مراحل ثبت علایم تجاری چگونه است

در بسیاری از موارد شنیده می‌شود که از لغت برند استفاده می شود که این لغت خارجی به معنای نشان و علامت تجاری می‌باشد. هر شرکتی علامت و نشان مختص به خود را دارد و با آن شناخته می‌شود شرکت‌ها نیز برای به دست آوردن بازار کار تجارت کالا و خدمات رسانی با کیفیت مطلوب و سریعتر نسبت به ثبت برند شرکت خود اقدام می کنند.

مطالعه مقاله

شکایت از نظام مهندسی

شکایت از نظام مهندسی می‌تواند به دلایل مختلف و موارد متعددی باشدرعایت نکردن هر یک از این اصول باعث ایجاد خطر در ساختمان و افت کیفیت سازه گردد و صدور پایان کار از سوی مهندسین در این شرایط نیز اعلام شده باشد می تواند برای آن ها و مجری طرح مشکلات حقوقی در پی داشته باشد.

مطالعه مقاله

یورو 2020 و مسئولیت های قانونی در ورزش

رقابت های یورو ۲۰۲۰ پس از یک سال تاخیر به علت شیوع ویروس کرونا در جهان بالاخره امسال و در سال ۲۰۲۱ در حال برگزاری است .رقابت‌هایی بین برخی از کشورهای اروپایی که از جذابیتی بسیار زیبا و هیجان انگیز برخورد دار است .

مطالعه مقاله

نحوه طرح شکایت در دیوان عدالت اداری

  • 29 خرداد 1400
  • 15 بازدید
  • کار، بیمه و تامین اجتماعی (دیوان عدالت اداری) ٬ سایر دعاوی

دیوان عدالت اداری زیر نظر مستقیم رئیس قوه قضاییه تاسیس گردیده و به منظور رسیدگی به شکایات و اعتراضات اشخاص حقیقی یا حقوقی تخلفات دولتی ،رسیدگی به اعتراضات و شکایات از آراء و تصمیمات قطعی دادگاه های اداری هیئت های بازرسی و کمیسیون ها میباشد

مطالعه مقاله

مجازات کلاهبرداری اینترنتی چیست؟

  • 27 خرداد 1400
  • 30 بازدید
  • جرایم سایبری ٬ کلاهبرداری های رایانه ای

کلاهبرداری اینترنتی ذیل عنوانی به نام جرائم رایانه ای قراردارد که قانون گذار در فصل اول از بخش اول قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات از مواد 729 الی 785 آن را جرم انگاری نموده است.

مطالعه مقاله

قانون ارث بری اشخاص هر طبقه و دسته

انتقال خود به خودی و قهری اموال متوفی به وراث را ارث یا ارثیه می گویند . مرگ مغزی و قلبی همچنین مرگ فرضی در این موضوع اثر گذار است.

مطالعه مقاله

مجازات جرم خیانت در امانت و اثرات آن

خیانت در امانت مانند برخی از جرایم مالی یکی از مقوله هایی است که باعث رجوع متضررین از جرم به محاکم در جهت احقاق حق خود می‌باشد .

مطالعه مقاله

مهریه چگونه تقسیط میشود

مطابق رویه جدید زوجه اگر خواهان مطالبه مهریه باشد و بخواهد مهریه خود را که در واقع حق اوست و با اموری مانند ناشزه بودن و عدم تمکین و حتی زنا ساقط نمیشود را از همسر خود مطالبه کند باید با در دست داشتن سند نکاحیه و قباله ازدواج خود به دفتر اسناد رسمی ازدواجی که او را به نکاح همسرش در آورده است مراجعه نماید و تقاضای صدور اجراییه کند .

مطالعه مقاله

شرط تملک نصف دارایی مرد یا همان شرط تنصیف

زن و مرد هنگام عقد نکاح رسمی در دفترخانه ازدواج صفحات قباله ازدواج (عقد نامه) را بدون مطالعه و با عجله امضاء میکنند و کمتر زوج هایی هستند که مواد و مطالب مندرج در عقدنامه را به طور کامل مطالعه کند یا اطلاعات کاملی از شروط مندرج در قباله ازدواج داشته باشند با توجه به اینکه سردفتران ازدواج موظف‌اند که مفاد مندرج در قباله ازدواج را به طور کامل برای طرفین توضیح دهند اما متاسفانه این تکلیف عملاً نادیده گرفته می شود و طرفین بدون اطلاع ذیل شروط درج شده در سند نکاحیه را امضا می‌کنند

مطالعه مقاله

ثبت شرکت های عمرانی

برای ثبت شرکت عمرانی بهتر است که قالب شرکت های سهامی خاص را انتخاب نمایید چرا که شرکت های سهامی خاص به دلایی از اعتبار بیشتری برخوردار هستند

مطالعه مقاله