وضعیت اعمال حقوقی محجورین

با سلام وقت وکلای محترم بخیر ببخشید در خصوص بند ۷ ماده ۸۴ ایین دادرسی مدنی سوالی داشتم ایا این ماده در خصوص فروش اموال اشخاص صغیر؛سفیه و محجور هم صدق می کند؟

12 دی 1400 35

باسلام
خیر این بند ار ماده ۸۴ قانون آیین دادرسی در امور مدتی و انقلاب در خصوصی دعوای است که حتی اگر اثبات بشوند هیچ گونه اثری ندارند به طوری مثال در عقد هبه مال موضوع هبه حتما باید به تصرف هدیه گیرنده شده باشد تا موجد اثر حقوقی باشد و صرف انعقاد عقد کفایت نمیکنه .
فروش اموال محجورین اعم از سفیه ، مجنون و صغیر توسط خود این افراد در مواردی غیر نافذ و باطل ، و از رژیم حقوقی مختص به خود تبعیت می‌کندو ارتباطی با این بند ندارد .
جهت راهنمایی بیشتر می‌تواند از تماس تلفنی استفاده کنید .
موفق باشین .

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی