حقوق کارمند فوت شده به چه کسانی می رسد.؟

سلام خسته نباشید،من کارمند رسمی دولت هستم و حقوق بگیرم،بعد از فوتم حقوقم به پدر و مادرم میرسد یا همسر و فرزندم؟بیمه سازمانیم به کی پرداخت میشه ممنون

10 آذر 1400 59

با درود؛
کاربر محترم؛ بعد از فوت کارمند وراث ایشان می توانند از حقوق مستمری و بازنشستگی وی استفاده کنند..
طبق ماده 86 «قانون استخدام کشوری»، وراث قانونی متوفی، عبارتند از: «فرزندان و زوج یا زوجه دائمی و مادر و پدری که در کفالت متوفی بوده‌اند و همچنین نوادگانی‌که پدر و مادرشان فوت شده و در کفالت متوفی می‌باشند.»
بیمه فوت شده نیز حسب توافق در بیمه نامه، اعم از بیمه عمر به وراث و یا اشخاص ذینفع پرداخت می گردد..

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی