قرض دادن به همسر و اثبات آن

سلام صبح شما بخیر، امروز صبح جلسه رسیدگی مطالبه وجه در شورای حل اختلاف داریم، سه سال پیش ۲۱میلیون تومن توی بانک به کارت خانمم انتقال دادم و فقط من و خانمم دربانک بودیم و خانمم مغازه ای اجاره کرد و لباس فروشی رو شروع کرد و بعداز ۸ ماه بخاطر نداشتن درآمد مغازه رو جمع کرد و حتی یک ریال از سودش را به من نمیداد، من با ارائه پرینت بانک که به کارتش ۲۱ تومن پول انتقال دادم بابت قرض از خانمم شکایت کردم و فردا صبح توی شورای حل اختلاف جلسه رسیدگی داریم،آیا همون یک برگ پرینت بانکی کافیست؟چون شاهدی ندارم، اگر خانمم محکوم شود چون کل مهریه اش ۲۰۰ سکه را اجرا گذاشته و من به تازگی دادخواست اعسار دادم آیا میشه این ۲۱ میلیون پول قرض بعنوان دوسکه پیش قسط قبول کنند؟ اگه خانمم انکار کنه چی؟ خانمم کل ۶۰ میلیون پول رهن خونه که مستاجریم هم توقیف کرده و لایحه اعتراض به توقیف مستثنیات دین فرستادم،آیا این ۲۱ میلیون بعنوان پیش قسط مهریه حساب میکنند؟ لطفا راهنمایی کنید که در شورا چی باید بگم که خانمم به اون ۲۱ تومن محکوم بشه و آیا خودم بگم بعنوان پیش قسط مهریه حساب بشه یا لازم نیست؟ یکی از وکیلها گفته باید قرض دادن رو اثبات کنید، خب من فقط در بانک پولو به کارت خانمم فرستادم چه جوری قرض دادن رو اثبات کنم؟ و از این ۲۱ میلیون ۴میلیونش برداشت pinpad تو برگه پرینت هست این چی هست آیا اینم جزء انتقال به کارت هست؟

22 اسفند 1400 44

با سلام،بله با توجه به ماده ۲۶۵ قانون مدنی اصل بر عدم تبرع است و اینکه اگر پولی به فردی دادیم حتما مدیون بودیم مگر عدم مدیونیت و قرض را ثابت کنیم که شما با توجه به پرینت بانکی و نداشتن مراودات مالی می توانید ثابت کنید که بدهی به ایشان نداشتید و بابت قرض به ایشان این‌ پول را دادیدنه تسویه طلبی که ایشان از شما داشته.اما این دعوا به صورت مجزا رسیدگی میشود و تمی توانید با دعاوی خانواده مثل مهریه و توقیف ودیعه و...تهاتر کنید .اما در مورد ودیعه با توجه به بند ز ماده ۲۴ قانون نحوی اجرای محکومیتهای مالی میزان توقیف با توجه به شان زوج در شرایط اعسار باید باشد و اگر رعایت نشده باشد می توانید درخواست رفع توقیف نمایید

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی