16 تیر 1400
5

وکیل برای اثبات رابطه نامشروع

روابط نامشروع در یک تقسیم بندی شامل جرایم جنسی حدی و جرایم و روابط نامشروع مادون حد و زنا تقسیم میشود .جرایم جنسی حدی شامل زنا ،لواط،تفخیذ و مساحقه می‌باشد .که در ادامه به بررسی زنا و مجازات آن پرداخته ایم

وکیل رابطه نامشروع 

 روابط نامشروع در یک تقسیم بندی شامل جرایم جنسی حدی و جرایم و روابط نامشروع مادون حد و زنا تقسیم میشود .جرایم جنسی حدی شامل زنا ،لواط،تفخیذ و مساحقه می‌باشد .که در ادامه به بررسی زنا و مجازات آن پرداخته ایم ؛

 تعریف زنا 


در این قسمت به سوالاتی در مورد زنا  پاسخ داده شده است که در ادامه گروه وکلا و مشاوران و کارشناسان حقوقی سایت وکیلوند اولین استارتاپ حقوقی ایران شما مخاطبان و کاربران گرامی را با تعریف زنا ،مجارات زنا در اسلام  ،انواع زنا در اسلام ،زنای با محارم ،زنای به عنف آشنا میسازند ،پس همراه با ما تا آخر این مقاله منتظر و شکیبا باشید؛

 تعریف زنا در اسلام چیست ؟


در اسلام، به رابطه جنسی مقعدی یا مهبلی با شرایط خاص حقوقی رابطه جنسی میان زن و مرد بدون وجود رابطه ازدواج میان آن‌ها زنا گفته می‌شود. مردی که مرتکب زنا شده‌است را «زانی»، و زن زناکار را «زانیه» می‌خوانند.


مجازات زنا در اسلام چیست ؟


زنا در دین اسلام گناهی بزرگ است و کسی که زنا انجام دهد را محاکمه و ۱۰۰ ضربه شلاق می‌زنند.


 انواع زنا در اسلام کدام است ؟


زنا دارای موارد مختلفی است که برای هر کدام از آن‌ها کیفرها و حدود جداگانه‌ای در اسلام وجود دارد.

  • زنای به عنف
  • زنای محصنه
  • زنای غیر محصنه
  • زنای با محارم

 زنای به عنف چیست و چه مجازاتی را دارد ؟


زنای به عنف به معنای آن است که مثلاً زنی به عمل زنا راضی نباشد و مرد با زور و ارعاب و تهدید با او زنا کند.

مجازات زنای به عنف: کیفر آن برای مرد زناکننده «اعدام» است.
برای اطلاعات بیشتر به بخش مجازات رابطه نامشروع با زن شوهردار را بخوانید 


راههای اثبات زنا در اسلام چگونه است ؟


در اسلام به‌طور کلی دو راه برای اثبات زنا وجود دارد

اقرار شخص

شهادت چهار نفر شاهد

اگر چنانچه زنای محصنه یک شخص به‌وسیله هر یک از راه‌های فوق ثابت شود، آنگاه مجازات سنگسار در حق شخص زنا کار، با توجه به اینکه زنای وی به‌وسیله کدامیک از راه‌های فوق ثابت شده باشد متفاوت خواهد بود.

۱- اقرار شخص زناکننده که بالغ و عاقل و آزاد است در حال اختیار و بدون ارعاب و ترس چهار مرتبه و بنابر احتیاط در چهار جلسه اعتراف کند که زنا کرده‌است.

اگر زنای محصنه از راه اقرار شخص زنا کار ثابت شود و شخص زناکار هنگام سنگسار از گودال فرار کرد، دیگر او را به گودال برنمی‌گردانند، حتی بنابر احتیاط اگر یک سنگ هم به او نخورده باشد نباید او را بازگردانند.

۲- شهادت چهار نفر شاهد چهار مرد عادل به دیدن عمل شهادت دهند، و اگر سه مرد و دو زن عادل یا دو مرد و چهار زن عادل هم شهادت دهند کافی است و زنا ثابت می‌شود.

اگر زنای محصنه از راه شهادت شهود ثابت شود، آنگاه اگر هنگام سنگسار از گودال فرار کرد، فرار وی فایده ندارد و او را باید به گودال برگردانند و آنقدر سنگسار شود تا بمیرد.

همچنین شما می توانید مقاله راه های اثبات رابطه نامشروع را بخوانید

 لواط چیست ؟


در این قسمت به معرفی یکی دیگر از جرایم جنسی حدی بر آمده ایم مطابق ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی 

ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی

لواط عبارت از دخول اندام تناسلی مرد به اندازه ختنه گاه در دبر انسان مذکر است.


 تفخیذ چیست ؟


براساس ماده ۲۳۵ که تفخیذ را تعریف نموده است 

ماده ۲۳۵ قانون مجازات اسلامی

تفخیذ عبارت از قرار دادن اندام تناسلی مرد بین رانها یا نشیمنگاه انسان مذکر است.
تبصره- دخول کمتر از ختنه گاه در حکم تفخیذ است.


 مساحقه چیست ؟


 یکی دیگر از انواع جرایم جنسی حدی مساحقه نام دارد که مطابق ماده ۲۳۸ قانون مجازات اسلامی :

ماده ۲۳۸ قانون مجازات اسلامی

مساحقه عبارت است از اینکه انسان مونث، اندام تناسلی خود را بر اندام تناسلی همجنس خود قرار دهد.

درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مساحقه چیست را بخوانید


حال که با انواع جرایم جنسی حدی آشنا شدیم نوبت به معرفی جرایم جنسی مادون حد رسیده 
جرایم جنسی مادون حد شامل تقبیل ،مضاجعه و ملامسه و...می‌باشد که بیشتر تحت عنوان رابطه نامشروع مادون زنا یا عمل منافی عفت غیر از زنا در روابط نامشروع همسر نمود پیدا کرده و علت رجوع و کثرت پرونده های کیفری در این حوزه شده است .
در ادامه این مقاله به بررسی مجازات رابطه نامشروع مادون حد در روابط مرد و زن همسر دار پرداخته ایم که عنصر قانونی این جرم در ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی آمده است .
درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید مقاله جرایم منافی عفت در قانون را بخوانید 


ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی

 مجازات رابطه نامشروع مادون زنا یا عمل منافی عفت غیر از زنا مطابق ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی (بخش تعزیرات ) به این شرح است ؛

هر گاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه ‌شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه‌کننده تعزیر می‌شود.
معنی مضاجعه به معنای همبستر شدن و تقبیل هم به معنای بوسیدن است.

اگر زن و مردی که علقه زوجیت بین آنها نیست در پارک باهم قدم بزنند یا مکالمه تلفنی داشته باشند یا مکاتبه داشته باشند آیا از مصادیق رابطه نامشروع موضوع ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی (بخش تعزیرات ) است؟


مطابق نظریه مشورتی ۷/۳۸۸۰ مورخ ۸۱/۴/۱۹ اداره حقوقی قوه قضاییه منظور از رابطه نامشروع ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات رابطه جنسی  ناقص غیر از زنا و امثال آن است پس صرف قدم زدن در خیابان و پارک و صرف مکالمه و مکاتبه رابطه نامشروع نیست .استفاده از وکیل جهت احقاق در مورد رابطه نامشروع چه محسناتی را به همراه دارد ؟


اگر چه قانون دامنه محدودی برای زنا و لواط درنظر گرفته است و اثبات آن دشوار است اما افراد ممکن است به راحتی به رابطه نامشروع متهم و محکوم بشوند.

دقیقا به خاطر همین شرایط به خصوص جرم برقراری رابطه نامشروع است که داشتن وکیل رابطه نامشروع در صورت متهم شدن به چنین جرمی بسیار اهمیت دارد.

وکیل رابطه نامشروع، وکیل دادگستری متخصص و مجرب در موضوعات مربوط به جرائم منافی عفت و جرم برقراری رابطه نامشروع است. وکلای دادگستری کانون وکلای دادگستری و وکلای مرکز وکلای قوه قضاییه هر یک می توانند تجاربی در زمینه مربوطه کسب کرده باشند و به عنوان وکیل رابطه نامشروع خدمات حقوقی تخصصی به شما ارائه دهند.

گروه وکلا و مشاوران و کارشناسان حقوقی سایت وکیلوند اولین استارتاپ حقوقی ایران در امور مختلف کیفری آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان است.
وکلای مناسب در این حوزه

وکلایی که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند

وکیل پایه یک دادگستری
متخصص حقوقی ،مالکیت
4.0
2 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص حقوقی ،ثبتی
4.0
0 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص حقوقی ،مواد مخدر
4.0
13 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص حقوقی ،مالکیت
4.0
0 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص کیفری ،اسناد و املاک
4.0
0 مشاوره موفق
کارآموز وکالت
متخصص حقوقی ،ثبتی
4.0
0 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص حقوقی ،مالکیت
4.0
0 مشاوره موفق
وکیل پایه یک دادگستری
متخصص حقوقی ،مالکیت
4.0
0 مشاوره موفق