04 اردیبهشت 1399

بیمه

دسته بندی : کار، بیمه و تامین اجتماعی | سوابق بیمه
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

سلام ببخشید اگر شخصی در یک بنگاه معاملات ماشین کار کند و در قرارداد ذکر شود که کارفرما به ایشان حقوق ندهد و شخص حقوق خود را به صورت انعام از مشتریان یا مراجعین دریافت کند، آیا کارفرما تکلیفی در بیمه نمودن شخص دارد یا خیر؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

با سلام به موجب تبصره ماده 36 قانون تأمین اجتماعی بیمه شدگانی که تمام یا قسمتی از درآمد آنها به ترتیب مذکور در (ماده 31) این قانون تأمین می شود مکلفند حق بیمه سهم خود را برای پرداخت به سازمان به کارفرما تأدیه نمایند ولی در هر حال کارفرما مسئول پرداخت حق بیمه خواهد بود. طبق ماده 31 قانون تأمین اجتماعی در مورد بیمه شدگانی که تمام یا قسمتی از مزد و درآمد آنها به وسیله مشتریان یا مراجعین تأمین می شود درآمد تقریبی هر طبقه یا حرفه مقطوعاً به پیشنهاد هیأت مدیره و تصویب شورایعالی تعیین و مأخذ دریافت حق بیمه قرار خواهد گرفت.

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

ایکون ترازو

سوالات حقوقی مشابه

02 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

سازش با کارفرما در اجرای احکام مدنی

با سلام. برای رای اداره کار تقاضای اجرا کردم. ولی برای بیمه اقدامی نکر...

01 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

بیمه از کارافتادگی ناشی از تصادف

سلام
من دو ماهی بود سر کار بودم
موقع برگشت از سر کار حدود ساعت 17:30(...

30 فروردین 1403
وکیل پایه یک دادگستری

پرداخت حق بیمه و‌مطالبات و‌بازنشستگی

سلام،همسرم حدود 4ماه دیگه بازنشسته میشه،چون متناوب و یکجا کار نکرده ال...

30 فروردین 1403
وکیل پایه یک دادگستری

آیا امکان رد کردن بیمه به صورت آزاد وجوددارد؟

سلام و عرض ادب.شوهر من چهار ماه دیگه بازنشسته میشه ولی جایی که کار می‌...

سلام، من احمد جمشیدوند هستم وکیل پایه یک دادگستری حقوقی. در صورتیکه نیاز به مشاوره با من داشتی می تونی خدمت مشاوره تلفنی رو انتخاب کنی .

آخرین وضعیت آنلاین:
آنلاین در 1 روز پیش
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند ۰.۱ وکیل پایه یک دادگستری رزرو مشاوره
خدمت ارائه شده 5,094
هزینه مشاوره 398,000
امتیاز کاربران به وکیل 4.32/5