مشاهده بهترین وکلای جرایم پزشکی

با وکیل وند ۲۴ ساعته و از همه جای دنیا میتوانید مشاوره حقوقی دریافت کنید . وکیل وند به صورت تخصصی و با حفظ حریم خصوصی، اقدام به ارایه مشاوره حقوقی آنلاین و مشاوره تلفنی در زمینه‌ی بهترین وکیل جرایم پزشکی کرده است.

فیلتر ها
حدف فیلتر ها
 • تخصص وکیل

 • استان

آنلاین در 3 ساعت پیش

سیده عاطفه حسینی

کارآموز وکالت

متخصص خانواده ،جرایم پزشکی

3.5
75 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

128,000

آنلاین در 2 روز پیش

عليرضا وليدي

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص حقوقی ،جرایم پزشکی

4.3
67 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

128,000

آنلاین در 4 روز پیش

سعیده پولادمست

کارآموز وکالت

متخصص کیفری ،جرایم پزشکی

3.5
14 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

128,000

آنلاین در 4 روز پیش

محمد حسن سقائی

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص حقوقی ،جرایم پزشکی

3.5
1 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

128,000

آنلاین در 1 هفته پیش

حسین کریمی

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص تجاری ،جرایم پزشکی

4.3
110 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

218,000

آنلاین در 2 هفته پیش

عرفان بیگرضایی

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص حقوقی ،جرایم پزشکی

3.5
1 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

99,000

آنلاین در 2 هفته پیش

علی رضا زارعی

کارآموز وکالت

متخصص خانواده ،جرایم پزشکی

3.5
0 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

128,000

آنلاین در 3 هفته پیش

حامد صادقی اسلامی

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص کیفری ،جرایم پزشکی

3.5
0 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

118,000

آنلاین در 4 هفته پیش

مرجان کریمی

کارآموز وکالت

متخصص خانواده ،جرایم پزشکی

3.5
1 مشاوره موفق
هزینه مشاوره :

128,000

بهترین وکیل جرایم پزشکی؛ اگر قصور پزشکی اتفاق افتاد، چطور از حق خود دفاع کنیم؟

پرونده‌های مربوط به قصور و خطای پزشکی یکی از عمده‌ترین مسائل مطروحه در دادگستری هستند. پزشک به‌صورت بالقوه در مقابل بیمار خود مسئولیت مدنی و کیفری دارد و تحت شرایطی، در صورت عدم رعایت نکات مسلم پزشکی مجرم شناخته خواهد شد. از آن طرف نیز ممکن است علی‌رغم رعایت اصول پزشکی، برخی بیماران از پزشک خود شکایت کرده و خواهان احقاق حق خود باشند، حال آنکه پزشک در این حالت هیچ مسئولیتی ندارد.

وجود چنین مسائلی باعث شده که در بسیاری از پرونده‌ها، اختلافات میان بیمار و پزشک بالا بگیرد و عده‌ای از وکلا به‌شکل تخصصی در زمینه دعاوی پزشکی مشغول به فعالیت شوند. وکلای جرایم پزشکی توانایی شکایت علیه پزشک و یا دفاع به‌نفع وی را دارند و به پیچیدگی‌های حقوقی این فرایند کاملا آگاهند. از این رو اگر شما هم احساس می‌کنید در این زمینه حقی از شما ضایع شده، بهتر است حتما کارتان را با وکیل متخصص جرایم پزشکی پیش ببرید.

 

جرایم پزشکی به چه معناست؟

در یک تعریف کلی، به جرم‌هایی که توسط پزشکان و یا پیراپزشکان انجام می‌شود «جرایم پزشکی» گفته می‌شود. پزشک در مقابل بیماران متعهد است که تمامی تلاش و مهارتش را به کار گیرد تا روند درمان به خوبی برای بیمار اجرا شود. چنانچه پزشک در کار خود سهل‌انگاری کند یا نتواند تشخیص درستی دهد، ممکن است آسیب‌هایی جبران ناپذیر همچون نقص عضو به بیمار برساند یا عامل مرگ او شود. این سهل‌انگاری اگر ناشی از قصور یا عمد پزشک باشد، می‌تواند موجبات مجازت وی را فراهم آورد.

در حالتی که بیمار در اثر خطای پزشک (چه عمدی و چه غیرعمدی) متضرر شود، می‌تواند دادخواستی را تنظیم و به دادگاه ارائه کند. در این حالت دادگاه مطابق با قوانین موجود پرونده را مورد بررسی قرار می‌دهد ضمن بررسی مدارکی مثل برائت‌نامه و سلب مسئولیت کیفری، نظرات کارشناسان امر را نیز جویا می‌شود و مطابق با آن له یا علیه پزشک حکم صادر می‌کند.

آشنایی با انواع جرایم پزشکی

قصور پزشکی طبق قانون به دو دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود:

 

متهم کردن پزشک و دستگیری آن

 

 1. اشتباه بر اثر بی‌مبالاتی

در حالت بی‌مبالاتی پزشکی که عمل را انجام می‌دهد شخصی متخصص و باتجربه است، منتهی در انجام امور پزشکی مرتکب خطا می‌گردد. این خطا می‌تواند بسیار پیش‌پاافتاده باشد (مثلا پزشک قبل از عمل جراحی، آزمایش‌های آمادگی جراحی را روی بیمار انجام نداده باشد)، یا می‌تواند بر اثر بی‌دقتی پزشک به مراحل پیشرفته‌تر مربوط شود. به عبارتی، اگر پزشک بر اثر غفلت، مواردی که لازم بوده انجام ندهد و بیمار بر اثر مشکلات پیش‌آمده آسیب ببیند، مرتکب بی‌مبالاتی شده است.

 

 1. اشتباه بر اثر بی‌احتیاطی

بی‌احتیاطی زمانی رخ می‌دهد که فرد پزشک از حدود وظایف خود سهل‌انگاری نماید. به این معنا که مثلا بر اثر بی‌احتیاطی، در جریان جراحی صورت‌گرفته ابزاری را در بدن بیمار جا بگذارد و باعث عفونت بدن بیمار بشود. این موارد بیشتر توسط پزشکان بی‌تجربه و یا کم‌تجربه‌ای رخ می‌دهد که تخصص و دانش کافی برای امور مربوطه را ندارند و بر اثر استرس و تنشی که دارند مرتکب این بی‌احتیاطی می‌شوند.

 

آیا اخذ برائت موجب عدم مسئولیت پزشک می‌شود؟

تقریبا در همه بیمارستان‌ها پیش از انجام معالجات و اعمال جراحی بر بیمار، برائت‌نامه‌ای از بیمار یا یکی از بستگان وی اخذ می‌شود. برخی از بیماران با امضای برائت‌نامه فکر می‌کنند پزشک دیگر در برابر بیمار هیچگونه مسئولیت حقوقی یا کیفری نخواهد داشت، اما واقعیت چیز دیگری است. واقعیت این است که حتی در صورت اخذ برائت‌نامه، در صورتی که پزشک در علم یا عمل مرتکب قصور یا تقصیر واضح شده باشد، مسئولیت کیفری دارد.

پس در این صورت احتمالا سوال می‌کنید که فاید اخذ برائت چیست؟ در جواب باید بگوییم که انجام این کار باعث جابه‌جا شدن بار اثبات تقصیر از دوش پزشک بر دوش شاکی (بیمار یا خانواده او) می‌شود. یعنی اگر پزشک برائت گرفته باشد، در صورتی که بیمار آسیب ببیند، این بیمار یا خانواده او است که باید تقصیر یا قصور پزشک را در معالجه ثابت کند. در حالی که اگر پزشک برائت نگرفته باشد، پزشک باید عدم تقصیر خود را ثابت کند تا از محکومیت کیفری رهایی یابد.

 

وکیل قصور پزشکی

 

وکیل قصور پزشکی کیست و چطور وقوع جرم پزشکی را ثابت یا رد می‌کند؟

حالا که با قصور پزشکی و انواع آشنا شدیم، باید به معرفی شخصی بپردازیم که ممکن است از طرفین هر یک از طرفین دعوی به کار گرفته شود تا وقوع جرم پزشکی را ثابت نماید یا از پزشک در مقابل شاکی دفاع کند.

در یک تعریف کلی، وکیل امور پزشکی فردی است که به نمایندگی از پزشک و بیمار در دادگاه طرح دعوی کرده و با استناد به قوانین، به نفع موکل خود وارد عمل می‌شود. مثلا اگر بیمار مدعی باشد که در عمل جراحیِ چشمش، پزشک جراح دچار بی‌احتیاطی غیرقابل قبول شده و یا اینکه بدون اخذ برائت، مرتکب حادثه پزشکی جبران‌ناپذیری شده، وکیل او با ورود به پرونده، علیه پزشک برای جبران خسارت و یا اثبات جرم طرح دعوی می‌کند.

وکیل پرونده های پزشکی در همین راستا در پی آن است که:

 1. فعل مجرمانه پزشک مانند بی احتیاطی، بی مبالاتیِ موجب جرم پزشکی، عدم رعایت نظامات مربوطه منجر به آسیب بیمار و یا عدم مهارت در طبابت را ثابت نماید؛

 2. ثابت نماید که آسیب وارد شده به بیمار، بر اثر خطای پزشک بوده است (اثبات رابطه سببیت).

 3.  

خدماتی که بهترین وکیل قصور پزشکی ارائه می‌دهد

کمک گرفتن از وکیل قصور پزشکی ضروری است و این بخاطر کارهایی است که وی در طول این فرایند انجام می‌دهد. کارها و خدماتی که وکیل جرایم پزشکی رایگان و با هزینه به موکل خود ارائه می‌دهد، از چند جهت قابل ذکر است:

 • مشاوره حقوقی آنلاین فوری یا حضوری برای شکایت از پزشک؛

 • انجام دفاعیات موثر در جهت خواسته موکل خود؛

 • تلاش در جهت اثبات خطای پزشکی و قصور پزشک، و بالعکس، در صورتی که موکل وی پزشک باشد؛

 • تنظیم شکوائیه و طرح دعوای کیفری و یا تقدیم لایحه دفاعیه از پزشک؛

 • پیش‌برد مراحل رسیدگی به جرایم پزشکی در دادگاه؛

 • پیگیری مستمر شکایت شاکی یا همان موکل در کمیسیون پزشکی واقع در نظام پزشکی؛

 • پیگیری شکایت موکل در دادسرای جرایم پزشکی؛

 • در صورت لزوم، اعتراض به نظر کمیسیون پزشکی و کلیه قرارهای صادر شده از مرجع قضایی مانند دادسرا؛

 • در صورت لزوم، طرح دعوی در مراجع عالی‌تر مثل دادگاه تجدیدنظر.

 

رسیدگی به جرایم پزشکی

 

چه مرجعی صالح در رسیدگی به جرایم پزشکی است؟

مراجع قضایی از جمله دادگاه کیفری یک و دادگاه کیفری دو علی‌الاصول صلاحیت رسیدگی به جرایم پزشکی را دارند. جدای از این مورد، شورای حل اختلاف ویژه امور بهداشت وجود دارد که یکی از شوراهای مستقر در سازمان نظام پزشکی است. این شورا معمولا وظیفه ایجاد صلح و سازش را در مورد شکایاتی که بر علیه پزشکان مطرح می شود، دارد.

یکی از مراجع دیگری که صلاحیت بررسی و تحقیق در مورد جرایم ارتکابی توسط پزشکان را دارد دادسرای انتظامی پزشکان است. دادسرای انتظامی پزشکان در سازمان نظام پزشکی مستقر است.

 

هزینه وکیل برای جرایم پزشکی چقدر است؟

تعیین مبلغ دقیق هزینه وکیل برای شکایت از پزشک (یا دفاع از وی) بدون آنکه پرونده توسط وکیل مطالعه شود، امکان‌پذیر نیست. زیرا میزان حق‌الوکاله دریافتی به پارامترهای مختلفی مثل پیچیدگی‌های حقوقی پرونده، نامه پزشکی قانونی، میزان آسیب وارد شده به بیمار، طول دوره‌ای که پرونده در جریان است، سختی اثبات ادعا و ... بستگی دارد. در عین حال توصیه ما این است که در ابتدا حتما از یک جلسه مشاوره حقوقی رایگان بهره‌مند شوید و جزئیات هزینه را از وکیل خود سوال نمایید.

ما در مجموعه وکیل وند این اطمینان خاطر را به شما می‌دهیم که نرخنامه وکالت در جرایم پزشکی و همچنین مشاوره حقوقی در این امور را به منصفانه‌ترین حالت ممکن تعیین کرده‌ایم. شما می‌توانید از قبل هزینه جلسه مشاوره با وکیل تخلفات پزشکی را مشاهده نمایید و سپس جزئیات حق‌الوکاله را از وکیل مدنظرتان جویا شوید تا با خیال راحت از بابت پولی که خرج می‌کنید، پرونده را به فردی کاربلد بسپارید.

 

اثبات جرم پزشک و کمک گرفتن از وکیل جرائم پزشکی

 

پیدا کردن بهترین وکیل جرایم پزشکی در تهران و شهرستان‌ها

توصیه همیشگی ما این است که قبل از اقدام برای طرح دعوی در حوزه جرایم پزشکی، حتما با یک وکیل دعاوی پزشکی مشورت نمایید. خیلی اوقات یک جلسه مشاوره حقوقی تلفنی یا حضوری می‌تواند راهگشا باشد و شما را با قوانین این حوزه آشنا نماید. بدین ترتیب می‌توانید از انجام اقدامات بی‌فایده جلوگیری کنید و مسیر را به‌درستی طی نمایید.

ما در همین راستا در مجموعه وکیل وند در کنار شماییم تا بتوانید ضمن بهره‌مندی از جلسات مشاوره، صفر تا صد کار خود را به ما بسپارید و خاطرجمع شوید که در این راه حقی از شما ضایع نمی‌شود. می‌توانید بهترین وکیل در تهران و شهرستان‌ها را در سایت وکیل وند مشاهده نمایید و با مقایسه رزومه و سابقه کاری افراد، بهترین گزینه را انتخاب نمایید و منتظر بهترین نتایج ممکن باشید.