07 فروردین 1399

اعتراض به رای بدوی چگونه است؟

دسته بندی : حقوقی | سایر دعاوی
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

سلام خودرویی را ( اسناد مالکیت آن بنام خودم هست ) با تامین خواسته توقیف کردم. کسی که ماشین در اختیارش بود هنگام توقیف اظهار داشته ماشین را از ع ب از فلان شهر به قیمت ۸۵ میلیون خریده و قولنامه دارم و ارائه میدهم و ذیل صورتجلسه توقیف را به عنوان مالک بهمراه نمایشگاهدار و سه تن از مامورین آگاهی امضا نموده و در متن صورتجلسه مذکور آمده که خودرو با تمام مدارک به پلیس آگاهی منتقل شده است. این فرد مدارک هویتی یعنی رو گرفت کارت ملی، پرینت حساب بانکی ( قریب به ۱۵ میلیون کمتر از اظهار اولیه ) و آگهی فروش در سایت دیوار با ایمیل و شماره تماس خود را در پرونده دارد فردای روز بعد از توقیف نیروی انتظامی با ارسال نامه ای به دادسرا مدعی میشود که ماشین مذکور در اختیار فرد دیگری بنام الف ت بوده و بهمراه تمام مدارک به پلیس آگاهی منتقل شده است. حالا شخص الف ت با قولنامه ای جعلی که نیاز به هیچ کارشناسی هم ندارد و در همان جلسه رسیدگی بدان ایراد جعل گرفته شد اعتراض کرده و دادگاه در مرحله اول رای به نفع الف ت داد، تجدید نظر آن را نقض کرد و ایراد گرفت که اصول مستندات، صحت و اصالت اسناد، و رسیدگی ماهوی صورت نگرفته، با این وجود و استناد بنده به پرونده کیفری که در آن جعلیت اسناد مذکور به اثبات رسیده و قاضی حقوقی هم آنرا دیده باز رای به نفع ثالث داده ( بدون هیچ رسیدگی و اخطار و احضاری بعد تجدید نظر ) چگونه با این معضل مقابله کنم البته پرونده کلاهبرداری در دو شعبه مجزای کیفری در حال رسیدگی است و هردو شعبه از شهریور ماه ۹۸ با قاطعیت گفته اند شکی در کلاهبرداری بودن پرونده نیست. لطفا راهنمایی کنید. دو سال است که درگیر این پرونده ام نفر مستقیم من فراری است و صاحب چک هم چنین( یکی از خواندگان مطلقا هیچ ارتباط قراردادی با هیچ یک از خواندگان دیگر ندارد و هم معترض ثالث در دادخواست و هم قاضی در انشای رای در اشاره ای عجیب اصرار دارند که بین خواندگان مطروحه رابطه وجود دارد )نیز حداقل پنج فقره سابقه سرقت دارد. یاد آوری میکنم که دعوی الزام به تنظیم سند به طرفیت بنده و همین شخص معترض ثالث و خواندگان، رد شده و اعتراض هم نکرده اند. ( درهمان شعبه حقوقی) بی نهایت سپاسگذارم.

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

سلام پرونده صرفا با مطالعه پرونده ها قابلیت بررسی و اظهار نظر دارد ضمن اینکه شما اصلا علت انتقال خودرو را بیان نکردید که آیا به شیوه کلاهبرداری انجام شده‌اند خیانت در امانت یا یک عمل حقوقی

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

ایکون ترازو

سوالات حقوقی مشابه

20 آذر 1402
وکیل پایه یک دادگستری

من باید چکار کنم که بعد طلاق از من برای گرفتن مهریه اقدام نکنه

سلام بنده و همسرم امروز وقت محضر برای طلاق داریم. همسرم تو توافقی کردی...

20 آذر 1402
وکیل پایه یک دادگستری

شاهد هارو معرفی کردیم،شاهد هارو عوض کنیم قبل از جلسه دادگاه

سلام
سوالم اینه آیا میشه در پرونده مربوط به بدهی و سفته که اعسار هم د...

20 آذر 1402
وکیل پایه یک دادگستری

بعد طلاق باز هم میتونه مهریه بزار اجرا یا دیگه نمیتونه

سلام بنده و همسر در حال جدایی به صورت توافقی هستیم . که حکم دادگاه دیر...

20 آذر 1402
وکیل پایه یک دادگستری

تنها وکالت رسمی فروش آن را دارد و اون مالم به نام خودش نیست و به نام ص...

اگر متهم. مالی را داشته باشد که تنها وکالت رسمی فروش آن را دارد و اون...

سلام، من احمد جمشیدوند هستم وکیل پایه یک دادگستری حقوقی. در صورتیکه نیاز به مشاوره با من داشتی می تونی خدمت مشاوره تلفنی رو انتخاب کنی .

آخرین وضعیت آنلاین:
آنلاین در 1 روز پیش
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند ۰.۱ وکیل پایه یک دادگستری مشاهده پروفایل
خدمت ارائه شده 5,016
تاریخ عضویت در سایت 22 آذر 99
امتیاز کاربران به وکیل 4.32/5