12 اسفند 1398

اموال مسروقه

دسته بندی : کیفری | سرقت
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

اگر شخصی مال مسروقه ای را با علم و آگاهی برای بار اول خریدار نماید آیا جرم هست یا خیر؟ مجازاتش چیست؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

بله خرید اموال مسروقه جرم است و مرتکب به حبس تعزیری و شلاق محکوم خواهد شد. مطابق با ماده ۶۶۲ قانون مجازات اسلامی، خرید مال مسروقه با علم و آگاهی به اینکه مال از طریق دزدی حاصل شده است، حبس از ۶ ماه تا ۳ سال و تا ۷۴ ضربه شلاق خواهد داشت.

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

ایکون ترازو

سوالات حقوقی مشابه

09 آذر 1402
وکیل پایه یک دادگستری

اعلام گذشت در سرقت تعزیری

سلام.خواهر خانم من رفته از منزل دوستش یکم طلا سرقت کرده و دوستش العان...

08 آذر 1402
وکیل پایه یک دادگستری

اتهام سرقت اموال منزل

سلام خسته نباشید ما توی یه ساختمان 3طبقه زندگی میکنیم من طبقه سومم چند...

10 آذر 1402
وکیل پایه یک دادگستری

مسئولیت وثیقه گذار در اموز کیفری

سلام براد من بدهکار بوده طرف رفته حکم گرفته چند رور پیش اومدن بردنش کل...

08 آذر 1402
کارشناس حقوقی

سرقت از فروشگاه مواد غذایی

با سلام
پسرن 23سال دارد ماه گذشته از یک سوپر متاسفانه یک آبمیوه دزدیده...

میدونستی میتونی سوال حقوقیت رو رایگان بپرسی ؟