;
استفاده از سهمیه فرزند جانباز برای استخدام در غیر رشته امتحانی ممکن است ؟

با سلام بنده فرزند جانباز 25 درصد مدرک کارشناسی ارشد نرم افزار میباشم که در آزمون اخیر وزارت بهداشت که در بهمن ماه برگزار شد قبول شده و دعوت به مصاحبه شدم ولی چون سه برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه بودند بنده نفر ذخیره هستم و شانسی برای قبولی نهایی ندارم و از یک طرف در استان از بین 3 محل اختصاص داده شده به سهمیه ایثارگران یک محل خالی مانده و هیچ شرکت کننده ای نداشته . و بنده با توجه به شرایط سنی که 34 سال دارم و تک فرزند بودن ( فقط خودم و مادرم ) و اینکه در خانوادم هیچکس از سهمیه استخدامی استفاده نکرده و بیکاری و شرایط بد اجتماعی که حتی یک روز بیمه هم ندارم . و با توجه به اینکه همه محل های اختصاص داده شده به ایثارگران پر نشده اند و 25 درصدی که قانون مقرر کرده تکمیل نشده آیا میتوانم در دیوان عدالت شکایت کنم که طبق ماده 21 خدمات رسانی به ایثارگران بنده را استخدام کنند ؟ آیا امیدی هست؟ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

15 تیر 1400 32

سلام
کاربر محترم
۱- شکایت از سازمانها در دیوان عدالت در صورتی است که هر یک از کمیسیونها یا ریاست اداره بر خلاف مقررات قانونی نظری داده باشند آنگاه آن رای و نظریه قابل شکایت در دیوان عدالت اداری است
۲- شما با توجه به رشته تحصیلی در ازمون استخدامی شرکت نمودید اگر قبول شوید و‌پذیرش نشوید حق شکایت در دیوان عدالت اداری دارید
۳- ظرفیت خالی سایر رشته ها ایجاد حق برای شما نخواهد کرد

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی