08 فروردین 1399

اقساق پی خرید آپارتمان را ندادم آپا فروشنده می تواند فسخ کند؟

دسته بندی : حقوقی | قراردادها
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

سلام خانه ای را به شکل پیش فروش خریدم و برام قسط بندی شد الان ۸ قسط و ندادم میخواستم ببینم که فروشنده میتونه معامله را فسخ کند گفته اگه ندی فسخ میکنم ؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

سلام به استناد ماده ۱۶ قانون پیش فروش ساختمان در صورت عدم پرداخت اقساط بها در مواعد مقرر پیش فروشنده می تواند کتبا مراتب را به اطلاع دفتر خانه برساند که تنظیم کننده سند است و دفتر خانه باید در مدت یک هفته پیش خریدار اخطار نماید تا ظرف یک ماه نسبت به پرداخت اقساط معوقه اقدام کند در غیر این صورت پیش فروشنده حق فسخ قرار داد را دارد

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

ایکون ترازو

سوالات حقوقی مشابه

06 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

آیا وجه التزام روزانه 200میلیون تومان در محکمه مسموع است؟

سلام یک واحد آپارتمان بصورت پیش خرید خریدارینمودم که در قسمت خسارت رو...

05 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

آیا از تعاونی گواهی تقاضا نمودید؟

سلام وقتتون بخیر
من یک واحد آپارتمان از تعاونی در شهر گلبهار خریداری...

05 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

آیا شاغل هستید و درآمد دارید ؟

سلام. من دختری مجرد و 34 ساله هستم با مادر و برادرم در خانه ای که به ا...

05 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

ملک دارای سند رسمی است؟

سلام.برادرم ادعا دارد که پدر مرحومم 3دانگ از منزل مسکونی را طی دست نوش...

سلام، من احمد جمشیدوند هستم وکیل پایه یک دادگستری حقوقی. در صورتیکه نیاز به مشاوره با من داشتی می تونی خدمت مشاوره تلفنی رو انتخاب کنی .

آخرین وضعیت آنلاین:
آنلاین در 2 روز پیش
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند ۰.۱ وکیل پایه یک دادگستری رزرو مشاوره
خدمت ارائه شده 5,094
هزینه مشاوره 398,000
امتیاز کاربران به وکیل 4.32/5