;
واخواهی از رای غیابی

سلام و عرض ادب بنده یه پرونده ای در شورای حل اختلاف شماره 1 دربند دارم،طرف مقابل چون به شورا نیومده حکم غیابی برایش صادر شده که محکوم به پرداخت دستمزد ما شده،و حدود1,5سال از رای نهایی شوراگذشته،دو هفته پیش رفتم پیگیری کنم کارمند شعبه6شورا گفت که ابلاغیه را خونده برو صدرو اجرائیه از طبقه همکف بگیر بیار کارت انجام بشه ،بعدش گفت برو دوهفته دیگه بیا،که امروز در تاریخ 1400/04/21رفتم همون شخصی که دو هفته پیش بهم گفت محکوم علیه ابلاغیه را دیده ،امروز گفت ندیده،چرا؟؟؟؟

نظر سوال کننده به پاسخ:
جواب بسیار صریح و واضحی ارائه دادند،متشکر از لطفتون.
20 تیر 1400 63

باسلام
در مورد اطلاع یا عدم اطلاع محکوم علیه
میشه از شعبه خواست که ببینن محکوم علیه ابلاغ را رویت کرده یا نه در هرصورت مطابق ماده ۶ قانون آیین دادرسی مدنی مهلت اعتراض به رای غیابی از تاریخ اطلاع محکوم علیه محاسبه میشود و اطلاع محکوم علیه از حکم غیابی ،معمولا امری نیست که براحتی قابل اثبات باشه .
به نظرم شما درخواست صدور اجرائیه را از طریق دفاتر خدمات قضایی ارسال کنید بعد از صدور اجرائیه باید به محکوم علیه ابلاغ بشه اگر بیاد و اعتراض کنه که اجرای رای متوقف میشه ولی اگر اعتراض نکنه به استناد تبصره ۲ ماده ۳۰۶ همین قانون محکوم له باید تامین بسپاره تا رای اجرا بشه

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی