چگونه وکیل جرایم سایبری خوب پیدا کنیم؟

در سال های اخیر، حوزه "جرایم رایانه ای" خود را به عنوان یک حوزه مجزا از حقوق کیفری تثبیت کرده است. وکلای متخصص حقوق جرایم رایانه ای ما در مشاوره، نمایندگی و دفاع از شرکت ها و افراد آسیب دیده درگیر در جرایم رایانه ای مجرب هستند. جرایم رایانه ای به طور گسترده تر به تمام جرایم کیفری اطلاق می شود که در ارتباط یا با استفاده از فناوری IT، اینترنت یا سایر شبکه ها علیه این سیستم ها انجام می شود. در معنای محدودتر، اصطلاح "جرم رایانه ای" فقط به جرایمی اشاره دارد که علیه اینترنت یا علیه ساختارهای فناوری اطلاعات و شبکه های انتقال اطلاعات، به عنوان مثال، شبکه های سازمان ها یا شرکت های دولتی انجام می شود. وکیل جرایم رایانه ای ممکن است هم برای کسانی که مرتکب جرم شده اند و هم برای کسانی که عمل غیرقانونی علیه آنها انجام شده است ضروری باشد. وکیل جرایم رایانه ای نرم افزارهای مدرن و فناوری های اینترنتی را درک می کند و قوانین در این زمینه ها را به طور کامل می شناسد


جرایم رایانه ای چیست؟

جرایم در فضای مجازی با استفاده از فناوری رایانه اغلب با فعالیت های تجاری، حرفه ای یا دولتی همراه است. اغلب، جرایم از این دست عبارتند از کلاهبرداری مثلا برداشت از حساب افراد و ..، هک، اقدامات غیرقانونی با هدف نقض امنیت دیجیتال و اطلاعات و غیره. این نوع جرایم همچنین شامل اعمال غیرقانونی با هدف توقیف غیرقانونی اطلاعات شخصی، اطلاعات محرمانه شخصی و شرکتی است. حتی کلاهبرداری، سرقت یا سایر غنی سازی های غیرقانونی با استفاده از فناوری های رایانه ای و اینترنتی، ارتباطات سیار و موبایل نیز در این حوزه گنجانده شده است. در مورد اتهام ارتکاب جرم رایانه ای، لازم است با وکیلی تماس بگیرید که بتواند موکل شما باشد و تفاوت های ظریف این حوزه خاص از حوزه جرایم دیگر را درک کند. 
با توجه به ماهیت بسیار حرفه ای و بسیار تخصصی جرایم در حوزه فضای مجازی، باید از خدمات وکیلی استفاده کرد که نه تنها در حقوق کیفری متخصص خوبی است، بلکه در زمینه دیجیتال، کامپیوتر و فناوری اطلاعات تخصص داشته باشد. یک وکیل جرایم رایانه ای باید به تجزیه و تحلیل شواهد جمع آوری شده توسط مقامات تحقیق توجه کند و همچنین از کلیه ابزارهای قانونی جمع آوری ادله و غیره استفاده کند.
شما می توانید چنین وکیلی را در سایت مشاوره حقوقی آنلاین وکیل وند پیدا کنید. وکیل های جرایم رایانه ای ما در سایت وکیل وند با توجه به ویژگی های کار خود معمولاً پرونده هایی را انجام می دهند که بررسی آنها زمان زیادی می برد. اما ما همیشه می توانیم حداقل با یک مشاوره کمک کنیم.

خدمات وکیل جرایم رایانه ای چیست؟

وکیل چنین جرایمی به دو صورت عمل می کند. یکی از آنها حفاظت از منافع شهروندان و شرکت هایی است که در زمینه رایانه و امنیت اطلاعات متهم به تخلف هستند. دومین حوزه کاری وکیل جرایم رایانه ای، دفاع از حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی است که در نتیجه اقدامات غیرقانونی مجرمان رایانه ای متضرر شده اند. مراجعه به وکیل رایانه ای در هر مرحله از فرآیند کیفری، با شروع بررسی پیش از تحقیقات، توصیه می شود. می توانید در مرحله شروع پرونده، در حین تحقیق یا انتقال به دادگاه برای بررسی ماهیت با یک وکیل جرایم رایانه ای توافق کنید. اما همیشه، هرچه زودتر درخواست هر یک از طرفین به وکیل صورت گیرد، نتیجه پرونده برای او مساعدتر خواهد بود.
وکیل جرایم رایانه ای یا وکیل جرایم سایبری یک تخصص نسبتاً نادر در زمینه حقوقی ایران است. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. اولاً، مردم فرهنگ نسبتاً پایینی در برخورد با فناوری های مدرن دارند و فقدان دانش اولیه در مورد عملکرد شبکه های رایانه ای. ثانیاً فقدان دانش اساسی در زمینه فناوری های IT به طور مستقیم از سوی وکلا که منجر به عدم تجربه موفق در انجام دعاوی در این مقوله می شود. وکلای ما در سایت مشاوره حقوقی آنلاین وکیل وند دانش مرتبط در زمینه فناوری های IT و تجربه در برخورد با پرونده های جرایم رایانه ای دارند. آنها به شما کمک می کنند تا یک استراتژی دفاعی موثر انتخاب کنید و شواهد مربوطه را برای تأیید بی گناهی خود جمع آوری کنید. برای دریافت مشاوره با وکیل جرایم رایانه ای یا وکیل در مورد جرایم فناوری اطلاعات یا استفاده از خدمات حرفه ای وکلا در سراسر نقاط ایران به سایت وکیل وند مراجعه نمایید.