میدونستی میتونی سوال حقوقیت رو از وکیل به صورت رایگان بپرسی ؟
13 تیر 1401

امکان استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم‌

دسته بندی : مالیاتی (دیوان عدالت اداری) | سایر دعاوی
علیرضا فضلی
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

سلام. بنده ۶ میلیارد تومان فروش پوز داشتم در ۱۴۰۰. به اداره دارایی یزد مراجعه کردم معاون مالی و معاون کل و تقریبا تمامی ممیزان به جز  یک نفر البته، اظهار می‌کنند شما بدلیل شراکت دو نفره میتونید از ماده ۱۰۰ استفاده کنید و سقف شما بیشتر از ۴۸۰۰ میلیارد هست و اگر سایت اجازه ثبت داد استفاده کنید. نظر شما چی هست؟ ایا سقف فروش برای موارد مشارکتی بالاتر هست؟ اگر نه چرا تقریبا تمامی این افراد چنین برداشتی از این قانون دارند؟
ضمنا اینکه ایا در صورت استفاده از ماده ۱۰۰ حساب ها هم بررسی می‌شوند یا نه فقط پوز؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

با سلام چنانچه میزان کل درآمد شما در سال ۱۴۰۰ بالای ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده امکان استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ برای شنا وجود ندارد و باید اظهار نامه ارسال کنید

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با علیرضا فضلی دارید کلیک کنید

سوالات حقوقی مشابه

06 مهر 1402
کارشناس حقوقی

آیا از مالیات برارث معاف میشیم؟

با سلام ، ملکی با متراژ 34 متر در طرح تخریب و نوسازی شهرداری که سن...

24 شهریور 1402
کارشناس حقوقی

استفاده از سیم کارت متصل به دستگاه کارت خوان

ببخشید منظور مبحث مالیاتی نبود بلکه مبحث استفاده از سیم کارتی بود که د...

23 شهریور 1402
وکیل پایه یک دادگستری

پیگیری مسولیت قانونی استفاده از دستگاه کارتخوان

ما فروشنده هستیم و دستگاه پوز داریم آیا از کارت خومان از دستگاه پوز خو...

23 شهریور 1402
کارآموز وکالت

مالیات بر ارث ملک و میزان آن

سلام. وقتتون بخير . مادربزرگ من سال ١٣٨٩ فوت شدند، همان موقع انحصار ور...