وکیل تلفنی 24 ساعته

وکیل تلفنی 24 ساعته

05 تیر 1400

وکیل تلفنی کیست؟

امروزه به دلیل  وجود مشغله فراوان در آمد و شد افراد از قبیل وجود ترافیک و عدم امکان اجازه و دادن مرخصی از سوی کارفرماها و نداشتن وقت کافی برای مراجعه حضوری به وکیل و هزینه بر بودن حضور و انجام مشاوره حضوری در نزد وکیل با توجه به مبالغ بسیار زیاد و هنگفتی که مع الاسف برخی از وکلا که صرفا جهت تجارت و نه حمایت از موکل  مطالبه میکنند ،میل و گرایش افراد به سمت راهکارهایی که سهولت بیشتر و در عین حال هزینه کمتر داشته باشد به وجود آمده است که یکی از این راهکارها استفاده از رزرو تلفنی و امکان استفاده از وکیل تلفنی است که گروه وکلا و مشاوران و کارشناسان حقوقی سایت وکیلوند اولین استارتاپ حقوقی ایران این امکان را برای مخاطبان و مراجعان محترم بوجود آورده است .


 مزایای داشتن وکیل تلفنی


 توجه به شرایط پیش آمده و بوجود آمدن دغدغه ها و شلوغی برنامه های روزمره داشتن وکیل بسیار حایز اهمیت می‌باشد بی شک هر کس که بر مزایای داشتن وکیل در دعاوی حقوقی یا کیفری یا معاملات آگاهی داشته باشد بدون داشتن یک وکیل خوب و خبره هیچ کاری نمی کند .

 همانطور که هنگامی که بیمار می شوید به یک پزشک متخصص که خبره در خصوص بیماری ها می باشد مراجعه می کنید برای کارهای حقوقی خود نیز باید به متخصص این کار که شخصی به نام وکیل است مراجعه کنید و از مزایای داشتن وکیل بهره ببرید  .

 امروزه به دلیل پیچیده شدن معاملات و هم چنین کارهای حقوقی بی شک شما به تنهایی نمیتوانید در این دعاوی پیروز باشید و حتما نیاز به یک وکیل خبره پیدا خواهید کرد .
اما همه ی افراد امکان مراجعه حضوری به وکیل را ندارند و در این مورد میتوانیم مزایای استفاده از وکیل تلفنی را بر شمریم ،که در ادامه این مقاله به بررسی وکیل تلفنی میپردازیم.
اما قبل از هر چیز باید بیان کنیم که وکالت چیست و وکیل به چه کسی گفته میشود؟

عقد وکالت


 مطابق ماده ۶۵۶ قانون مدنی: «عقد وکالت، عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می‌نماید». طرفی که وکالت می‌دهد موکل یا اصیل می‌نامند و طرفی که وکالت به او داده شده و آنرا می‌پذیرد وکیل است که نماینده موکل به حساب می‌آید. موکل می‌تواند برای انجام هرکاری که خود قادر به انجام آن است به شخص دیگری وکالت دهد مگر آنکه آن امر قائم به شخص باشد مانند ادای شهادت، سوگند، لعان و…

آیا وکیل میتواند در مقابل عملی که انجام میدهد مطالبه اجرت نماید ؟


 وکیل می‌تواند در مقابل عملی که انجام می‌دهد اجرت یا همان حق‌الوکاله دریافت کند و حتی می‌تواند این امر را مجانی انجام دهد.

انواع وکالت چیست ؟


 وکالت انواعی دارد که می‌توان به وکالت مطلق، وکالت مقید، وکالت عام و وکالت خاص اشاره کرد.

 عقد وکالت به چه روش های پایان می یابد؟


  • عقد وکالت بنا به ماده ۶۷۸ به سه طریق پایان می‌یابد:

  • به عزل موکل

  • به استعفای وکیل

  • به موت، یا به جنون(حجر)وکیل یا موکل

البته باید دانست اگر وکالت بلاعزل داده شود دیگر نمی‌توان فرض عزل توسط موکل را متصور شد اما از آنجا که عقد وکالت نوعی عقد جایز است و عقد جایز با فوت و حجر هر یک از طرفین منفسخ می‌شود و به هم می‌خورد وکالت بلاعزل نیز با فوت و حجر هر یک از طرفین از بین می‌رود.

آیا وکیل معرفی شده به دادگاه حتما باید دارای پروانه وکالت باشد ؟


برای اینکه موکل بتواند به دادگاه وکیل معرفی کند علی الاصول (به غیر از موارد کاملا محدود مانند وکیل اتفاقی ) لازم است که آن شخص معرفی شده وکیل دادگستری باشد و دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری یا مرکز وکلای قوه قضاییه باشد.


آیا امکان استفاده از وکیل تلفنی در سایت وکیلوند اولین استارتاپ حقوقی ایران وجود دارد ؟


امکان استفاده از وکیل تلفنی به صورت مشاوره حقوقی تلفنی در سایت وکیلوند اولین استارتاپ حقوقی ایران برای متقاضیان و مخاطبان محترم بنابر نیاز آنها به صورت ۱۵ دقیقه و ۳۰ دقیقه و ۶۰ دقیقه فراهم شده است که سعی شده است به صورت شایسته نیاز مخاطبان محترم برطرف شود .

وکیل و مشاوره حقوقی مناسب در این حوزه

۵ / 4.83 (از مجموع 3 رای)

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی

اشتراک گذاری مقاله