سبد گردانی در بورس و ضرر دهی و شکایت کلاهبرداری

سلام وقت بخیر جناب وکیل بنده دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم و ۲۲ سالمه دو سال پیش سبد بورسی شخص رو به عنوان سبدگردان تحویل گرفتم تا براشون مدیریت کنم و بهشون هم قول سود قطعی و حتمی ماهانه داده بودم ولی متاسفانه همونطور که خودتون در جریانین بورسی دستوری ریخت و همه دچار ضرر شدن سبد ایشون مثل بقیه شد بنده متاسفانه هی فرصت خواستم و فرصت خواستم ولی نتونستم جبران کنم طی این مدت زیان شون رو از بورس و حالا این شخص از بنده شکایت کرده اند تحت عنوان کلاهبرداری بنده واقعا ترس دارم چون در صورت درست شدن پرونده به اسم بنده از فرهنگیان بیرون انداخته میشم و خونه خراب میشم مدارکی هم که ایشون از من دارند عکس از صفحه ی پیام هایی هستش که اونموقع بهشون داده بودم و گفته بودم سود قطعی میکنید و تضمین میکنم و ... ولی قرارداد کتبی ندارند آیا شما قبلا این چنین پرونده هایی داشتین؟به نظر شما شکایت ایشون میتونه به جایی برسه؟؟ و اگه میرسه تا چه بازه زمانی هست؟ لطفا بهم توضیح بدین ممنونم

18 بهمن 1400 91

با درود؛
کاربر محترم؛ اولا؛ اقدام شما بدون برخورداری از دانش کافی در زمینه تحلیل بنیادی و بدون داشتن مجوز لازم در امر سبدگردانی، اقدامی غیرقانونی بوده، چرا که تنـها سبدگردان دارای مجوز قانونی، میتواند اقدام به عقد قرارداد سبدگردانی نماید..
دوما؛ اساسا سبد گردانی با سود تضمینی امکان پدیر نیست و اقدامات شما مبنی بر امیدوار کردن مردم به امور واهی و غیرواقعی در صورت اثبات سوءنیت،، مصداق بارز کلاهبـرداری بوده و قابل تعقیب کیفری و مجازات می باشد..
در نهایت میزان موفقیت شاکی قابل میش بینی نبوده و نمی توان گفت ته شاکی تا چه میزان بتواند با دلایل و مدارک کافی ادعای خود را اثبات نماید،، ولی شما نیز در مقابل می توانید با دفاعیات مؤثر قانونی، اتهام وارده را رد نمایید..
در صورت لزوم جهت بررسی بیشتر و دریافت راهنمایی لازم از طریق مشاوره تلفنی اقدام نمایید..
مؤید باشید..

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی