;
مطالبه مهـریه عندالاسـتطاعه

با سلام با توجه به پرواز قیمت سکه بر اساس نوسانات دلار و به تبع آن رشد نامتعارف بدهی مهریه مردان بهتر است محاسبه مهریه بر اساس نرخ تورم و قینت سکه در روز عقد انجام گیرد نظر شما چیست؟ خانم ابتکار و خانم ذوالقدر و آیت الله مکارم شیرازی و دیگر یزرگان چنین پیشنهاد داده اند ولی متاسفانه مجلسیها اهمیت نمیدهند. و سوال دومم اینه که من 50 سکه از 110 سکه مهریه زنم را پرداخت نموده ام و 60 سکه باقیمانده عندالاستطاعه هست آیا در صورت طلاق این 60 عدد سکه عندالاستطاعه باید نقد داده شود یا تقسیط میشود لازم به ذکر است که بنده یک آپارتمان75 متری در منطقه کارگرنشین دارم و یک دستگاه خودروی روآ مدل 88 و حقوق بازنشستگی. والسلام.لطفا راهنمایی کنید.زنم هی ادعای طلاق میکند ولی اجرا نمی گذارد و من ترتیب اثر نمیدهم که خودش اقدام کند ایشان هم به خاطر هزینه هاش اقدام نمیکند بلاتکلیف ادامه میدهیم.

14 شهریور 1400 14

با درود..
با توجه به توضیـحات ارائه شده و عتدالاستطاعه بودن مابقی مانده مهـریه، زوجه می تواند با شتاسایی و معرفی اموال جنابعالی با لحاظ مستثتیات دین، اقدام به توقیف و وصـول نماید..
در صورت عدم تکفل و عدم شناسایی و یا عدم وجود اموال، جنابعالی تکلیفی در پرداخت ندارید، چرا که زوجه با قبـول عندالاستطاعه بودن آن بخش از مهـریه، رضایت خود را صـرفا مشروط به شـرط دارا بودن اموال زوج ابراز نمـوده است..

شما میتوانید مهریه خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی