;
بیماری کارگران

سلام چه حمایت هایی از کارگر بیمار در قانون صورت گرفته است؟

04 اردیبهشت 1399 45

با سلام ممکن است کارگران در زمانی که مشغول به‌کارند، دچار بیماری ناشی از کار یا غیر آن شوند در ماده ۷۴ قانون کار آمده است: مدت مرخصی استعلاجی، با تایید سازمان تامین اجتماعی، جزو سوابق کار و بازنشستگی کارگران محسوب خواهد شد.
طبق این ماده، مدت مرخصی هر مقدار که تعیین شود در سابقه کاری کارگران لحاظ می‌شود. برای مثال کارگری در آخرین سال کاری خود دچار بیماری شده و براساس تشخیص سازمان تامین اجتماعی برای درمان، ۶ ماه مرخصی استعلاجی دریافت می‌کند پس از بازگشت به کار با ۶ ماه مشغول بودن به کار، بازنشسته می‌شود و نیازی نیست آن ۶ ماهی که در حال درمان بیماری خود بوده جبران کند.

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی