تنظیم دادخواست و شکواییه

از این پس شما میتوانید از طریق این بخش اوراق قضایی مورد نیاز خود را توسط وکلای متخصص مورد تایید وکیل وند، در سریع ترین زمان ممکن و با کم ترین هزینه دریافت نمایید. پس از انتخاب گزینه مورد نظر و تکمیل مراحل، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
امین-فضلی نازنین-نبی-زاده علیرضا-فضلی 400+
وکلای آنلاین 5+ سال تجربه
وکیل وند
215265 کاربران ما
5+ سال تجربه
95359 مشاوره موفق
ایکون ترازو

نظرات شما

ایکون ترازو

سوالات متداول

منظور از تنظیم دادخواست، شکایت ، لایحه و اظهارنامه چیست؟

دادخواست ، شکایت(شکوائیه) ، لایحه و اظهار نامه هر کدام یک درخواست حقوقی مجزا هستند که شما می بایست قبل از هر اقدام حقوقی در محاکم قضایی ایران اقدام به تنظیم و تقدیم آن نمایید. دادخواست ، شکایت(شکوائیه) ، لایحه و اظهار نامه هر کدام یک درخواست حقوقی مجزا هستند برای آنکه درخواست شما توسط دادگاه رسیدگی شود می بایست خواسته خود را کتبا از طریق یکی از اوراق قضایی فوق به دادگاه اعلام نمایید. به طور کلی اوراق قضایی فوق در زمینه های زیر مورد استفاده قرار می گیرند: - دادخواست : هرگاه درخواست شما مالی یا غیر مالی باشد مانند : درخواست الزام به تنظیم سند، مطالبه وجه ، فسخ قرارداد و... - شکوائیه : هرگاه درخواست شما در زمینه امور کیفری باشد مانند : فحاشی، ضرب و جرح ، کلاهبرداری و... - لایحه : پس از ثبت درخواست حقوقی خود در محاکم هر زمان که شما نیاز داشته باشید مطلب یا مدرکی جدید و یا پاسخ به درخواست دادگاه را بدهد، میبایست از طریق لایحه این کار را انجام دهید. - اظهارنامه: هر زمان که شما قصد ابلاغ کردن موضوعی به شخصی را داشته باشید برای آنکه ابلاغ شما مورد پذیرش دادگاه قرارگیرد می بایست درخواست خود را از طریق اظهارنامه به شخص دیگر ابلاغ نمایید.

چگونه درخواست تنظیم اوراق قضایی خود را ثبت کنیم ؟

- بر اساس نیاز خود وارد بخش مورد نظر شوید( دادخواست حقوقی ، تنظیم شکایت ، تنظیم لایحه ، تنظیم اظهارنامه) - موضوع مورد نیاز خود را انتخاب نمایید. - درصورت تمایل شرح کوتاهی از درخواست خود را بنویسید. - چنانچه مدارکی در اختیار دارید می توانید آن ها را بارگذاری کنید . - نوع درخواست خود را انتخاب نمایید. - در آخر بروی گزینه پرداخت و ثبت درخواست کلیک نمایید.

آیا بعد از تنظیم اوراق امکان اصلاح و تغییر آن وجود دارد؟

اوراق قضایی توسط وکیل بر اساس خواسته های شما در فرم ثبت درخواست و مشاوره های تلفنی که با شما بعد از پرداخت هزینه صورت میگیرد ، تنظیم می شود و چنانچه بعد از دریافت اوراق قضایی شما متوجه موضوعی شوید که قبل تر به وکیل اعلام ننموده اید ، بعد از اطلاع این موضوع به وکیل ، ایشان مدارک جدید را از شما دریافت و اوراق قضایی شما را اصلاح میکنند.

اوراق قضایی تنظیم شده چگونه برای من ارسال می شود؟

پس از آنکه درخواست شما تنظیم و آماده شد ، درخواست شما در پنل کاربری دربخش درخواست های حقوقی قابل مشاهده و دانلود است ، همچنین بعد از تنظیم درخواست اوراق قضایی ، لینک دانلود برای شما ارسال خواهد شد.

آیا بر تنظیم اوراق قضایی نظارت می شود؟

تمامی درخواست های شما توسط وکلای متخصص ما بر اساس نیاز شما تنظیم و پس از آن توسط واحد نظارت تمامی اوراق بررسی شده و برای شما ارسال می گردد

در صورت انصراف از درخواست ، آیا مبلغ پیش پرداخت عودت داده می شود؟

چنانچه درخواست خود را بصورت عادی ثبت کرده باشید: از زمان ثبت تا 12 ساعت بعد از ثبت درخواست 50 درصد هزینه کسر و مابقی عودت داده خواهد شد. چنانچه درخواست خود را بصورت فوری ثبت کرده باشید: از زمان ثبت تا 1 (یک) ساعت بعد از ثبت درخواست 50 درصد هزینه کسر و مابقی عودت داده خواهد شد.