دو دانگ آپارتمان بابت مهـریه همسر

سلام مهریه همسر بنده دو دنگ از آپارتمانی هست که قراره زندگیمون رو آونجا شروع کنیم و تعدادی سکه. که البته در زمان عقد چون پیش خرید بوده سند آپارتمان آماده نبوده و محضر یک رسید (قبض اقساطی) بابت انتقال سند از بنده گرفته و تحویل خانواده عروس داده و توی سند ازدواج مبلغ معادل دو دنگ قید شده است. و حدودا چند ماه پیش سند آپارتمان اماده شد. حالا خانواده همسرم متقاضی این هستند که قبل از برگزاری مراسم عروسی و توی همین دوران عقد دو دنگ آپارتمان رو به نام همسرم منتقل کنم. 1- آیا این درخواست به منزله مطالبه بخشی از مهریه هست؟ 2- آیا صرف داشتن رسید محضری (قبض اقساطی دو دانگ) و قید شدن مبلغ معادل در سند بابت اطمینان خاطر خانواده عروس کفایت نمیکند؟ پیشاپیش ممنون از پاسختون

26 دی 1400 27

با درود؛
کاربر محترم؛ در خصوص سئوالات موضوع مطروحه؛
۱- درخواست انتقال دو دانگ مذکور بنام همسر، در واقع انجام تعـهد شما و مطالبه بخشی از مهریه بوده و به منـزله واگذاری قطعی دو دانگ از آپارتمان می باشد که البته ربطی به سـکه های مهـریه وی پیـدا نمی کند..
۲- هر چند که شاید رسید محضری (قبض اقساطی دو دانگ) و قید شدن مبلغ معادل در سند بعنوان وقوع بیـع بوده و نشان از حسن نیت شما در انتقال داشـته باشد، ولی بنظر می رسد که خانواده عروس اطمینان خاطری از این حیث نداشته باشند..
مؤید باشید..

شما میتوانید مهریه خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی