13 شهریور 1400

شکایت از اتباع بیگانه در خصوص جرم توهین و تهدید و فحاشی از طریق تلفن

دسته بندی : کیفری | مزاحمت تلفنی
فاطمه-عراقیه-فراهانی
فاطمه عراقیه فراهانی
کارشناس حقوقی
سوال کاربر :

سلام.میخواهم از فردی شکایتم بابت توهین‌های ناموسی مستهجن و تهدیدجانی ناموسیش راثبت کنم اما وی در افغانستان هست (تلفنش ۰۰۹۳ و می‌گفت ایرانسل بین المللی ست) ، آیا وی از طرف قاضی محترم و پلیس پیگیری خواهد شد!!؟؟؟

پاسخ کارشناس حقوقی :

با سلام خدمت شما دوست عزیز مطابق ماده ۳۱۶ آیین دادرسی کیفری ((به اتهامات اشخاصی که در خارج از قلمرو حاکمیت جمهوری اسلامی ایران مرتکب جرم می شوند و مطابق قانون، دادگاههای ایران صلاحیت رسیدگی به آنها را دارند، چنانچه از اتباع ایران باشند، حسب مورد در دادگاه محل دستگیری و چنانچه از اتباع بیگانه باشند حسب مورد، در دادگاه تهران رسیدگی می شود.)) شما میتوانید از طریق طرح شکایت در مرجع صالح‌ که شهر تهران‌ می باشد جرایم مذکور را پیگیری کنید .

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با فاطمه عراقیه فراهانی دارید کلیک کنید

سوالات حقوقی مشابه
10 خرداد 1402
لیلا شیروانی وکیل پایه یک دادگستری
طرح دعوی مزاحمت تلفنی

سلام خسته نباشید یه اقایی چند ساله که مزاحم خانومم میشده تو خیابون میافتاده دنبالش بعدشم شمارشو به طریقی پیدا میکنه پیام میده و زنگ میزنه من تازه فقهمیدم و میخوام شکایت کنم . ولی م...

06 خرداد 1402
مرتضی احمدی کارآموز وکالت
مزاحمت تلفنی در فضای مجازی( واتساپ )

باسلام
مزاحمت از طریق شماره مجازی در واتساپ دارم
میتونم شکایت کنم؟چقدر زمان میبره به نتیجه برسم؟
اصلا ارزش شکایت کردن داره که دنبالش باشم؟

26 اردیبهشت 1402
فهیمه حیدرپور وکیل پایه یک دادگستری
شکایت بابت مزاحمت تلفنی برای همسر

سلام و عرض ادب ،من چند ساله با یه آقایی ازدواج کردم که ایشون همسر سابقشون رو طلاق دادن اما تو این ۸ سال همسرشون همش با پیامک و تماس تلفنی روی گوشی همسرم مزاحمت ایجاد میکنه من می...

17 اردیبهشت 1402
مجید شیخی وکیل پایه یک دادگستری
بررسی وقوع یا عدم وقوع جرم مزاحمت تلفنی

با سلام
بنده همکاری دارم که آقا هستن و در محیط کار بنده دیدم با کلماتی مزاحم خانم ها می شود من این موضوع را با پیامک به همسرش اطلاع دادم آیا این کار مزاحمت تلفنی محسوب می شود ؟