چگونه وکیل جرایم پزشکی خوب انتخاب کنیم؟

وکیل جرایم پزشکی نوعی وکیل است که به دعاوی مختلف پزشکی و سایر دعاوی قصور پزشکی رسیدگی می کند. وکلای پزشکی معمولاً دانش گسترده ای از قوانین و استانداردهای پزشکی و همچنین دستورالعمل های حاکم بر رفتار اخلاقی و حرفه ای در زمینه پزشکی دارند.
علاوه بر این، یک وکیل جرایم پزشکی معمولاً در چندین زمینه دیگر حقوقی که در دعاوی پزشکی دخیل هستند، به خوبی تسلط دارد. این موارد می تواند شامل زمینه هایی مانند قانون بیمه، قانون صدمات شخصی، قوانین قرارداد و قانون تخلفات باشد.

قصور یا جرایم پزشکی چیست؟

قصور یا جرایم پزشکی زمانی رخ می دهد که سهل انگاری ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی باعث آسیب به بیمار شود. متأسفانه، این می تواند به شکل تشخیص اشتباه، اشتباه در درمان و حتی مرگ نادرست باشد. اغلب اوقات این امر می‌تواند خانواده ‌ها را با آسیب‌های عاطفی، صورت ‌حساب ‌های گران ‌قیمت پزشکی و از دست دادن درآمد مواجه کند.
مواردی از مراقبت های بهداشتی سهل انگارانه می تواند شامل موارد زیر باشد:
نادیده گرفتن علائم
دستور ندادن آزمایش های لازم برای حذف یا تشخیص
نادیده گرفتن، نادرست خواندن یا نادیده گرفتن نتایج آزمایشگاهی
عدم گرفتن شرح حال کافی از بیمار قبل از درمان
داروی نامناسب یا دوز تجویز شده
خطاهای جراحی یا اعمال جراحی غیر ضروری
پیگیری ضعیف
ما درک می کنیم که چقدر این زمان برای شما سخت است. بنابراین، ما در کنار شما و خانواده شما هستیم. سایت وکیل وند برای حفظ سوابق مهم و اطمینان از حفظ حقوق شما با شما همکاری خواهند کرد.

وکلای پزشکی چه می کنند؟

وکلای پزشکی معمولاً بر وظیفه وکالت شاکیانی متمرکز هستند که به دلیل جرایم یا قصور پزشکی یا به دلیل خطای بیمارستان آسیب دیده اند. به طور خاص، برخی از وظایفی که وکلای پزشکی ممکن است انجام دهند عبارتند از:
انجام تحقیقات حقوقی برای دعاوی پزشکی
بررسی مدارک، پرونده ها و رسیدهای پزشکی در رابطه با دعوای پزشکی
مشاوره به موکلان حقوقی در مورد حقوق آنها در طول محاکمه
حفظ شواهد دست نخورده و برای آزمایش (مانند داروها یا تجهیزات پزشکی معیوب)
تفسیر قوانین، استانداردها و دستورالعمل های پزشکی در منطقه (اغلب می توانند بسته به منطقه و عمل پزشکی متفاوت باشند)
بنابراین، وکلای پزشکی معمولاً به قربانیان در دریافت غرامت برای جبران خسارات و صدمات خود کمک می‌کنند.

آیا وکلای پزشکی با شاهدان متخصص تعامل دارند؟

در بسیاری از دعاوی مربوط به قصور پزشکی، یک وکیل پزشکی باید با شهود پزشکی متخصص، اعم از آنهایی که به نفع و علیه موکل خود صحبت می کنند، تعامل داشته باشد. این اغلب مستلزم داشتن سابقه یا تجربه وکیل در برخورد با قوانین رفتار دادگاه برای شاهدان متخصص است.
هنگام بررسی شواهد یا اظهارات دادگاه، قوانین خاصی وجود دارد که باید رعایت شوند. بنابراین، وکیل پزشکی باید این قوانین رویه‌ای و اینکه چگونه بر شواهد ارائه شده توسط شاهدان پزشکی متخصص تأثیر می‌گذارند، درک کند.

آیا نیاز به استخدام وکیل پزشکی دارم؟

وکلایی که به دعاوی پزشکی کمک می کنند اغلب می توانند خدمات بسیار مفید و ارزشمندی را ارائه دهند. در صورت نیاز به کمک در مورد یک دعوای پزشکی، ممکن است نیاز به استخدام یک وکیل مجرب آسیب های شخصی در منطقه خود داشته باشید. وکیل شما می تواند در طول محاکمه شما را نمایندگی کند و می تواند راهنمایی های قانونی لازم برای موفقیت در ادعای خود را به شما ارائه دهد. 
تحمل آسیب، ناتوانی یا مرگ یکی از عزیزان به دلیل سهل انگاری پزشکی می تواند زمان بسیار دردناک و گیج کننده ای باشد. ممکن است از مراحل بعدی یا نحوه پرداخت قبوض پزشکی مطمئن نباشید. با این حال، شما مجبور نیستید به تنهایی از عهده این کار برآیید. اگر به دلیل تشخیص اشتباه یا سایر اشتباهات پزشکی آسیب دیده اید، وکلای جرایم پزشکی ما در سایت مشاوره حقوقی آنلاین وکیل وند می توانند به شما کمک کنند.