28 اسفند 1398

آيا پس از انعقاداجاره موجر ميتواند اجاره بها را افزايش دهد؟

دسته بندی : حقوقی | موجر ومستاجر
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

آيا پس از انعقاداجاره موجر ميتواند اجاره بها را افزايش دهد؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

با سلام درقانون بين مستاجر و موجر چنين امري پيش بيني نشده است، لذا در صورتي كه طرفين به اين امر رضايت بدهندو در قرارداد ذكر شود اشكال قانوني ندارد و مستند به ماده ١٠ قانون مدني براي طرفين لازم الاجراست

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

سوالات حقوقی مشابه
18 آذر 1401
فهیمه-حیدرپور
فهیمه حیدرپور وکیل پایه یک دادگستری
عدم صدور دستور تخلیه به جهت مصوبه سران

آیا قانون سران سه قوه به مستاجر مهلت می دهد . قولنامه مهلتش یک هفته است که تمام شده ۲ شاهد امضا کردند و مبلغ نیز مشخص است.مستاجر اعتیاد دارد و بنگاهی است و فساد اخلاقی دارد و براد...

17 آذر 1401
محمد-حسین-انصاری-مهیاری
محمدحسین انصاری مهیاری وکیل پایه یک دادگستری
برای حکم تخلیه چقدر زمان میبرد

سلام یک سوال حقوقی داشتم ممنون میشوم پاسخ دهید. یک خانه استیجاری بوده است که دستی اجاره داده است و به علت نداشتن دو امضا شاهد امکان دریافت دستور تخلیه نبوده است. صاحبخانه حکم تخلیه...

17 آذر 1401
محمد-بابایی-فیشانی
محمد بابایی فیشانی کارشناس حقوقی
تخلیه پیش از موعد مستاجر

سلام بنده ۴ماهه که مجدد خونه که مستاجر هستم رو‌تمدید کردم و چون شغلم اینترنتی هست به دلیل این شرایط جامعه ورشکست شدم و دیگه نمیتونم اجاره ماهی ۱۵ میلیون رو بدم میخوام زودتر بلند شم...

16 آذر 1401
نازنین-نبی-زاده
نازنین نبی زاده وکیل پایه یک دادگستری
اضافه کردن دلایل و منضمات

سلام. من چند روز پیش دادخواست دستور تخلیه فوری عین مستاجره دادم ولی در دلایل و منضمات نوشتم ( اجاره نامه) سوالم این هست آیا میتوانم برای دلایل و منضمات از بانک پرینت حساب بگیرم و...

تضیمن کیفیت
تضمین کیفیت
بازگشت پول
بازگشت پول
وکلای برگزیده
وکلای برگزیده
24hours
مشاوره 24 ساعته
همراه وکیل‌وند
لینک‌های مفید
ارتباط با ما

تهران ،خیابان مطهری ،خیابان علی اکبری ، ساختمان پارسا واحد 10

پشتیبانی : 02188501681

شبکه های اجتماعی :

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی داور عدالت ساعی میباشد

طراحی و پشتیبانی شرکت آینده باور تیدا