مشاهده بهترین وکلای کیفری

با وکیل وند ۲۴ ساعته و از همه جای دنیا میتوانید مشاوره حقوقی دریافت کنید . وکیل وند به صورت تخصصی و با حفظ حریم خصوصی، اقدام به ارایه مشاوره حقوقی آنلاین و مشاوره تلفنی در زمینه‌ی بهترین وکیل کیفری کرده است.

فیلتر ها
حدف فیلتر ها
  • تخصص وکیل

  • استان

آنلاین

علیرضا فضلی

وکیل پایه یک دادگستری پیشنهاد شده توسط کاربران

متخصص حقوقی ،کیفری

4.3
7567 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

248,000

در حال مشاوره

محمدرضا امانی

کارشناس حقوقی پیشنهاد شده توسط کاربران

متخصص کیفری ،تعزیرات

4.5
2123 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

158,000

آنلاین

حسین امامی

کارشناس حقوقی

متخصص خانواده ،کیفری

4.5
6195 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

198,000

دقایقی پیش

غلامرضا صارمی

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص حقوقی ،کیفری

4.2
158 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

198,000

در حالت مرخصی

علی تقوی

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص خانواده ،کیفری

3.9
2116 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

198,000

آنلاین در 5 ساعت پیش

پویا علیزاده

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص کیفری ،اسناد و املاک

4.0
1052 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

158,000

آنلاین در 7 ساعت پیش

سهراب کلانتری

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص حقوقی ،کیفری

3.7
696 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

248,000

در حالت مرخصی

عباس جاوید

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص کیفری ،اسناد و املاک

4.4
296 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

158,000

آنلاین در 13 ساعت پیش

فاطمه کلائی

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص کیفری ،احوال شخصیه

3.5
195 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

248,000

وکیل کیفری کیست و چه وظایفی دارد؟

وکیل کیفری به شخصی که دارای پروانه‌ای وکالت دادگستری باشد و بتواند در دعاوی کیفری در محاکم قضایی به نیابت از موکل خود شرکت کند، گفته می‌شود. این وکلا وظایف مختلفی دارند و با توجه به تجربه کافی کمک گرفتن از آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. هزینه این وکیل بسته به فاکتورهای مختلف تعیین می‌شود.

 

معرفی وکیل کیفری

وکیل کیفری، دارای پروانه‌ وکالت دادگستری است و می‌تواند به نیابت از موکل خود جرائم کیفری همچون سرقت، کلاهبرداری، قتل و غیر شکواییه را ثبت کرده یا در جلسات رسیدگی و دفاع از موکل شرکت کند. در واقع این وکیل همچون دیگر وکلای دادگستری باید وظیفه دفاعی خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

مهمترین نکته‌ای که در پاسخ به وکیل کیفری چیست؟ باید بدانید این است که این وکیل در حوزه‌ای فعالیت دارد که مستقیماً با حقوق اشخاص در ارتباط بوده و از این رو  به او وکیل مدافع نیز گفته می‌شود.

 

مهمترین وظایف وکیل کیفری

در صورتی‌که برای یکی از انواع جرایم کیفری مثلا نیاز به وکیل سرقت داشتید، ابتدا باید با وظایف وکیل کیفری آشنا باشید. یکی از مهم‌ترین وظایف این وکلا، تهیه دعوی است. چنانچه وکیل بخواهد به عنوان وکیل شاکی وکالت کند، در اولین مرحله لازم است که مطالبات موکل خود را به صورت شکواییه تنظیم کند.

همچنین دیگر وظیفه این وکلا، تهیه دفاعیه از موکل است. در صورتی‌که شخصی به دلیل ارتکاب جرم، مورد تحقیق قرار بگیرد و متهم باشد، وکلای کیفری می‌توانند به دفاعیه از موکل خود بپردازد.

مثلا وکیل قتل می‌تواند پرونده جنایی فردی را که متهم به قتل عمد است، بررسی کند و طبق مشاهدات تقاضای تخفیف در مجازات دهد. دیگر وظیفه وکلای کیفری، فعالیت در زمان بازجویی و دادرسی است؛ به طوری‌که این وکلا علاوه بر قتل‌های عمد و غیر عمد می‌توانند در موارد دیگری در دادگاه‌های کیفری برای دفاع یا تعقیب کیفری شرکت کنند.

 

وکیل کیفری

 

انواع جرایم کیفری

جرایم کیفری انواع مختلفی دارد. از انواع جرایم کیفری می‌توان به مواردی اشاره کرد:

  • سرقت: یکی از جرایم کیفری سرقت است. این جرم خود در دو حالت حدی و تعزیری تقسیم می‌شود. برای این منظور نیز وکلای کیفری می‌توانند در خصوص این جرایم به فرد کمک کند.

  • جرایم سایبری و رایانه ای: وکیل جرایم سایبری نیز جزو وکلای کیفری است که می‌تواند در خصوص رفتاری که در دنیای سایبری مربوط به کامپیوتر و اطلاعات رخ می‌دهد وکالت کند. مثلاً فیشینگ، تقلب و باج‌گیری آنلاین جزو جرایم رایانه‌ای و سایبری به شمار می‌روند.

  • جرایم اختلاس، کلاهبرداری، خیانت در امانت، جعل و ....

 

ویژگی های بهترین وکیل کیفری

هنگام کمک گرفتن از مشاوره وکیل کیفری مهمترین نکته‌ای که باید مدنظر قرار بگیرد انتخاب وکیل کیفری خوب است. توجه داشته باشید از مهمترین ویژگی‌های وکیل کیفری، برخورداری از تحصیلات آکادمیک کافی در زمینه وکالت امور جزایی و کیفری است.

ایشان همچنین باید علم و تجربه کاری کافی داشته باشد و با مهارت و تجربه‌ای که دارد بتواند به رسیدگی و بررسی پرونده‌ها مختلف با جرایم کیفری بپردازد. همچنین همه این وکلا مثلا وکیل روابط نامشروع باید آشنایی کامل با دادسرا و دادگاه و محاکم کیفری داشته باشد تا بتواند در رسیدگی به پرونده موکل خود موفق عمل کند.

دیگر ویژگی مهم در وکلای کیفری، آشنایی کامل این وکلا با قانون مجازات اسلامی، قانون مبارزه با مواد مخدر، آیین دادرسی کیفری و دیگر امور مربوط به این زمینه است.

نکته مهم دیگر در خصوص ویژگی‌های بهترین وکیل کیفری، ظرفیت بالای روحی و روانی وی است؛ زیرا همه این وکلا مثلا وکیل ضرب و جرح با پرونده‌های مختلفی مواجه می‌شوند که می‌تواند موجب درگیری عواطف حسی افراد شود و بعضی از این پرونده‌ها دارای سختی و خشونت در موارد مختلف است که نیاز به ظرفیت کافی روحی دارد.

 

بهترین وکیل کیفری

 

مزایای مشاوره با وکیل کیفری

پرسش و پاسخ حقوقی و کمک گرفتن از وکیل کیفری می‌تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. لذا این وکلا با وجود تخصص کافی که در امور مربوط به جرایم کیفری دارند به راحتی به موکلین در این خصوص کمک خواهند کرد.

در واقع حضور وکیل دادگستری علاوه بر اینکه می‌تواند برای دفاع بهتر در محاکم ضروری باشد بلکه به موکلین کمک می‌کند تا نحوه طرح شکایت، نوع شکایت و زمان طرح شکایت را به درستی انتخاب کنند که این موارد در نهایت ممکن است موجب تجدید نظر دادگاه شود. مثلاً تنظیم لایحه، اظهارنامه و نحوه تنظیم شکوائیه به بهترین شکل توسط وکیل تهمت انجام می‌شود.

علاوه بر این، نکته بسیار مهم دیگری که مزایای کمک گرفتن از وکیل دعاوی کیفری را نشان می دهد، این بوده که تنها یک بار امکان مطرح کردن پرونده کیفری وجود دارد و طرح مجدد آن ممکن نیست. در نهایت نتیجه‌گیری اشتباه می‌تواند حقوق فرد را ضایع کند. از طرفی هزینه‌های دادگاه خسارت جدیدی را به بار می‌آورد در اینجا اهمیت مشاوره حقوقی تلفنی با بهترین وکیل کیفری نشان داده می شود.

 

اقدامات مهم وکیل کیفری

همه وکلای کیفری از جمله وکیل خیانت در امانت پس از طی کردن یک قرارداد با موکل موظفند تا از موکل خود دفاع کنند. این اقدامات باید در حیطه اختیاراتی که قانون به آن‌ها داده است باشد. مهم‌ترین این اقدامات عبارتند از:

 

تشکیل جلسه ابتدایی با موکل

اولین قدمی که وکیل کلاهبرداری و دیگر وکلای کیفری باید بردارند ترتیب جلسه مشاوره با موکل است. در اینجا فردی که خواهان حل مشکل است باید به طور کامل مشکل خود را شرح دهد و وکیل دادگستری ضمن انجام مشاوره باید مدارک و اسناد موجود را مطالعه نماید.

 

ارائه راه حل بر اساس پرونده موکل

قدم بعد پس از انجام مشاوره توسط وکیل کیفری و به دست آوردن اطلاعات پایه، ارائه راه حل‌های درست به فرد موکل است. در اینجا شخص می‌تواند تصمیم بگیرد آیا برای حل مشکل خود لازم است از وکیل کمک بگیرد یا نه.

 

توافق وکیل کیفری و موکل

در سومین مرحله باید توافقاتی بین وکیل و موکل انجام شود و بعد از تعیین میزان حق‌الوکاله، قرارداد وکالت رسمی بسته می‌شود که در آن تعهدات و حدود اختیارات وکیل نیز مشخص خواهد شد.

 

توافق وکیل کیفری و موکل

 

انجام اقدامات اولیه در دادسرا

پس از اینکه قرارداد وکالت منعقد شد مبلغی توسط موکل پرداخت می‌شود و وکیل کیفری نیز عمل وکالت خود را شروع خواهد کرد. به طوری‌که در اولین مرحله یک لایحه برای اعلام وکالت تنظیم می‌کند و لایحه‌ای نیز برای مطالعه پرونده ارائه می‌دهد. بعد از ثبت وکالت در سامانه الکترونیکی دادگستری، این لایحه به دست قاضی می‌رسد.

 

دفاع از موکل در دادسرا

در مرحله بعد وکیل تخریب اموال شخصی یا دیگر وکلای کیفری مطالعه کامل‌تری در پرونده موکل خود خواهند داشت تا بتوانند دفاعیه مناسب داشته باشند. سپس زمانی‌که پرونده به دادسرا ارائه می‌شود وکیل کیفری باید به تمامی پرسش‌های افراد در مرجع قضایی پاسخ دهد. علاوه بر این ضمن اقداماتی که انجام می‌دهد، وکیل کیفری باید تلاش کند رضایت شاکی پرونده را به دست آورد.

 

دفاع از پرونده موکل در دادگاه

پس از اینکه پرونده متهم از دادسرا به دادگاه برود وکیل پرونده موظف است تحت هر شرایطی از حقوق متهم پرونده دفاع کند. وکیل کیفری باید در جلسه رسیدگی دادگاه حضور داشته باشد و دفاع لازم را انجام دهد. در نهایت چنانچه حکم صادر شده از نظر وکیل بر علیه موکل است می‌تواند نسبت به حکم صادره درخواست تجدید نظر دهد.

 

هزینه وکیل کیفری

اطلاع از هزینه وکیل کیفری تهران از جمله مواردی است که افراد زیادی به دنبال آن هستند. چنانچه نیاز باشد در خصوص موضوعات کیفری از وکیل دادگستری کمک بگیرید باید توجه داشته باشید که این هزینه معمولاً طبق توافق طرفین پرونده مشخص می‌شود و هزینه مشخصی ندارد. از جمله مواردی که می‌تواند در این هزینه تاثیرگذار باشد تجربه کافی وکیل، پرونده‌های موفق وکیل و مواردی این چنین است. البته در مواردی شما می‌توانید از وکیل کیفری برای انجام مشاوره حقوقی آنلاین کمک بگیرید. که معمولاً در این صورت مشاوره کلی برای انتخاب وکیل کیفری و سپردن پرونده‌تان به این وکلا ارائه خواهد شد.

نکته مهم دیگری که باید با آن توجه کنید در خصوص وکیل کیفری رایگان است. توجه داشته باشید این وکلا که وکیل تسخیری نیز نامیده می‌شوند در صورت درخواست متهم و شاکی از طریق دادگاه بعد از احراز شرایط در اختیار فرد قرار داده می‌شوند.

 

بهترین وکیل کیفری در وکیل وند

وکیل کیفری شخصی است که با داشتن پروانه وکالت دادگستری می‌تواند به نیابت از موکل وظایفی همچون طرح دعوای کیفری در محاکم قضایی را انجام دهد. هزینه این وکیل با توجه به توافق یا تعرفه مصوب خواهد بود. با مراجعه به بهترین وکیل کیفری می‌توانید شاهد نتیجه بهتری باشید. مجموعه وکیل وند با داشتن بهترین و کاربلدترین وکلای کیفری می‌تواند به شما در زمینه‌های مختلف کیفری کمک کند.