04 اردیبهشت 1399

تغییر محل کار کارگر

دسته بندی : کار، بیمه و تامین اجتماعی | سایر دعاوی
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

سلام روز بخیر آیا کارفرما مجاز به تغییر محل کار کارگر می باشد یا خیر؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

با سلام مطابق بند د ماده (۱۰) قانون کار محل انجام کار باید در قرارداد کار ذکرشود، ضمناً شرط مربوط به محل انجام کار همانند سایر شروط ، نباید مجهول باشد. بنابراین چنانچه در قرارداد کار اولیه یا بر طبق توافق بعدی محل انجام کار کارگر در حوزه جغرافیایی خاصی پیش بینی شده باشد به نحوی که محل های مربوط برای طرفین معمول باشد، شرط مزبور خلاف قانون و باطل تلقی نخواهد شد. طبق ماده ۲۶ هر نوع تغییر عمده در شرایط کار که بر خلاف عرف معمول کارگاه و یا محل کار باشد پس از اعلام موافقت کتبی اداره کار و امور اجتماعی محل ، قابل اجرا است . در صورت بروز اختلاف ، رای هیات حل اختلاف قطعی و لازم الاجرا است.

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

ایکون ترازو

سوالات حقوقی مشابه

06 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

راهکار قانونی در فرض سوال

سلام و وقت بخیر
من یک قرارداد 6ماهه با یک شرکت داشتم ، که فهمیدم اون ز...

06 اردیبهشت 1403
کارشناس حقوقی

تنظیم لایحه به هسته گزینش

با عرض سلام خدمت آقای ذوالفقاری بزرگوار
خدمت شما عرض کنم،منهسته گزینش...

06 اردیبهشت 1403
کارشناس حقوقی

شکایت بابت رد شدن از سوی گزینش

با سلام و وقت بخیر
آقایی هستم 43 ساله کارمند قرار دادی فوریت پزشکیدر...

06 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

شمول قانون کار بر پرستار بچه

باسلام من چند سال برای بچه هام پرستار کودک داشتم هیچ قراردادی بین ما ن...

سلام، من احمد جمشیدوند هستم وکیل پایه یک دادگستری حقوقی. در صورتیکه نیاز به مشاوره با من داشتی می تونی خدمت مشاوره تلفنی رو انتخاب کنی .

آخرین وضعیت آنلاین:
آنلاین در 2 روز پیش
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند ۰.۱ وکیل پایه یک دادگستری رزرو مشاوره
خدمت ارائه شده 5,094
هزینه مشاوره 398,000
امتیاز کاربران به وکیل 4.32/5