مهریه - مستثنیات دین- سرقت اموال منقول

سلام وقتتون بخیر، حدود۱۳ سال پیش پدرم خانه دوطبقه ۶۰ متری بصورت قولنامه ای خرید و چون من در شرف ازدواج بودم قولنامه را بصورت خریداران نوشت یعنی هم اسم پدرم و هم اسم خودم ولی مشخص نشد که سه دنگ سه دنگ هست و مشخص نشده کدام طبقه برای من بوده بعدا که خانمم مهریه اش را از اداره ثبت اجرا گذاشت ماهانه یکچهارم از حقوقم به حسابش واریز میشد بعدکه خانه هردوطبقه فروخته شد خریدار پول طبقه دوم که من درآنجا ساکن بودم را به کارتم واریز کرد و من بلافاصله پول را به کارت مادرم واریز کردم و خانمم از اداره ثبت مهریه را لغو و از دادگاه درخواست مهریه کرده چون اداره ثبت توی یک برگه نوشته اموالی برای توقیف پیدا نشد،۱-آیا دادگاه میتونه اون خونه قولنامه ای رو که سند نداشت فقط در املاک خریدوفروش شده به عنوان مهریه توقیف کنه؟ اگر من بگویم آن خانه پدرم بوده و فقط برای اینکه خانه داشته باشم اسمم را درقولنامه نوشته و حالا که فروخته شد پول خانه را بهشون پس دادم و فقط ۶۰ میلیون برای پول پیش خانه اجاره ای بهم دادن و الان مستاجرم و جای دیگه اجاره نشینم آیا دادگاه قبول میکنه که توقیف نکنه؟ آخه خانمم میگه اثبات میکنم که خانه برای شوهرم بوده،۲- خانمم وقتی سرکار بودم چندین وسایل برقی و غیربرقی و چند پتو نو رو که فاکتور بعضیاشوس دارم از خونه ام برده و شاهدی ندارم و خودش انکار میکنه،آیا فقط با فاکتور میشه ازش بعنوان سرقت اموال شکایت کنم؟ اگر خانمم گفت اینها قبلا در لیست سیاهه نوشته شده چی؟چطور اثبات کنم؟

نظر سوال کننده به پاسخ:
ممنون از پاسخ خوبتون، بعضی از وکیلها گفته بودن با ارائه فاکتور و پرداختی ها میتونید وسایل رو برگردونید، به نظر شما شکایت کیفری ازدفاتر ثبت قضایی انجام بدم یا استرداد اموال؟ به نظرتون با توجه به فیش پرداختی چندسال قبل و ارائه فاکتور دادگاه رای به من میده؟ اگه بعضی از وسایل فاکتور و امضای مغازه دار هست اما مهر نداره قابل قبول نیست؟
25 شهریور 1400 78

زوجه برای اخذ مهریه خود میتواند هر مالی از زوج را که مالیت داشته باشد به دادگاه معرفی کند. در این مورد اگر برای قاضی دادگاه محرز شود که شما مالک ملک بوده اید فارغ از قولنامه ای یا رسمی بودن سند ، میتواند آن را توقیف کند . مگر اینکه ملک را جز مستثنیات دین قلمداد نماید .
در مورد شکایت سرقت بار اثبات آن به عهده شماست پس اگر شاهد و ادله مکفیه نداشته باشید ، موفق نخواهید شدو صرف داشتن چند فاکتور کفایت نمیکند

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی