;
اقامت خانم در منزل مستقل

با سلام من خانمم میخواهد که خانه مستقل در تهران بگیرد و برای مدتی مستقل زندگی کند بدلیل دوره های اموزشی و کار خواستم بدونم از نظر حقوقی حق این کار را دارد و من میتوانم اقدامی کنم یا خیر؟لطفا راهنماییم کنید .

02 اردیبهشت 1399 32

با سلام
طبق قانون هیچ زنی حق ندارد جدای از شوهرش در خانه‌ای مستقل زندگی کند
طبق مواد 1114 و 1115 قانون مدنی زن نمی‌تواند مسکن مستقلی برای زندگی جدا از شوهرش اختیار کند الا اینکه در یک منزل برای زن خطر جانی مالی و یا شرافتی وجود داشته باشد که در این صورت زن می‌تواند مسکن جداگانه‌ای برای خودش انتخاب کند و اگر به این علت زن مسکن جداگانه‌ای اختیار کرده باشد باز هم نفقه او بر عهده شوهر است.
طبق ماده 1005 قانون مدنی اقامتگاه زن شوهردار همان اقامتگاه شوهر است.

شما میتوانید مهریه خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی