مهریه

سلام من مدتی از طلاقم میگذره و مهریه را قسط بندی کردند خواستم ببینم میتونم برای افزایش مبلغ قسط مهریه اقدامی کنم؟؟؟

02 اردیبهشت 1399 74

با سلام
در پاسخ به این سوال میتوان گفت تغییر وضعیت مالی افراد امری اتفاقی خواهد بود و احوال مالی افراد هر روز ممکن است دستخوش تغییراتی باشد بنابراین ممکن است معسر امروز، فردا از اعسار خارج گردد پس این تغییر شرایط تاثیر گذاری زیادی خواهد داشت به طوریکه مقدمه‌ای برای تقدیم دادخواست تعدیل قرار خواهد گرفت.
اگر مرد بعد از صدور حکم اعسارش صاحب ارثی ‌گردد یا حقوق کارمندی اش بیشتر ‌شود با این اوصاف وی را دیگر نمی‌توان معسر به صورت مطلق دانست.
زوجه نیز این امکان را خواهد داشت تا تغییر شرایط پرداخت مهریه را از دادگاه بخواهد. دادگاه نیز با درنظر گرفتن اوضاع و احوال مسلم قضیه در راستای صدور حکم به تعدیل از جنبه مثبت آن اقدام خواهد نمود البته در صورتی که وضعیت مالی زوج معسر به یکباره تغییر کند و بهبود یابد دیگر تقدیم دادخواست تعدیل موضوعیت نخواهد داشت و در این حالت امکان اجرای کامل حکم از آن محل وجود خواهد داشت.
ممکن است که اتفاق برعکس هم بیوفتد و زوج معسر دچار نقصان یا بیماری گردد و تا مدتی قادر به انجام کار نباشد در این حالت وی می‌تواند تعدیل مهریه از جنبه منفی آنرا از دادگاه به موجب دادخواست درخواست نماید .

شما میتوانید مهریه خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی