چگونه ویزای همراه ترکیه بگیرم؟ | ویزای تجاری ترکیه

سالانه افراد زیادی به علت های مختلف از ایران به ترکیه برای اقامت مهاجرت میکنند، هزینه های ارزان نسب به دیگر کشورها و نزدیک بودن آن به ایران علت بسیاری از افراد برای انتخاب مهاجرت به این کشور میباشد. از این رو لازم دانستیم تا اطلاعاتی را درباره شرایط اخذ ویزای همراه ترکیه برای افرادی که قصد اقامت در ترکیه به همراه همسر و فرزندان و خانواده خود دارند در اختیار شما قرار دهیم. متقاضیان مهاجرت به ترکیه از راه های مختلفی میتوانند به این کشور مهاجرت کنند مانند: سرمایه گذاری، تولد فرزند، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، ازدواج کردن با تبعه کشور ترکیه و یا از طریق پناهندگی در ترکیه اقامت پیدا کنند.

تصویر مشاوره حقوقی آنلاین وکیل وند

در این مقاله سعی داریم سوالات شما را که از قبیل: انواع ویزای همراه ترکیه، شرایط اخذ ویزا، مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا، شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی، شرایط ویزای همراه کاری، شرایط ویزای همراه سرمایه گذاری، هزینه اخذ ویزا چقدر میباشد و بررسی هزینه زندگی در ترکیه و  دیگر سوالاتی که ممکن است برای شما به وجود بیاید بپردازیم، با ما در ادامه همراه باشید...

شرایط و مدارک اخذ ویزای همراه ترکیه

ویزای همراه ترکیه را کسانی میتوانند برای اعضای خانواده خود دریافت کنند که خود از طریق یکی از راههای مهاجرتی به کشور ترکیه رفته باشند و یک سال از اقامت آنها در ترکیه گذشته باشد و کارت آبی را دریافت کرده باشند. تمام افرادی که قصد مهاجرت از طریق ویزای همراه ترکیه را دارند بایستی بدانند که پس از مهاجرت حق کار و تحصیل را در کشور ترکیه ندارند.

مدت زمان اعتبار ویزای همراه با مدت زمان اعتبار ویزای متقاضی اصلی یکی است و هیچ راهی وجود ندارد که شخصی بتواند مدت اعتبار ویزای همراه بیشتری را از مدت اعتبار ویزای اصلی دریافت کند. مدت اعتبار ویزای همراه ترکیه 3 سال بوده و پس از این مدت امکان تمدید آن وجود دارد.

ویزای همراه ترکیه تنها به افراد زیر تعلق می گیرد:

 • همسر صاحب ویزای اصلی
 • فرزندان زیر 18 سال
 • فرزندان وابسته بالای 18 سال
 • فرزندان خارجی وابسته

شرایط اخذ ویزا همراه

علاوه بر ثبت مدت اقامت در سیستم اداره مهاجرت بایستی حداقل 1 سال از اقامت متقاضی در کشور گذشته باشد. در آمد متقاضی بایستی به گونه ای باشد که بتواند برای هریک از اعضای خانواده به صورت ماهیانه حداقل یک سوم درآمد ماهیانه شهروند ترکیه ای را تامین کند.

شخص متقاضی بایستی از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد تا بتواند هزینه های زندگی را پرداخت کند.

برای فرزندان 6 تا 18 سال میتوانید ویزا همراه اخذ کنید.

اسپانسر بایستی برای هریک از افراد یک بیمه درمانی معتبر تهیه کند.

باید تمامی مدارک مورد نیاز در طول ۵ سال گذشته (قبل از درخواست) را به اداره مهاجرت ارائه دهید.

در صورتی که متقاضی چند همسر داشته باشد، دولت این کشور تنها برای یکی از همسران ویزای همراه صادر میکند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه ترکیه

متقاضیان بایستی جهت اخذ ویزای همراه ترکیه مدارک نامبرده در زیر را پس از ترجمه به اداره مهاجرت ترکیه تحویل دهد.

 • کارت ملی  وشناسنامه
 • عکس پرسنلی
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 • پاسپورت معتبر
 • سند ازدواج
 • گواهی تولد فرزند
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • رسید پرداختی بابت هزینه های ویزا
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی پزشکی
 • بیمه درمانی
 • شماره مالیاتی
 •  ارائه مدارک جهت اثبات مجوز اقامت
 • ارائه مدارک جهت اثبات رابطه خانوادگی
 • بررسی مدارک قضایی و پورتال الکترونیکی از دادگاههای این کشور
 • ارائه مدارکی جهت اثبات محل اقامت در این کشور

انواع ویزای همراه ترکیه

از بهترین کشورهای که اکثر ایرانیان برای مهاجرت انتخاب میکنند ترکیه میباشد. زیرا علاوه بر مخارج کم و همجوار بودن با ایران مزایای بسیاری را برای مهاجران به ارمغان می آورد و میتوانید از امکانات بسیاری برخوردار شوید. ویزای همراه ترکیه انواع مختلفی دارد که در زیر هر یک از آنها را شرح خواهیم داد:

ویزای همراه از طریق تحصیل

اگر دانشجو هستید و قصد دارید در دانشگاههای ترکیه تحصیل کنید بایستی در آزمون یوس (YOS) و نمره قبولی را در این آزمون کسب کنید. دانشجو میتواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال و بالای 18 سال که وابستگی عاطفی دارند، ویزای همراه دانشجویی تقاضا کند.

شرایط ویزای همراه دانشجویی ترکیه

امروزه یکی از رایج ترین روشها برای مهاجرت به ترکیه که مخاطبان زیادی دارد، ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور ترکیه است که امکان تحصیل در تمامی مقاطع را برای برای دانشجویان خارجی و بین المللی فراهم کرده است. در دانشگاههای ترکیه تمامی دروس به زبان انگلیسی و ترکی تدریس میشوند.

لازمه ی ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه پذیرش از سوی دانشگاه مورد نظر و اخذ ویزای دانشجوی است. خانواده فرد نیز می توانند همراه متقاضی در این کشور ترکیه اقامت داشته باشند اما شرایط خاص خود را دارد و به همین منظور اعضاء خانواده می توانند پس از دریافت ویزای توریستی به مدت 3 ماه در کشور ترکیه اقامت داشته باشند. اگر خانواده فرد قصد اقامت طولانی مدت در این کشور را داشته باشند بایستی جهت اخذ مجوز اقامت اقدامات لازم را انجام دهند.

متقاضیان ادامه تحصیل به زبان ترکی بایستی در آزمون ورودی YOS شرکت کرده تا بتوانند با کسب حداقل نمره تعیین شده ویزای تحصیلی دریافت کنند. و همچنین متقاضیان برای تحصیل به زبان انگلیسی بایستی با شرکت در آزمون SAT بتوانند حداقل نمره قبولی را دریافت کنند. همسر دانشجو که ویزای همراه دانشجویی کسب کرده نمیتواند در ترکیه کار کند و اگر بخواهند در ترکیه کار کنند بایستی برای ویزای کاری اقدام کنند.

فرزندان زیر 18 سال که با ویزای همراه دانشجویی به ترکیه مهاجرت کرده اند نیازی به اخذ ویزای تحصیلی ندارند و میتوانند در مدارس ترکیه تحصیل کنند.

یکی از نکات جالب و قابل توجه ویزای همراه دانشجویی این است که همزمان با ویزای تحصیلی اسپانسر صادر میشود.

ویزای همراه از طریق کار

یکی از بهترین روشها برای مهاجرت ایرانیها به ترکیه مهاجرت کاری است. متقاضیانی که این روش را برای مهاجرت خود انتخاب میکنند ابتدا بایستی از طریق سایتهای کاریابی و موسسات کاریابی معتبر و همچنین آگهی های شغلی، شغل مناسب خود را پیدا کنند. بیشترین مشاغل مورد نیاز در ترکیه جهت کارعبارتند از: بسته بندی پوشاک، خیاط، جوشکار، آشپز، MDFکار، کفاش، نجار، خیاط، تعمیرکار، تور لیدر، کارگر ساده، چرم دوز، پلاستیک ساز و... افراد پس از پیدا کردن کار مرتبط با رشته تحصیلی و یا مهارت و تخصص خود باییستی مدارک لازم خود را جهت بررسی و درخواست به کارفرما مربوطه ارسال کنند و در صورت تایید کارفرما میتواند به اخذ ویزای کار اقدام کند.

متقاضیان بایستی برای ورود به بازار کار در کشور ترکیه به زبان ترکی تسلط داشته باشند. تسلط به زبان انگلیسی نیز یک امتیاز مثبت برای متقاضی اخذ ویزای همراه محسوب می شود.

متقاضی ویزای کار میتواند برای همسر و فرزندان زیر 18 ساله خود ویزای همراه کاری اخذ کند. فرزندان زیر 18 سال میتوانند پس از اخذ ویزای همراه از طریق کار ،به تحصیل در کشور ترکیه مشغول شوند و نیازی به اخذ ویزای حصیلی ندارند.

ویزای همراه از طریق سرمایه گذاری

اخذ ویزا از طریق سرمایه گذاری هایی مانند: خرید ملک و ثبت شرکت یکی از بهترین راهها برای مهاجرت به ترکیه میباشد. با سرمایه گذاری در ترکیه میتوانید اقامت دائم خود برای خود دریافت کنید و از امتیاز خاصی جهت اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده خود برخوردار شوید .

افرادی که بتوانند در ترکیه ملکی به ارزش 250/000 دلار خریداری کنند و 500/000 دلار در بانک های این کشور سرمایه گذاری کند با اخذ اقامت دائم میتوانند پس از مدت کوتاهی برای اعضای خانواده خود اقامت دائم دریافت کنند.

تصویر مشاوره حقوقی آنلاین وکیل وند

مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور ترکیه

 • مدارک شناسایی
 • تکمیل فرم مربوطه
 • گواهی تمکن مالی
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای سرمایه گذاری و ارائه رسید آن
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • پاسپورت معتبر مدت دار
 • بیمه مسافرتی

هزینه اخذ ویزای همراه ترکیه

هزینه اخذ ویزا یکی از مهمترین مسائل برای مهاجران میباشد و علاوه برآن هزینه های زندگی در ترکیه همیشه جای سوال و دغدغه ای بزرگ می باشد. جالب است بدانید که هزینه های اخذ ویزای همراه ترکیه به ملیت و کشور شما بستگی دارد. به عنوان مثال برخی از ملیت ها به علت داشتن مزایای خاص از پرداخت هزینه اخذ ویزا و اقامت در ترکیه معاف میباشند.

هزینه اخذ ویزای همراه برای کودکان به میزان 50% کاهش می یابد و همسر متقاضی بایستی هزینه ویزا، مبلغ کارت اقامت ترکیه را به صورت کامل پرداخت کند. جالب است بدانید که با توجه به درآمد شهروندان ترکیه هزینه های زندگی در کشور ترکیه نسبت به کشور ایران پایین و مقرون به صرفه تر است.

چگونه ویزای همراه ترکیه بگیرم

ویزای همراه یکی از انواع روشهای مهاجرت به کشور ترکیه است که روشهای مختلفی دارد که هرکدام از شرایط و قوانین خاص خود برخوردار میباشند.

افراد پس از اخذ ویزای همراه ترکیه میتوانند همسر خود، و فرزندان زیر 18 سال و بالای 18 سال وابسته به خود را به عنوان همراه به کشور ترکیه ببرند. همسرانی که با ویزای همراه به ترکیه مهاجرت کرده اند نمیتوانند در ترکیه مشغول به کار شوند اما فرزندان میتوانند بدون اینکه به ویزای تحصیلی نیاز داشته باشند به تحصیل مشغول شوند.

۵ / 5 (از مجموع 1 رای)

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی

این مقاله رو به اشتراک بگذار!

پرسش و پاسخ های مرتبط

سوال حقوقی