قراداد شراکت در تولید

سلام. وقت بخیر. بنده با شخصی حدود ۹ماه هست که در بخشی از کار تولید یراق درب شراکت دارم (با قراداد). کار ما تولید هست و دارای چندین قسمت برای کار( پرداختکاری، مونتاژ، آبکاری و ...). شریک من برای کل کارگاه حدود ۲ میلیارد سرمایه گذاشته. اما برای قسمت آبکاری که با من شریکه سهم اون ۲۰۰ مبلیونه و من حدود ۱۸۰ میلیون هم تجهیزات وارد کار کردم و فقط در آبکاری شریک هستیم. حالا ادعا میکنه من ۵۰۰ میلیون ضرر کردم و میخواد تجهیزات منو برداره و به تعهدات مالی که به من داشته هم به طور کامل عمل نکرده در صورتی که آبکاری سود بهمون داده. الان هم به نگهبان کارگاه گفته که منو کارگاه راه ندن. و رسما داره زور میگه در صورتی که قرارداد داریم. من چطور میتونم حقمو و تجهبزاتمو پس بگیرم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. با سپاس فراوان.

نظر سوال کننده به پاسخ:
ممنون از پاسخ روشن شما. من از چه طریق میتوانم برگ قرارداد را خدمت شما برسانم؟
15 شهریور 1400 58

با درود..
اظهارنظر قطعی در ایتخصوص بسـتگی به متن قرارداد فیمابین دارد..
در صورتیکه قراارداد شراکت صـرفا در خصوص قسمت آبکاری منعقد شده و در بقیـه قسمتها شراکتی ثبت نگردیده، باشد، ضـرر ناشی از آن بخش ها نیز متوجه شـما نمی باشد..
پیشنهاد می کنم قرارداد فیمابین را به روئت یک متخصص حقوقی برسانید تا مقررات و نوع شراکت و تعهدات فیمابین بدقت بررسی گردد..
در صورت لزوم، می توانید با درخواست تأمین دلیل از شورای حل اختـلاف، جلب نطر کارشناس رسمی دادگستری در اینخصوص را نیز بخواهید..

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی