کلاهبرداری از طریق اینترنت و کلاهبرداری اینترنتی چیست

کلاهبرداری از جمله جرائمی است که علیه اموال اشخاص صورت میگیرد و مرتکب به قصد بردن مال شخص شروع به انجام کارهایی که متقلبانه و فریب دهنده می باشد میکند نکته قابل توجه در کلاهبرداری این است که شخص به جهت به دست آوردن اموال یا منافع دیگران شروع به کارهای متقلبانه کرده و بعد از حصول و جلب اعتماد بزهدیده (شخص مورد نظر) شخص فریب خورده با میل و اراده خود اموال خود را در اختیار مرتکب قرار می دهد.

مطالعه مقاله

نحوه اخذ گواهی انحصار وراثت چیست؟

قوانین ارث در قانون ایران پیچیدگی های زیای دارد. موانع مختلف قانونی و همچنین محدودیت در وصیت نامه از مهمترین مشکلات افراد هستند. با مطالعه این مقاله می توانید به تمامی سوالات خود در مورد میراث پدری و شرایط انحصار وراثت پاسخ دهید.

مطالعه مقاله

در دادگاه نفقه چه بگوییم

همواره نوع استدلال و صحبت هایی که در جلسات رسیدگی در دادگاه ها انجام می شود بسیار مهم بوده و گاها پیش می آید که بیان جمله ای به صورت نادرست ، باعث می شود رای به ضرر شخصی صادر شود . بنابراین بسیار پر اهمیت است که بدانیم در هر پرونده چگونه صحبت کنیم و از چه استدلال هایی و چه مواد قانونی استفاده نمایید تا بتوانیم رای دادگاه را به نفع خود صادر نماییم.

مطالعه مقاله

مراحل طلاق توافقی گرفتن

از ارکان جامعه بشری خانواده می باشد می توان گفت مهمترین جمع انسانی خانواده است. به عبارتی تا خانواده شکل نگیرد ، تشکیل یک جامعه انسانی بزرگتر همچون شهر و روستا و کشور بی معناست. اساس و پایه تشکیل خانواده ازدواج می باشد ،ازدواج در هر کشور و حتی شهر و روستا آداب و رسوم خاص خود را دارد.

مطالعه مقاله

اجرت المثل ایام تصرف چیست

مالک ملک به تبع مالکیتی که نسبت به عین دارد مالک منافع آن نیز می‌باشد و باید توجه داشت که اگر کسی ملک مذکور را بدون اذن و اجازه مالک از تصرف آن خارج کند مالک ملک مذکور این حق را خواهد داشت که نسبت به مطالبه اجرت المثل زمین اقدام کند .

مطالعه مقاله

آیا آزاد سازی سند وظیفه وکیل است؟

همواره در جوامع قبول هر مسئولیت و یا سمتی وظایفی را به دنبال دارد این وظایف یا در قبال حقی ایجاد می‌شوند یا در قبال پرداخت مبلغی پول. شغل وکالت از این امر مستثنی نبوده و همواره طبق قراردادی که بین وکیل و موکل منعقد می‌شود ، وظایفی برای وکیل ایجاد می شود. این وظایف معمولاً بر اساس توافق طرفین و طبق قراردادی که بین آنها منعقد می شود ، تعیین می شود.

مطالعه مقاله

تخفیف مجازات در شرب خمر

شرب خمر یا همان مصرف مشروبات الکلی از دو کلمه شرب و خمر تشکیل شده است .شرب یعنی نوشیدن و خمر نیز به هرمایعی گفته می شود که مستی آور است .نوشیدن مشروبات الکلی در شرع اسلام گناه و جرم محسوب می شود و مستحق حد است ؛در قانون نیز برای شرب خمر مجازات‌های مشخصی تعیین شده است بر همین اساس هر چیزی که مصرف آن موجب مستی و خارج شدن انسان از حالت طبیعی شود مصرف آن جرم محسوب می گردد .

مطالعه مقاله

زنا و مجازات آن و انواع زنا از نظر قانون

در اسلام به رابطه ی جنسی (شامل مقعدی، مهبلی) بین زن و مرد بدون آنکه رابطه زوجیت میان آنان برقرار باشد زنا گفته می شود. زنی که مرتکب زنا شده باشد را زانیه و مردی که مرتکب زنا شده باشد را زانی می نامند.

مطالعه مقاله

تهیه و ترویج سکه قلب ، وارد کردن سکه تقلب

منظور از سکه قلب این است که شخصی اقدام به ساختن سکه نماید. مطابق مواد 518 تا 520 تعزیرات قانونگذار ساختن سکه تقلبی ، ترویج سکه قلب، تخدیش سکه قلب در خصوص مسکوکات طلا یا نقره ایرانی و نیز داخل کشور نمودن سکه قلب یا سکه مخدوش جرم انگاری نموده است.

مطالعه مقاله

تغییر رمز در سامانه ثنا چگونه است؟

همانطور که می دانید برای استفاده از خدمات مربوط به دادگاه ها مانند: پیگیری پرونده یا مشاهده ابلاغیه ها و یا حتی خدمات حضوری و ... نیاز به این است که در سامانه ثنا عضو شوید. اگر قصد عضویت در سامانه ثنا را داشته باشید، برای دسترسی به سامانه برای شما یک رمز عبور (رمز شخصی) به تلفن همراهتان به صورت پیامک ارسال خواهد شد.

مطالعه مقاله