25 شهریور 1400

آیا مهریه همسر محجور بر عهده قسم است؟

دسته بندی : خانواده | فسخ نکاح
حامد-جمشیدوند
حامد جمشیدوند
کارشناس حقوقی
سوال کاربر :

با سلام اگر کسی قیم برادر محجور خود شود که چند سال قبل ازدواج کرده ولی در زمان ازدواج تا الان کسی دیگر قیم بوده مهریه زن محجور به عهده قیم میشود؟

پاسخ کارشناس حقوقی :

سلام درود کاربر محترم ازدواج شخص محجور با خود شخص است ولی قرارداد مهریه باید با تنفیذ قسم باشد همچنین مهریه زوجه محجور از اموال شخص محجور پرداخت می شود و تادیه آن بر عهده قسم نیست

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با حامد جمشیدوند دارید کلیک کنید

سوالات حقوقی مشابه
11 خرداد 1402
حسین امامی کارشناس حقوقی
آیا میتوانم برای فسخ نکاح اقدام کنم؟

باسلام خداقوت
همسرمن تک کلیه ای هست بصورت مادرزادی که بعد ازدواج و بتازگی به من گفتن.من میتونم به دلیل عدم صداقت درخواست طلاق از طرف زوجه کنم؟مهریه تعلق میگیره؟

26 اردیبهشت 1402
مریم محمدی وکیل پایه یک دادگستری
فسخ نکاح بدون مراجعه به دادگاه

سلام .آیا فسخ بدون نظر دادگاه و البته همسر دارای شرایط نعوذ و عنن و تدلیس باشد و البته تاخیر در اجرای فسخ به دلیل عدم اطلاع از خیار فسخ صحیح هست ؟از نظر شرعی فسخ یک طرفه صحیح است؟

03 خرداد 1402
حسین امامی کارشناس حقوقی
آیا در صورت عدم اثبات حکم زندان دارد؟

شلام . ما یه دادخواست فسخ نکاح به علت تدلیس در گفتن بیماری عفونت خون در زنم را دادیم مدرک هم چون بعد ازدواج گف دارم الان میگه ندارم.اگه ما نتونیم ثابت کنیم حکم زندان داره واسمون؟

27 اسفند 1401
نازنین نبی زاده وکیل پایه یک دادگستری
فسخ نکاح بعد از ۵ سال

سلام
اگر از خانمی، قبل ازدواج تعهد بگیرن که همسرش دچار افسردگی هست(بدون اشاره به نوع افسردگی) و پس از ازدواج، خانم متوجه بشه که شوهرش دچار اسکیزوفرنی هست، آیا زن می تواند درخواست ف...