01 اردیبهشت 1399

نفقه

دسته بندی : خانواده | نفقه
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

بنده خانمم در طلاق توافقی قبول کردند که حضانت بچه و نفقه اش را به عهده میگیرد اما بعد از مدتی از دادگاه تقاصا کردن که بنده باید به عنوان پدر نفقه بپردازم ایا میتواند؟لطفا راهنماییم کنید

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

با سلام بله. زیرا طبق ماده ۱۱۹۹ قانون مدنی که می گوید: «نفقه اولاد بر عهده پدر است …»، در صورتی که پدر طفل در حیات باشد، مادر مکلف به پرداخت نفقه نمی باشد. لذا چنانچه در طلاق توافقی، مادر تقبل نفقه فرزندان تحت حضانت خود را نموده باشد، بعدها می تواند به دادگاه مراجعه و درخواست نفقه آنها را بنماید.

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

ایکون ترازو

سوالات حقوقی مشابه

01 خرداد 1403
وکیل پایه یک دادگستری

موارد مورد لحاظ در کارشناسی تمکین

سلام وقت بخیر عذر خواهی میکنم در پرونده تمکین مرد علاوه بر اساس منزل آ...

01 خرداد 1403
وکیل پایه یک دادگستری

مقدار مهریه و نفقه ای که مرد باید بدهد

اگر مرد کار نکند و خرج و مخارج خانه و زن و بچه اش راه نده باید مهریه ب...

30 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

سوال در حوزه خانواده

سلام وقت بخیر
چند روز پیش باهم مشاوره داشتیم
درخواستی ارسال کردم درص...

29 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

تعدیل نفقه فرزندان بعد از طلاق

سلام ببخشید من سه سال هست جداشدم بچه هام پیش مادرشون هستن ومادرشون هم...

سلام، من احمد جمشیدوند هستم وکیل پایه یک دادگستری حقوقی. در صورتیکه نیاز به مشاوره با من داشتی می تونی خدمت مشاوره تلفنی رو انتخاب کنی .

آخرین وضعیت آنلاین:
آنلاین در 1 روز پیش
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند ۰.۱ وکیل پایه یک دادگستری رزرو مشاوره
خدمت ارائه شده 5,127
هزینه مشاوره 650,000
امتیاز کاربران به وکیل 4.33/5