02 اردیبهشت 1399

حق حضانت

دسته بندی : خانواده | حضانت
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

سلام ببخشید حق حضانت فرزند در صورت جدایی زن و مرد یا جدا زندگی کردن انها بدون جدایی قطعی با کدام طرف میتواند باشد؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

با سلام ممکن است زن و شوهر به هر دلیل جدا از هم زندگی کنند ولی طلاق هم نگرفته باشند در اینجا حضانت فرزندان تا پایان ۷ سالگی با مادر است و بعد از آن تا  ۹ سال برای دختر و ۱۵ سال برای پسر با پدر است. طبق ماده ۱۱۶۹ قانون مدنی برای حضانت و نگهداری کودکی که ابوین او جدا از یکدیگر زندگی می کنند مادر تا سن هفت سالگی اولویت دارد و پس از آن با پدر است . در تبصره گفته شده بعد از هفت سالگی در صورت حدوث اختلاف حضانت طفل با رعایت مصلحت کودک به تشخیص دادگاه می باشد.

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

ایکون ترازو

سوالات حقوقی مشابه

31 فروردین 1403
وکیل پایه یک دادگستری

حضانت و سرپرستی مادر

من کفیل مادر هستم و این توی نظام وظیفه تایید شده و کارتمم اومده منتهی...

31 فروردین 1403
وکیل پایه یک دادگستری

مطالبه حقوق مالی فرزندان

با عرض سلام و خداقوت،
سوال: چند سال پیش با اقایی صیغه کردیم، حالا از...

31 فروردین 1403
وکیل پایه یک دادگستری

دادخواست حضانت فرزند مشترک

سلام من میخوام حضانت بچه 3 سالمو از همسرم بگیرم به چه صورت هست مر ا...

31 فروردین 1403
کارآموز وکالت

نحوه سلب حضانت فرزندان از مادر

سلام من یه خواهرم 4ماه که برادرم فوت شده قبل فوتش زنش بهش خیانت کرده و...

سلام، من احمد جمشیدوند هستم وکیل پایه یک دادگستری حقوقی. در صورتیکه نیاز به مشاوره با من داشتی می تونی خدمت مشاوره تلفنی رو انتخاب کنی .

آخرین وضعیت آنلاین:
آنلاین در 1 هفته پیش
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند ۰.۱ وکیل پایه یک دادگستری رزرو مشاوره
خدمت ارائه شده 5,092
هزینه مشاوره 398,000
امتیاز کاربران به وکیل 4.32/5