تخلیه اماکن مسکونی در ایام کرونا

سلام.بنده منزلی را به مدت یکسال از تاریخ۱۳۹۹/۰۵/۰۱الی۱۴۰۰/۰۵/۰۱ اجاره کردم.موجردرمدت زمان سکونت بنده بعلت اعتیاد به کمپ ترک اعتیاد رفت و تا پایان قراردادهیچ خبری ازاونشد.ولی بنده اجاره هاراکاملاتاپایان پرداخت کردم.با پایان قرارداد و مراجعه ی بنده به بنگاه محل ثبت سند و مشورت با بنگاه و همچنین مشورت او با یکی از اقوام نزدیک موجرکه که به ایشان در کمپ ترک اعتیاد ارتباط داشت قرار براین شد که ۲۰درصدبه اجاره خانه اضافه کنم و فعلا ساکن باشم تا خودش حضور یابد. من هم مبلغ جدیدتوافق شده در بنگاه رابه مبلغ۲میلیون تومان به حساب موجر به عنوان اولین اجاره قرار جدید به حساب ایشان ریختم. ازطرفی نیز همزمان با پایان قراردادمنزل همسرم نیزفرزندی رابدنیاآوردکه اکنون یکماه هم نشده. حال موجراخیرااز کمپ حضورپیداکرده ومی گویدکه یاتخلیه کن ویا حکم تخلیه می گیرم و به هیچ عنوان به جهت وضعیت فعلی عیال و فرزندخردسالم نیز حاضرنیست که لااقل تا برج اردیبهشت سال آینده قرارداد را تمدید کند. آیا موفق می شود و یا اینکه بنده درحال حاضر چه کاری می توانم انجام دهم. ممنون

نظر سوال کننده به پاسخ:
بسیار عالی. خیلی سریع و کامل و جامع پاسخ دادند . خدا عمر عزتشان بدهد ان شاءالله
15 مهر 1400 56

با درود؛
کاربر محترم؛ با توجه به دسـتورالعمل صادره به مراجع قضایی، درخواست صـدور حکم تخلیه از سوی موجر در ایام کرونا،، صـرفا در موارد استثنایی؛ ۱- فروش قطعی ملک ۲- نیاز شخصی مالک جهت سکونت ۳- تخلف مستاجر از شروط ضمن عقد و عدم پرداخت اجاره،، صادر می گردد..
در غیر از موارد مذکور، حکم تخـلیه صادر نمی گردد و قرادادهای اجاره در تهـران و کلانشهرها با افزایش حداکثر ۲۵ و در شهرستانها با ۲۰ درصد تمـدید خواهد شد..
در صورت احساس نیاز حتی می تواتید درخواست تمدید اجاره را از طریق ارسال اظهارنامه به موجر ابلاغ نمایید..
# در صورت لزوم جهت بررسی بیشتر و دریافت راهنمایی لازم می توانید از طریق مشاوره تلفنی اقدام نمایید..

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی