10 فروردین 1399

آيا اگر پايان كار ساخت ملك را نداشته باشيم ميتوانم آن ملك را اجاره دهم؟

دسته بندی : شهرداریها | سایر دعاوی
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

سلام آيا اگر پايان كار ساخت ملك را نداشته باشيم ميتوانم آن ملك را اجاره دهم؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

كاربر محترم هرچند مستند به ماده ٢٢ قانون ثبت اسناد و املاك، فردي مالك است كه سند رسمي دارد يا سابقه ثبتي به نام او است ، پس هرگونه نقل و انتقال اموال غير منقول مانند ساختمان و زمين حتما بايد به صورت رسمي باشد . در صورتي كه سند اوليه به نام افراد باشد يا قولنامه ملكي به نام فرد باشد ميتواند آن را اجاره دهد و وجود پايان كار و يا عدم وجود آن مانع اجاره دادن ملك نيست

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

سوالات حقوقی مشابه
18 آذر 1401
منیره-رحیمی
منیره رحیمی کارآموز وکالت
آیا تراس طبق قوانین شهرداری جزو زیر بناست ؟

سلام شب شما بخیر . یک واحد آپارتمان دارم که در طبقه همکف هست و دارای ۱۰۰ متر تراس که در سند ذکر شده و هست و فقط واحد من دسترسی به اون رو داره . آیا این متراژ جز بنا ساختمان حساب م...

15 آذر 1401
منیره-رحیمی
منیره رحیمی کارآموز وکالت
سوال کاربر در خصوص پیگیری امور شهرداری

با سلام عرض ادب. بنده یک منزل ویلایی دارم که میخواهم یک طبقه به ان اضافه کنم در همین راستا با شخصی اشنا شدم که قرار بر این شد که همه کارهای شهرداری را کلا انجام دهد که در حین تکمی...

14 آذر 1401
الهه-محمدی
الهه محمدی وکیل پایه یک دادگستری
اخذ جواز دکه و مخالفت اداره راه

سلام جناب جمشیدوند بنده مجوز یه باب دکه را از شهرداری گرفتم و حریم راه ۳۸ متری رو هم رعایت کردم الان اداره راه موافقت نمیکنه میشه لطفا راهنمایی بفرمایین

11 آذر 1401
محمد-بابایی-فیشانی
محمد بابایی فیشانی کارشناس حقوقی
وکیل جهت رفع موانع از طریق شهرداری

سلام یک زمین ۱۰۰ متری داریم که ۳۰ سال هست شهرداری اجازه ی فروش و ساخت نداده، مالکان دیگه ای هم هستن، که کنار زمین ما زمین دارند، چون شهرداری فردیس میخواد پارک بسازه میخواد به قیمت...

تضیمن کیفیت
تضمین کیفیت
بازگشت پول
بازگشت پول
وکلای برگزیده
وکلای برگزیده
24hours
مشاوره 24 ساعته
همراه وکیل‌وند
لینک‌های مفید
ارتباط با ما

تهران ،خیابان مطهری ،خیابان علی اکبری ، ساختمان پارسا واحد 10

پشتیبانی : 02188501681

شبکه های اجتماعی :

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی داور عدالت ساعی میباشد

طراحی و پشتیبانی شرکت آینده باور تیدا