هدیه عرفانیان سمیعی

lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating

متخصص در امور تجاری و کار، بیمه و تامین اجتماعی (دیوان عدالت اداری)

وحید خانی

lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating

متخصص در امور کار، بیمه و تامین اجتماعی (دیوان عدالت اداری) و خانواده

علیرضا زین العابدینی

lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating

متخصص در امور حقوقی و کار، بیمه و تامین اجتماعی (دیوان عدالت اداری)

سهیل ترابی

lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating lawyer-rating

متخصص در امور کار، بیمه و تامین اجتماعی (دیوان عدالت اداری)

چگونه وکیل کار و تامین اجتماعی خوب پیدا کنیم

هنگامی که بر سر قرارداد بیمه تامین اجتماعی با اختلاف مواجه شدید، می توانید یک وکیل بیمه تامین اجتماعی استخدام کنید.

وکیل کار متخصص در اختلافاتی است که در چارچوب روابط حرفه ای ایجاد می شود. به این ترتیب، هم کارفرمایان و هم کارگران می توانند آن را درخواست کنند. برای حل و فصل دوستانه، او به عنوان یک مشاور یا میانجی عمل می کند. در صورت تشریفات قانونی، او به نفع موکل خود در محاکم قضایی استیضاح می کند. مانند هر وکیل دیگری، درست مانند یک وکیل کیفری، یک وکیل در حقوق ملک یا یک وکیل خانواده، وکیل در قانون کار به حرفه ‌ای گفته می‌شود که سوگند یاد کرده و حرفه ‌اش توسط مقررات داخلی ملی تنظیم می‌شود. معمولاً به مواردی مانند: 
آزار و اذیت (اخلاقی و غیره)؛
اخراج ناعادلانه.

چرا وکیل کار استخدام کنیم؟

برای شرکت و همچنین کارکنان، استفاده از خدمات وکیل کار برای حل و فصل اختلافات محل کار توصیه می شود. در واقع با توجه به پیچیدگی مواد قانونی، نظر کارشناس لازم است و از بسیاری از ناامیدی ها برای هر یک از طرفین جلوگیری می کند. وکیل کار به اموری می پردازد که فقط متخصصان می توانند بر آن مسلط باشند. این موارد شامل نقض قرارداد، تبعیض در محل کار و آزار و اذیت است. وکیل به عنوان مشاور حقوقی یا نماینده حقوقی دادگاه، عنصر کلیدی در مذاکرات است.
نقض قرارداد
نقض قرارداد می تواند به چند طریق رخ دهد:
فسخ زودهنگام قرارداد (قرارداد با مدت زمان ثابت) به دنبال تقصیر جدی یکی از طرفین یا یک مورد فورس ماژور است. 
یک (قرارداد دائم)، به نوبه خود، می تواند به دلیل استعفا یا اخراج پایان یابد.
نقض قرارداد اغلب باعث ایجاد اختلاف بین کارفرما و کارگران می شود که رویه های مختلف توسط یکی از طرفین رعایت نشود. مهم‌تر از همه، یافتن راه‌ حلی است که متناسب با منافع همه باشد. 
استفاده از وکیل کار به شما این امکان را می دهد که تشریفات انجام شده (ارسال نامه اخراج، محاسبه غرامت و ...) را رعایت کنید. همچنین یک نمای کلی از حقوق و تعهدات طرفین ارائه می دهد. جزئیات حقوقی مهم هستند زیرا ارزش قانونی قرارداد امضا شده بین کارفرما و کارگران را تضمین می کنند. این امر به ویژه در مورد توافق دوستانه یا فسخ قرارداد صادق است. 

تنظیم یا اصلاح قرارداد کار

برای اینکه قرارداد کار معتبر باشد باید چندین ماده قانونی را رعایت شود. بنابراین تدوین و اصلاح این قانون مستلزم استفاده از وکیل کار متخصص در قانون کار است. وکیل کار قادر است هم به کارگران و هم به کارفرمایان مشاوره دهد. اگر شرایط ایجاب کند، کار او با مذاکره آغاز می شود. سپس می تواند با در نظر گرفتن ضوابط جاری، تنظیم سند را بر عهده بگیرد. ضمناً با حصول اطمینان از رعایت حقوق و تعهدات طرفین، صحت مندرجات را بررسی و درج می کند. در صورت تغییر شرایط همکاری در حین اجرای قرارداد کار، وکیل کار می تواند آن را بر اساس آن اصلاح کند. این اصلاح قبل از تسلیم سند نهایی به طرفین انجام می شود.

مدیریت دعاوی حقوقی

در برخی موارد، مدیریت اختلاف در محل کار ممکن است نیاز به مشارکت یک وکیل کار داشته باشد، بدون اینکه اقدامات قانونی انجام شود. این گزینه به ویژه زمانی مورد توجه قرار می گیرد که طرفین بخواهند منازعه را به صورت دوستانه مانند ادعای تاخیر در پرداخت دستمزد و غیره حل کنند.
وکیل کار نقش مشاور حقوقی کارفرما و همچنین کارگران را ایفا می کند. او در جریان مذاکرات، گزینه های احتمالی را به موکل خود اطلاع می دهد و در تصمیم گیری به او کمک می کند. هدف دستیابی به یک توافق رضایت بخش است.

چه کسی می تواند از خدمات وکیل کار آن استفاده کند؟

برای هر چیزی که مربوط به روابط بین کارفرما و کارگر است، می توان از خدمات این متخصص در قانون کار استفاده کرد. او موظف است در صورت لزوم به موکل خود مشاوره دهد و از او دفاع کند. با این حال، اگرچه او عمدتاً در دعاوی مداخله می کند، اما وکیل کار می تواند وظایف دیگری را نیز انجام دهد.

کارگر

در صورت بروز اختلاف با کارفرما، مراجعه به خدمات وکیل کار ضروری است و کارگر را در تمام مراحلی که باید اطلاع داشته باشد، به ویژه اداری، توصیه می کند. همچنین وکیل کار می تواند در صورت لزوم به عنوان یک واسطه در مذاکرات دخالت کند. این موضوع مخصوصاً در مواقعی که مخاطرات زیاد است باید در نظر گرفته شود. این رجوع نیز زمانی امکان پذیر است که کارگر بداند که مهارت لازم برای مذاکره را ندارد. هنگامی که پرونده به دادگاه  سپرده می شود، وکیل مسئول دفاع از منافع موکل خود در دادگاه است.
نکته: کارگر می تواند قبل از امضای قرارداد کاری با وکیل کار مشورت کند تا از حفظ منافع خود اطمینان حاصل کند.

کارفرما

با توجه به مسئولیت ها و مسائل مطرح شده، ترجیح داده می شود که کارفرما یک وکیل کار متخصص در قانون کار استخدام کند. در واقع، رعایت مقررات قانونی برای همه اقدامات انجام شده ضروری است. به عنوان مثال، تنظیم قرارداد کار تابع قوانین خاصی است. اگر این موارد رعایت نشود، ممکن است قرارداد باطل شود. وکیل کار همچنین می تواند از اجرای صحیح قرارداد های کاری اطمینان حاصل کند. او این اختیار را دارد که در صورت لزوم اقدامات لازم را آغاز کند. به عنوان مثال، اگر کارگری کار خود را رها کند، می توان نقض رویه قرارداد را آغاز کرد. در صورت درگیری با کارکنان، کارفرما می تواند از خدمات وکیل کار برای مذاکره از طرف آنها نیز استفاده کند. در مورد اقدامات حقوقی نیز همینطور است.

مشاوره با وکیل کار

یک وکیل متخصص مسئول یافتن راه حل به نفع موکل خود در رابطه با یک مشکل است. این در حالی است که قواعد قانون را رعایت می کند.

انتخاب وکیل مناسب

انتخاب وکیل یک گام بسیار مهم برای بهره مندی از حمایت حقوقی مناسب است. برای این کار باید چندین معیار را در نظر گرفت. فراتر از آموزش های انجام شده، یا مهارت های به دست آمده، بیش از هر چیز لازم است که تجربه حرفه ای را در نظر بگیرید. در واقع، آنچه که تفاوت را ایجاد می کند، اول از همه دانش و مهارت های توسعه یافته توسط وکیل است. اینها دارایی های قطعی در مذاکرات یا رویه های اداری هستند. در دسترس بودن نیز یک عنصر کلیدی است که باید در نظر گرفته شود. مهم است که وکیلی را انتخاب کنید که بتواند در زمانی که موکل به آن نیاز دارد وارد عمل شود. این معیار به ایجاد جو اعتماد کمک می کند. علاوه بر این، نزدیکی باید در نظر گرفته شود، که تبادلات را تا حد زیادی تسهیل می کند و هزینه های سفر را محدود می کند. 

آماده شدن برای اولین جلسه

اولین جلسه با وکیل باید با دقت آماده شود تا درک خوبی از پرونده داشته باشید. بنابراین، موکل باید چندین عنصر را ارائه دهد:
زمینه: این عمدتا بیانگر حقایق در منبع اختلاف است. به طرف های مختلف درگیر اشاره خواهد شد. همچنین باید بر تاریخچه اقداماتی که قبلا انجام شده است تأکید شود.
مدارک کامل: تمام مطالبی که مربوط به اختلاف ارجاع داده شده و برای سهولت در خواندن می باشد باید طبقه بندی شوند (مثلاً به ترتیب زمانی). اینها ممکن است کپی قرارداد رد و بدل شده بین کارفرما و کارمند یا اصلاحات قرارداد کار باشد. هر سند دیگری که دارای پیوند با فایل باشد نیز می تواند در نظر گرفته شود.
برای جلوگیری از سهل انگاری، توصیه می شود تمام سوالاتی را که در طول مصاحبه از وکیل کار بپرسید یادداشت کنید. آنها به ویژه به رویه ای که باید انجام شود یا هزینه خدمات مربوط می شود. در نهایت، از این اولین جلسه، وکیل باید خدمات خود را به تفصیل شرح دهد و حق الوکاله خود را به موکل اطلاع دهد.

چه هزینه هایی اعمال می شود؟

اگر کسی بخواهد وکیل بگیرد، طبیعی است که بپرسد هزینه وکیل چقدر است؟
حق الوکاله وکلای متخصص در قانون کار متفاوت است. هر وکیلی آزاد است که با موکل خود در مورد حق الوکاله به توافق برسد. مبلغ نهایی به طور کلی به پیچیدگی پرونده بستگی دارد. 

وظیفه وکیل کار متخصص در قانون کار چیست؟

وکیل کار متخصص در قانون کار در کلیه مواردی که در محیط کار ایجاد می شود و کارفرما و کارگران را درگیر می کند دخالت می کند.

ماموریت های وکیل کار

وکیل کار به دلیل آگاهی از قانون کار و مقررات مختلف می تواند به عملکرد صحیح شرکت کمک کند. او بیش از یک مشاور حقوقی، نقش اصلی را در حل و فصل دوستانه اختلافات بین کارفرما و کارگران ایفا می کند. با این حال، در مورد رسیدگی های حقوقی، ممکن است او به وکالت یکی از طرفین در دادگاه ها موظف شود.

مشاوره

وکیل کار متخصص در قانون کار وظیفه مشاوره موکل خود را بر عهده دارد. او باید تمام اطلاعات مفید در مورد مقررات جاری را در اختیار او قرار دهد. او همچنین تمام تخصص خود را در خدمت آن قرار می دهد. 

مداخله با هدف توافق

در مدیریت تعارضات در محل کار، میانجی گری با هدف حل و فصل دوستانه اختلاف اجرا می شود. اصل بر استفاده از میانجی برای حمایت از طرفین در مذاکرات است. میانجی گری یک فرآیند محرمانه است و افراد ذینفع موظفند شرایط آن را فاش نکنند. یک وکیل متخصص در قانون کار می تواند به عنوان میانجی انتخاب شود. به این ترتیب، او مستقل است و بی طرفانه عمل می کند. او به طرفین مشاوره می دهد و منافع آنها را در نظر می گیرد. در طول فرآیند، وکیل کار مسئول اجرای بدون مشکل مذاکرات است. هدف آن ایجاد محیطی مساعد برای بحث و تفاهم متقابل است. میانجی گری با یک توافق نامه کتبی، همیشه محرمانه، بین طرفین نهایی می شود.

کمک قضایی

وکیل کار متخصص در قانون کار دارای مهارت های لازم برای حمایت از موکل خود در هر شرایطی است. می توان در هر زمان، حتی در صورت عدم وجود اختلاف، مشورت کرد. در واقع، این وکیل می تواند موکل خود را در مدیریت روزانه کسب و کار کمک کند. علاوه بر این، او می تواند در تمام موارد در مواقع لزوم از او وکالت و دفاع کند.

تعهدات آن

وکیل کار متخصص در قانون کار دارای تعهدات زیادی است. به ویژه، او ملزم به رعایت قوانینی است که حرفه او را دیکته می کند، در این مورد:
وظیفه نصیحت و اهتمام: وکیل باید موکل خود را در مورد رسیدگی به پرونده خود، به ویژه در مورد راه های جبران خسارت و شانس موفقیت در دادرسی که شروع شده است، آگاه و توصیه کند. علاوه بر این، او باید همیشه احتیاط کند.
وظیفه وفاداری: وکیل به عنوان بخشی از وظایف خود باید به موکل خود وفادار بماند. بنابراین، او نمی تواند موافقت کند که از منافع طرف های مختلف در یک پرونده دفاع کند.

حفظ محرمانه بودن اطلاعات

یک وکیل کار هرگز نباید اطلاعاتی را که از موکل دریافت کرده است فاش کند. بنابراین نمی تواند از آنها در پردازش پرونده دیگری استفاده کند. در مورد جزئیات پرونده ای که نمی تواند به شخص ثالث منتقل کند نیز همین گونه است. 

استقلال

الزام استقلال به این معناست که وکیل باید همیشه در رسیدگی به پرونده موکلان خود بی طرف باشد. بنابراین، او نباید به خود اجازه دهد تحت تأثیر اشخاص ثالث یا منافع خود قرار گیرد.

بیمه تامین اجتماعی

طبق ماده 1 قانون تامین اجتماعی به منظور اجرا و تعمیم و گسترش انواع بیمه های اجتماعی و استقرار نظام هماهنگ و متناسب با برنامه های تامین اجتماعی، همچنین تمرکز وجوه و درآمدهای موضوع قانون تامین اجتماعی و سرمایه گذاری و بهره برداری از محل وجوه و ذخائر، سازمان مستقلی به نام (سازمان تامین اجتماعی) وابسته به وزارت تعاون کار و رفاه و اجتماعی که در این قانون (سازمان) نامیده می شود، تشکیل می گردد.

استخدام وکیل بیمه تامین اجتماعی

وکیل بیمه تامین اجتماعی عمدتاً در دعاوی بین کارفرما و کارگر دخالت می کند. او منافع موکل خود را، چه برای حل و فصل دوستانه و چه در دادگاه، راهنمایی و دفاع می کند. او مسئول است:
اختلافات مربوط به جبران خسارت: اختلاف نظر در مورد شرایط و میزان غرامت.
مدیریت پرونده های فنی: برآورد خسارت و مداخله کارشناسان.
پرونده های دعوی: شروع و نظارت بر رسیدگی های حقوقی، اعمال راه حل های حقوقی، دفاع از موکل.

وظایف وکیل بیمه تامین اجتماعی چیست؟

وکیل بیمه تامین اجتماعی می تواند قبل از بروز اختلاف، در طول مراحل مذاکره یا برای دفاع از منافع موکل خود مداخله کند.

اطلاعات و کمک

برای کسب اطلاعات و کمک حقوقی امکان مشاوره با وکیل بیمه تامین اجتماعی وجود دارد. به این ترتیب وکیل از بروز اختلافات جلوگیری می کند.
او موکل خود را راهنمایی می کند و او را در مورد اقداماتی که باید بردارد توصیه می کند، مانند:
اشتراک و تنظیم قرارداد بیمه؛
محاسبه غرامت های دریافتی؛
شرایط و ضوابط اعمال ضمانت ها و غیره


مذاکره و سازش

در صورت بروز مشکل بین بیمه شده و بیمه گر، وکیل بیمه تامین اجتماعی می تواند در مراحل مذاکره و سازش مداخله کند مانند: 
ارزیابی پیشنهادات جبران خسارت؛
مذاکره با بیمه گر یا بیمه شده؛
پیشنهاد راه حل های دوستانه؛
و غیره.

دفاع از منافع

زمانی که اختلافی وجود داشته باشد، وکیل بیمه تامین اجتماعی می تواند از منافع موکل خود دفاع کند. وکیل بیمه تامین اجتماعی ابزارهایی را برای دستیابی به رضایت بخش ترین راه حل، چه از طریق دوستانه یا قانونی، به کار می گیرد. رایج ترین موارد دعوی قضایی عبارتند از:
امتناع از استناد به تضمین؛
انکار غرامت یا غرامت ناکافی؛
عدم رعایت شرایط عمومی و / یا خاص قرارداد؛
فسخ نادرست قرارداد؛
و غیره.
به طور کلی، قانون بیمه به مسائل بین بیمه کارفرما و  کافرما می پردازد. همه شما ممکن است به کمک یک وکیل بیمه تامین اجتماعی نیاز داشته باشید. سایت مشاوره حقوقی آنلاین وکیل وند به شما توضیح می دهد که چه زمانی ممکن است در قانون بیمه به کمک نیاز داشته باشید و همچنین نقش وکیل بیمه تامین اجتماعی را برای شما توضیح می دهد.