پرسش کاربر

بدهی ثبتی

با سلام اگر شخصی در معاملات شرطی و رهنی ظرف مدتی که در سند تعیین شده است بدهی خود را نپردازد بستانکار حق مطالبه دارد؟

احمد جمشیدوند

احمد جمشیدوند

وکیل پایه یک دادگستری

مشاهده پروفایل 4.3

آخرین بازدید : 1 روز پیش

زمان انتظار: 30 دقیقه

پاسخ

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

با سلام طبق ماده 34 قانون ثبت اسناد و املاک در خصوص معاملات شرطی و رهنی راجع بع اموال غیر منقول در صورتی که بدهکار ظرف مدت مقرر در سند بدهی خود را نپردازد بستانکار می تواند وصول طلب خود را توسط دفترخانه تنظیم کننده سند درخواست کند دفترخانه بنا بر تقاضای بستانکار اجرائیه برای وصول طلب و اجور و خسارت دیرکرد صادر خواهد کرد و به اداره ثبت ارسال خواهد شد و بدهکار از تاریخ ابلاغ اجرائیه 8 ماه مهلت خواهد داشت که نسبت به پرداخت بدهی اقدام کند .

پرسش های مرتبط

تغییر نام و نام خانوادگی

پاسخ عنایت احمدی نورالدین وند

|

۹ خرداد ۱۴۰۳

سلام من اسم شناسنامه مرضيه هست ميخاستم به نازنين تغيرش بدم چون از كودكي همه منو نازني...

استشهاد نامه برای تقاضای سند

پاسخ محمد جودکی

|

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

آیا میشه با فرم استشهاد محلی اداره ثبت که سال 91گواهی امضای شهود شده در محضر الان مت...

حقوق ملک سن قانونی سند

پاسخ زهرا تیرگانی

|

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام.وقت بخیر سند اصلاحات ارضی به صورت مشاعی داریم بین دو نفر،مشکلی که به وجود اومده ...

مشاهده بیشتر

دیدگاه کاربران

مسلط به موضوعات قانونی


کاربر سایت

گفتگوی تلفنی

راهنماییشون خوب بود،فقط این سیستم تنها ضعفی که میتونم بگم داره ،مدت زمان انتظار واسه برقراری تماس هست .


کاربر سایت

گفتگوی تلفنی

همه دیدگاه ها
undefined