22 فروردین 1399

رسید کتبی

دسته بندی : حقوقی | سایر دعاوی
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

بنده در سال 96 در مشارکت برای ساختن یک آپارتمان مبلغ 82 میلیون تومان به شریک خود بدهکار شدم و یک رسید کتبی به ایشان دادم و بعد از گذشت 6 سال ایشان بصورت شفاهی اظهار می‌کنند که به جای 82 میلیون تومان باید 600 میلیون تومان به ایشان بدهم چون 6 سال از زمان رسید گذشته است آیا اصل مبلغ باید به ایشان داده شود یا بیشتر؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

با سلام و احترام. در واقع شریک شما با رسید دریافتی صرفا از شما مبلغ 82میلیون تومان طلبکار می باشد و ایشون در صورتی می توانند ادعای تاخیر تادیه نمایند که طبق قانون مبلغ فوق را مطالبه کرده باشد مثل ارسال اظهارنامه، طرح دعوی مطالبه به انضمام خسارت طبق ماده522 آیین دادرسی مدنی . در غیر اینصورت فقط مستحق اصل مبلغ می باشد.

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

ایکون ترازو

سوالات حقوقی مشابه

06 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

سلام من امسال مهر ماه 10 واحد درسی حقوق را دارم که قراره پاس کنم یعنی...

06 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

سلام وقتتون بخیر قصد سپردن سرمایه ام به فردی برای سرمایه‌گذاری در بازا...

سلام وقتتون بخیر قصد سپردن سرمایه ام به فردی برای سرمایه‌گذاری در باز...

06 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

طرح دعوای اعسار در مدت حبس

آقای احمدی ممنونم از جوابتون.الان امروز در دادگاه گفتن همسرم باید بره...

06 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

ادعای اعسار محکوم علیه در حین حبس

سلام من همسرم به چند نفر مبالغی بدهکاره.یکیشون متاسفانه تونسته حکم جلب...

سلام، من احمد جمشیدوند هستم وکیل پایه یک دادگستری حقوقی. در صورتیکه نیاز به مشاوره با من داشتی می تونی خدمت مشاوره تلفنی رو انتخاب کنی .

آخرین وضعیت آنلاین:
آنلاین در 2 روز پیش
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند ۰.۱ وکیل پایه یک دادگستری رزرو مشاوره
خدمت ارائه شده 5,094
هزینه مشاوره 398,000
امتیاز کاربران به وکیل 4.32/5