحث حقوق خانواده اشاره گردیده است با این حال اولین اقدام ما در صورت مراجعه ایجاد راهی برای مذاکره و صلح و سازش در صورت تمایل موکل است فرقی نمی کند این مذاکره برای بازگشت به زندگی باشد یا پایان دادن به آن با این حال قطعا صلاح زوجین با حفظ احترام و حل دعاوی در خارج از محکمه می باشد.

در صورت تمایل به دریافت حمایت قضایی وکیل دادگستری و کسب مشاوره خانوادگی می توانید با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی

 • عکس وکیل زن
 • ده وکیل برتز تهران
 • وکیل خانم برای  طلاق در تهران
 • وکیل خانواده خانم در تهران
 • شماره وکیل خانواده
 • وکیل خانواده رایگان
 • وکیل خانواده چیست
 • وکیل خانواده تهران
 • مشاوره وکیل خانواده
 • وکیل خانواده خوب
 • وکیل خانواده
 • وکیل خانواده طلاق

۵ / 4.5 (از مجموع 5 رای)

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی

این مقاله رو به اشتراک بگذار!

پرسش و پاسخ های مرتبط

سلام.خانومم دوبار نفقه شکایت کرد و خودش محکوم شد الان خود زنی کرده و نامه پزشکی گرفته ک شوهرم منو زده درصورتی ک اصلا من نزدمش ک با اینکار بتونه عسر حرج بشه و طلاق بگیره تو خونه هم کسی نبود و تهدید ب کشتن کرد ک با چاقو میکشمت من چجوری باید ثابت کنم ک نزدمش و چجوری بابت تهدید ب کشتن با چاقو کرد وقتی شاهدی ندارم ثابت کنم ممنون میشم راهنمایی کنین

پنجشنبه ، 15 اردیبهشت 1401

سلام .وقت بخیر. باید برای اثبات ادعای خود دلیل بیارید .البته با انکار شما ، طرف مقابل هم باید بتونه اثبات کنه که خود زنی نبوده .

سلام پرونده طلاق به درخواست زوج در حال رسیدگی هست و بر سر حقوق مالی و غیرمالی هم دردفتر اسناد توافق شده و وصول مهریه و ساقط اجرت مثل نفقه نحله هم در سند درج شده و به دفترخانه ازدواج جهت ثبت هم داده شده و قاضی ارجاع به امر داوری نموده روح داور انتخاب و نظریه هم به دادگاه تقدیم شده ولی زوجه از معرفی داور به دلیل نداشتن پول را مطرح نموده میخواستم بدونم این بار قاضی ۲۶ اردیبهشت وقت نظارت هست چه دستوری خواهد داد ممنون

پنجشنبه ، 15 اردیبهشت 1401

سلام .وقت بخیر . احتمالا قاضی پرونده زمان معرفی داور زوجه را تمدید می کنند .

سلام . همسرم دچار بیماری دو قطبی میباشد و ناتوانی جنسی . توافق کردیم که توافقی جدا بشیم . ایا ۵ جلسه مشاوره برای طلاق توافقی برای این مورد هم لازمه ؟ اصولا مراحل جدید طلاق توافقی چگونه هست با سپاس. سال ۹۴ اقدام به طلاق توافقی کردیم که ایشان بستری شدن منتفی. شد ولی در آن سال جلسات مشاوره نبود . در عین حال من در سایتی خواندم که از سال ۹۱ مشاوره اجباری شده .

پنجشنبه ، 15 اردیبهشت 1401

سلام .فرقی نمی کند چه نوع طلاقی باشد جلسات مشاوره در طلاق توافقی هم لازم است برای انجام طلاق توافقی بدون وکیل، زوجین می توانند به همراه مدارک طلاق توافقی ابتدادر سامانه تصمیم درخواست طلاق را ثبت وبعد به واحد مشاوره بهزیستی ارجاع وپس از دریافت گواهی از انجا به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و درخواست طلاق توافقی خود را ثبت کنند. پس از تعیین شعبه و مراجعه زوجین به آن، نهایتا زوجین به واحد مشاوره خانواده در دادگاه معرفی می شوند و مجدداً در دادگاه حاضر شده و صورتجلسه دادگاه را که شامل توافقات زوجین در امور مالی و غیرمالی (مهریه، نفقه، اجرت المثل و ملاقات فرزند در صورت داشتن فرزند مشترک ) را امضاء می کنند.پس از صدور رأی عدم امکان سازش (رأی طلاق توافقی) زوجین سه ماه فرصت دارند تا به دفترخانه (محضر) مراجعه کرده و صیغه طلاق رسمی آنها جاری شود.

سلام من 3روز عقد کردم فھمیدم ھمسرم اعتیاد دارن ،الان میخوام ازشون یہ وکالت بگیرم کہ بدون دردسر بتونم جدا بشم ،شما در این زمینہ چہ وکالتی(وکالت طلاق بلاعزل وبلاشرط) رو پیشنھاد میکنید؟و راھنماییتون چیہ؟و اگر وکالت ندادن من باید اولین کاری کہ میکنم چی باشہ ؟مھریہ رو اجرا بزارم؟

پنجشنبه ، 15 اردیبهشت 1401

سلام .اگر وکالت در طلاق می خواهید بگیرید وکالت بلاعزل ضمن عقد لازم از ایشان بگیرید واگر راضی به دادن طلاق نشدند شما برای طلاق یاباید عسروحرج خودرا ثابت کنید یا بااهرم فشارمهریه ونفقه تحت فشار تا پای مذاکره جهت طلاق توافقی بیایند .

باسلام،آیا در ماه مبارک رمضان حکم طلاق صادر میشود؟

پنجشنبه ، 15 اردیبهشت 1401

با سلام صدور حکم طلاق در ماه مبارک رمضان منع قانونی ندارد و صادر می‌شود

سلام منو شوهرم هم دیگر رو دوست داریم دو تاهم بچه داریم ۹ ساله ازدواج کردیم ولی ۵ سالی می شه از نظر اخلاقی دیگه نمی تونم زندگی کنم فقط بخاطر بچه هام ونمی خوام زندگیم بهم بخوره به زور تحمل می کنم به نظر شما چی کار کنم ممنون می شم

چهارشنبه ، 14 اردیبهشت 1401

باسلام كاربرگرامي شما ميتوانيد با حصول يكي از شرايط ضمن عقد اقدام به طلاق نماييد.در صورت نياز به راهنمايي بيشتر از تماس تلفني بهره مند شويد عدم پرداخت نفقه زوجه برای مدت 6 ماه از طرف مرد و همچنین عدم امکان اجبار وی به پرداخت نفقه زن غیرقابل تحمل شدن زندگی برای زوجه به دلیل سوء اخلاق و سوء معاشرت مرد در زندگی مشترک مبتلاشدن مرد به بیماری ناعلاج که تداوم زندگی زناشویی را برای زوجه به خطر اندازد. جنون مرد در صورتیکه فسخ نکاح از نظر شرع ممکن نیست. ممانعت زوجه از اشتغال در صورتیکه به دستور دادگاه، اشتغال زن برخلاف مصالح خانوادگی و حیثیتی زوجه نیست. محکوم شدن مرد به مجازات 5 سال حبس یا بیشتریا محکوم شدن مرد به پرداخت جزای نقدی که باعث حبس وی به مدت 5 سال یا بیشتر شود. در این مورد در صورتی زوجه می‌تواند تقاضای طلاق در این خصوص مطرح کند که حکم قطعی برای مرد صادر و در زندان به سر می‌برد. در صورتیکه مرد به اعتیاد مبتلا شود که این نوع اعتیاد با تشخیص دادگاه خانواده در زندگی خانوادگی شخص مشکل ایجاد کند و زندگی را برای زن دشوار و غیرقابل تحمل کند. مرد بدون داشتن عذر موجه زندگی خانوادگی را برای مدت 6 ماه متوالی یا 9 ماه متناوب ترک نماید. ترک زندگی از طرف مرد به دلیل عذرغیرموجه باید توسط دادگاه خانواده تشخیص داده شود. در صورتیکه حکم محکومیت قطعی مرد به دلیل مرتکب شدن به جرم و مجازات حد و تعزیر باشد و این جرم با حیثیت و شان خانوادگی زوجه مغایر باشد. تشخیص مغایرت مجازات زوج با حیثیت خانوادگی زوجه با دادگاه خانواده است. اگر زوجه بعد از 5 سال زندگی زناشویی، به دلیل عقیم بودن و عوارض جسمی شوهر از وی صاحب اولاد نشود. اگر مرد مفقودالاثر شود و 6 ماه از مراجعه زوجه به دادگاه خانواده مرد پیدا نشود. در صورتیکه مرد بدون اجازه و رضایت زن، ازدواج مجدد نماید. همچنین اگر با تشخیص دادگاه خانواده نتواند بین همسران خود عدالت رفتار نکند.

سلام. همسر من از من وکالت داشته و در سال ۹۸ طلاق گرفته ولی من نمیدانم در کدام دفتر خانه طلاق را ثبت نموده. برای گرفتن گواهی طلاق باید چکار کنم؟

چهارشنبه ، 14 اردیبهشت 1401

با سلام شما میتوانید با مراجعه به ثبت و احوال متوجه شوید صیغه طلاق در کدام دفتر خانه جاری شده است

سلام. در مورد طلاق توافقی سوال دارم. خانم بنده طلاق میخواد و میگه بصورت توافقی طلاقم بده در حالی که کل مهریه و اجرت المثل هم میخواد. ممکنه راهنمایی کنید بنده را که چیکار باید بکنم. میدونم اگه توافقی باشه باید سر یه مبلغ یا دارایی توافق کنیم نه اینکه کل مهریه شو طلب کنه‌ در ضمن مدت ۲۲ ساله ازدواج کردیم ولی ایشان نازا هستن و فرزندی نداریم.

چهارشنبه ، 14 اردیبهشت 1401

با سلام خدمت کاربر گرامی .همانگونه که در کلمه طلاق توافقی مستور است تا توافقی در خصوص شرایط طلاق صورت نگیرد این موضوع نیز منتفی است .شما باید به همسرتان اعلام کنید که مطابق قانون حق طلاق با مرد است مگر در شرایط خاص مندرج در قانون مدنی وحمایت از خانواده .لذا ایشان چنانچه واقعا قصد طلاقی سریع دارند باید کل یا حداقل قسمتی از مهریه به انضمام نفقه ومهریه و..‌ را ببخشند ودر مقابل شما اجازه طلاق را به ایشان بدهید

سلام طلاق توافقی توسط وکیل چقدر هزینه بر و زمان بر است؟

چهارشنبه ، 14 اردیبهشت 1401

مخاطب عزیز ضمن عرض سلام و احترام؛ حق الوکاله در همه دعاوی امری توافقی بین وکیل و موکل هست و تعیین مبلغ برای ان صحیح نبوده و مداخله در امور مربوط ب وکلا تلقی میشود لذا در اینخصوص میتوانید با وکیل مورد نظر رایزنی نمایید همچنین مدت زمان نیز قابل پیش بینی نیست لیکن در طلاق توافقی امور رسیدگی و دادرسی سریعتر پیش رفته و انتظار میرود ک حصول نتیجه نیز در زمان کمتری واقع گردد معمولا دو تا چند ماه .....

با سلام و عرض خسته نباشید آیا امضا نکردن شروط ضمن عقد توسط مرد به ضرر زن است؟ اگر مرد امضا نکند، در صورت ایجاد مشکلات احتمالی، آیا زن میتواند از طرق دیگری اقدام به طلاق کند؟

چهارشنبه ، 14 اردیبهشت 1401

با سلام،بله شروط دوازده گانه بهتر است توسط زوجین مطالعه و امضاء‌شود در صورت عدم امضاء زوج نسبت به ایشان از طریق عدم رعایت شرط مربوطه نمی توان تقاضای طلاق نمود اما به استناد ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی و اثبات عسر و حرج می توان تقاضای طلاق کرد.

سوال حقوقی