02 اردیبهشت 1399

حق حضانت

دسته بندی : خانواده | حضانت
سوال کاربر :

سلام بنده خانمی هستم و همسرم فوت شدن و پدر ایشون میخوان که حق حضانت پسرم رو بگیرن میخواستم بدونم آیا این حق را دارن یا خیر؟

پاسخ وکیل

با سلام مطابق ماده ۱۱۷۱ قانون مدنی در صورت فوت یکی از پدر یا مادر حضانت با دیگری است.  همچنین با فوت پدر نگهداری طفل با مادر است و بعد فوت مادر اگر پدر بزرگ پدری فرزند در قید حیات باشد ولایت با اوست. پدر بزرگ در صورتی می تواند سلب حضانت مادر کند که ثابت کند نگهداری و مراقبت او به صلاح و مصلحت فرزند نیست و مادر فاقد صلاحیت لازم است. ماده ۴۳ قانون حمایت خانواده میگوید :حضانت فرزندانی که پدرشان فوت شده با مادر آنها است مگر آنکه دادگاه به تقاضای ولی قهری یا دادسـتان اعطای حضـانت به مادر را خلاف مصلحت فرزند تشخیص دهد.

سوالات حقوقی مشابه
18 آذر 1401
محمد-حسین-انصاری-مهیاری
محمدحسین انصاری مهیاری وکیل پایه یک دادگستری
حضانت فرزند پس از فوت زوج

باسلام .شوهر من فوت کردن وداری یک فرزند میباشم و پدرشوهرم گفتن اگر ازدواج مجدد داشته باشی بچه را از تو میگیرم .حضانت بچه به من نمیدهند .بهتر روشی که میتوانم فرزندم را کنارم نگه د...

16 آذر 1401
منیره-رحیمی
منیره رحیمی کارآموز وکالت
حضانت فرزندان طبق قانون به چه صورتی است ؟

سلام من باشوهرم مشکل دارم چندسال پیش مهریه ام بخشیدم حق طلاق بهم داده بخاطربچه هام ازش جدانشدم گفتم شایددرست بشه ولی متاسفانه درست نشده اذیتم میکنه منم نمیتونم از بچه هام دل بکنم ح...

15 آذر 1401
رضا-احمدی-ذیلان
رضا احمدی ذیلان وکیل پایه یک دادگستری
سوال در خصوص حضانت طفل حاصل از لقاح مصنوعی

سلام اینجانب دارای یک کودک ۶ ماهه هستم که حاصل لقاح مصنوعی و تخمک اهدایی میباشد و همسرم نابارور بوده در صورت اقدام به جدایی حضانت فرزندم به چه کسی واگذار میشود

15 آذر 1401
نازنین-نبی-زاده
نازنین نبی زاده وکیل پایه یک دادگستری
سوال در خصوص حضانت فرزند و ضرب و جرح

سلام من قصدجدایی ازشوهرمودارم کتکم زد و منم رفتم خونمون سوالم اینه بچه شیرخواره دارم ازم گرفتش وبیرون کرد چطوری میتونم پسش بگیرم سه ماهشه چجوری زودبگیرمش

تضیمن کیفیت
تضمین کیفیت
بازگشت پول
بازگشت پول
وکلای برگزیده
وکلای برگزیده
24hours
مشاوره 24 ساعته
همراه وکیل‌وند
لینک‌های مفید
ارتباط با ما

تهران ،خیابان مطهری ،خیابان علی اکبری ، ساختمان پارسا واحد 10

پشتیبانی : 02188501681

شبکه های اجتماعی :

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی داور عدالت ساعی میباشد

طراحی و پشتیبانی شرکت آینده باور تیدا