13 تیر 1400
5

انتخاب وکیل درجه یک برای امور بین المللی

اگر نیاز به وکیل بین المللی درجه یک و مناسب دارید حتما به سایت ما وارد شود و مشاوره دریافت نمایید. برای پی بردن به مزایای استفاده از وکیل بین المللی قبل از هر چیز باید به سراغ حقوق خارجی و بین‌المللی بپردازیم و در واقع حقوق بین الملل را از حقوق خصوصی و داخلی جدا کنیم .

وکیل بین المللی 


 برای پی بردن به مزایای استفاده از وکیل بین المللی قبل از هر چیز باید به سراغ حقوق خارجی و بین‌المللی بپردازیم و در واقع حقوق بین الملل را از حقوق خصوصی و داخلی جدا کنیم .

 حقوق بین الملل چیست ؟


 حقوق بین‌الملل مجموعه قواعدی است که به‌طور کلی در رابطه بین دولت‌ها و بین ملت‌ها مورد پذیرش قرار می‌گیرند.این یک چارچوب برای انجام روابط بین‌المللی با ثبات و سازمان یافته‌است.حقوق بین‌الملل از نظام‌های قانونی دولتی متفاوت است، زیرا در درجه اول برای کشورها و نه برای شهروندان خصوصی قابل اجرا است. 

قوانین ملی ممکن است در زمانی که معاهدات صلاحیت ملی را به دادگاه‌های بین‌المللی مانند دادگاه اروپایی حقوق بشر یا دادگاه بین‌المللی واگذار نماید، قانون تبدیل به قانون بین‌المللی می‌شود. پیمان‌هایی مانند کنوانسیون ژنو ممکن است به قوانین ملی احترام بگذارند تا به بخش‌های مربوط برسند.
بسیاری از قوانین بین‌المللی حکومت مبتنی بر رضایت است. این بدان معنی است که یک عضو دولتی موظف به رعایت این نوع قوانین بین‌المللی نیست، مگر اینکه به صراحت با یک دوره خاص موافقت کند. این مسئله حاکمیت دولتی است. با این وجود، جنبه‌های دیگر حقوق بین‌الملل بر اساس رضایت نیستند، اما همچنان در مورد بازیگران دولتی و غیردولتی مانند قوانین بین‌المللی عرفی و هنجارهای قانونی (قواعد آمره) واجب است.

در ادامه این مقاله گروه وکلا و مشاوران و کارشناسان حقوقی سایت وکیل وند اولین استارتاپ حقوقی ایران به بررسی انواع موضوعات حقوق بین الملل پرداخته ،که توصیه میشود تا انتها همراه ما بمانید.موضوعات حقوق بین المللی 


 حقوق بین‌الملل موضوعات متنوعی را موضوع کار خود قرار داده‌است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

حقوق بشر بین‌المللی

حقوق سازمانهای بین المللی 

حقوق بین‌الملل اقتصادی

حل و فصل مسالمت آمیز منازعات  بین‌المللی

. حقوق معاهدات

مسئولیت بین‌المللی دولتها و سازمانهای بین‌المللی

. حقوق دریاها 

حقوق بین‌الملل کیفری


 تقسیم بندی حقوق بین الملل 


 حقوق بین الملل در یک تقسیم بندی به دو دسته کلی تقسیم میشود ؛


۱_ حقوق بین الملل عمومی و ۲_ حقوق بین الملل خصوصی حقوق بین‌المللی عمومی 


حقوق بین‌الملل عمومی به مجموعه قواعد و مقرراتی که بر روابط حقوقی کشورها و سازمان‌های بین‌المللی حاکم است، گفته می‌شود. حقوق بین‌الملل دارای دو دسته منابع اصلی و فرعی می‌باشد. طبق ماده ۳۸ اساسنامه دیوان دائمی دادگستری بین‌المللی، دیوان دارای منابع ذیل می‌باشد که در مقام حل و فصل اختلافات، طبق این منابع: حکم خواهد داد، که منابع اصلی نام دارند.

حقوق بین‌الملل خصوصی 

حقوق بین‌الملل خصوصی شاخه ای از علم حقوق است که به مطالعه قواعد حقوقی حاکم بر روابط اشخاص حقوق خصوصی  در پهنه بین‌المللی می‌پردازد. مقررات حقوق بین‌الملل خصوصی مشخص می‌کند که در صورت اختلاف قوانین در نظام‌های حقوقی مختلف در یک رابطهٔ بین‌المللی کدام قانون بایستی به اجرا گذاشته شود. همچنین مسائل مربوط به چگونگی دریافت تابعیت و حق اقامت بیگانگان در این شاخه از حقوق مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 مزیت داشتن وکیل متخصص در زمینه امور بین الملل چیست ؟


 با توجه به اینکه در امور بین المللی  معمولا قوانین داخلی کشورها به کار نمی آید و بیشتر آگاهی افراد  به معاهدات و مقاوله ها و قرادداهای داخلی راه گشاست ،پس داشتن وکیل متخصص و مجرب از وکلای حقوقی وکیلوند به عنوان یک مزیت ویژه محسوب میشود .

از جمله ضروری ترین خصوصیات برای فعالیت در جایگاه یک مشاور حقوقی بین الملل، داشتن تسلط کامل به دو زبان زنده دنیا است. به صورتی که وکیل مورد نظر بتواند با طرف مقابل خود به راحتی ارتباط برقرار کرده و منظور و مفهوم وی را به طور کامل اخذ نماید و در خصوص منافع موکل خود به او اطلاع رسانی کند.

به غیر از تسلط به زبان، مهارت های دیگری مانند تسلط به اصول حاکم بر روابط تجاری، آشنایی با جامعه شناسی، امور بازرگانی و روانشناسی افراد برون مرزی کمک بسیاری به موفقیت وکیل بین المللی می کند. این همان موردی است که تعداد زیادی از وکلای بین المللی کم تجربه آن را مورد توجه قرار نمی دهند و شرایط شکست موکل خود را در قرارداد با شرکت های خارجی به وجود می آورند. همه ی این مهارت ها همراه با دانش حقوقی کافی کمک بسیاری به موفقیت یک وکیل بین المللی می کند.

وکلای مناسب در این حوزه

وکلایی که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند

وکیل پایه یک دادگستری
متخصص حقوقی ،ثبتی
4.0
0 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص حقوقی ،مالکیت معنوی
4.0
0 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص حقوقی ،ثبتی
4.0
0 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص حقوقی ،اسناد و املاک
4.0
0 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص کیفری ،اسناد و املاک
4.0
0 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص تجاری ،کاربری جنگل و اراضی
4.0
0 مشاوره موفق
کارآموز وکالت
متخصص خانواده ،اسناد و املاک
4.0
0 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص حقوقی ،مالکیت معنوی
4.0
0 مشاوره موفق