18 اردیبهشت 1399

معامله با کور و کر و بی سواد

دسته بندی : ثبتی | سایر دعاوی
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

اگر در معامله طرف مقابل کور و بی سواد باشد ایا معامله صحیح خواهد بود در صورت نبودن چه باید کرد؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

با سلام خدمت شما مستند به ماده 64 قانون ثبت اسناد و املاک در صورتی که طرفین معامله و یا یکی از آن‌ها کور یا کر و گنگ و بی‌سواد باشند علاوه بر معرفین هر یک از اشخاص مزبوره باید به معیت خود یک نفر از معتمدین خود را حاضر نمایند که در موقع قرائت ثبت و امضای آن حضور به هم رسانند مگر اینکه بین خود معرفین کسی باشد که طرف اعتماد آن‌ها است. معتمد مزبور در مورد اشخاص کر و گنگ باید از جمله اشخاصی باشد که بتواند به آن‌ها به اشاره مطلب را بفهماند. در مورد این ماده، مراتب در سندی که ثبت می‌شود و در ستون ملاحظات دفتر باید قید گردد.

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

ایکون ترازو

سوالات حقوقی مشابه

31 فروردین 1403
وکیل پایه یک دادگستری

اخذ وکالتنامه کاری برای پیگیری امور ارث

با سلام ، مادر بنده مقداری ارث پدری دارند اما کمی مریض احوال هستن و در...

23 اسفند 1402

مفقودی سند رسمی ملک مسکونی

سلام مادربزرگ دوست من سند خونشون گم شده بعد گفتن که 3 تا شاهد غیر از...

20 اسفند 1402
وکیل پایه یک دادگستری

ایا امکان ساخت و ساز در زمین خارج بافت وجود دارد؟

با سلام ، بنده زمینی دارم به مساحت 200 متر در چالوس که خارج از بافت می...

20 اسفند 1402
وکیل پایه یک دادگستری

اخذ سند و‌پایان کار و‌همچنین استحقاق پارکینگ

باسلام و عرض ادب حضور جنابعالی
بنده یک واحد مسکونی در یک ساختمان 7 طبق...

سلام، من احمد جمشیدوند هستم وکیل پایه یک دادگستری حقوقی. در صورتیکه نیاز به مشاوره با من داشتی می تونی خدمت مشاوره تلفنی رو انتخاب کنی .

آخرین وضعیت آنلاین:
آنلاین در 2 روز پیش
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند ۰.۱ وکیل پایه یک دادگستری رزرو مشاوره
خدمت ارائه شده 5,094
هزینه مشاوره 398,000
امتیاز کاربران به وکیل 4.32/5