مستحق للغیر در آمدن ملک مسکونی

با سلام احتراماً ، خواهشمند است بنده را برای مشکل پیش آماده راهنمایی کنید.من در بهمن ماه 98 اقدام به خرید خانه سند دار کردم و چون خانه اولی بودیم همه اموال را فروخته ایم و برای خانه اقدام نموده ایم همچنین لازم به ذکر است که با سند خانه اقدام به دریافت وام از بانک مسکن به عنوان خانه اولی نموده ایم و سه دونگ از خانه به نام بنده و سه دنگ به نام همسرم شده است و همچنین جهت تامین مبلغ خانه اقدام به رهن دادن خانه مذکور به مبلغ ۹۰ میلیون تومان نموده ایم و خودمان جهت زندگی خانه دیگری را رهن و اجاره نموده ایم. حالا در تاریخ 20/10/1400 احضاریه و حکم تخلیه درب منزل تحویل مستاجر گردیده است که 15 روز وقت تخلیه داده اند و در حکم مربوطه ما نه متشاکی و نه شاکی را میشنخواتیم و با پیگیری ها صورت گرفته متوجه شده ایم که 4 واحد از آپارتمان مذکو در سال 84 با ملکی دیگر توسط خانمی تهاتر گردیده است و پس از تکمیل خانه سازنده کامل تمام 10 واحد ساخته شده را فروخته است و خانم جهت دریافت 4 واحد آپارتمان خود درسال 92 اقدام به شکایت کرده اند که ما هیچ اطلاعی از این داستان نداشته ایم و در زمان خرید خانه کلیه استعلامات از تمام ارگان های مربوطه دولتی گرفته شده است که متاسفانه هیچ کدوم از این استعلام ها دال بر مشکل داشتن این خانه نداشته است و ما اقدام به خرید کرده ایم. ولی الان حکم قطعی توسط دادگاه کیفری صادر گردیده است. همچنین لازم به ذکر است که مالک یک واحد از 4 واحد مذکور از این داستان قبلا اطلاع پیدا کرده بودند و خود به تنهایی بدون در جریان گذاشتن ما اقدام به گرفتن وکیل و دادن اعتراض شخص ثالث جهت این پرونده را کرده اند و ایشان هم مانند ما سند 6 دانگ داشته اند ولی بعد از ارجاع پرونده ایشان به دادگاه 4 تجدید نظر مشهد اعتراض شخص ثالث ایشان هم رد شده است و بازهم حکم تخلیه دریافت کرده اند. و ما با مشاوره از وکیل ها اعلام کردند که در صورت اعتراض شخص ثالث بازهم به دلیل رد شدن اعتراض ثالث ایشان اعتراض ما هم رد میشود.لذا بنده کاملا مستاصل شده و نمیتوتنم پول رهن مستاجر را فراهم کنم و گفته شده است در صورت گرفتن منزل از ما بانک هم علیه ما اقدام خواهد کرد و همچنین نمیدانم کل سرمایه زندگی ما و امید ما که همین خانه بوده است و الان با این احوال نمیدانم چه میشود و چکار کنم ؟

26 دی 1400 20

با درود؛
کاربر محترم؛ با توضیحات مطروحه؛ شما می توانید اقدامات ذیل را انجام دهید؛
۱- دادخواست اعتراض ثالث اجرایی مطرح و تقاصای صدور قرار توقف موقت عملیات اجرایی تا تعیین تکلیف موضـوع اعتراض ثالث را بخواهید. و از این طریق جهت اقدامات بعدی، مدتی زمان بخرید..
۲- شکایت کیفری دال بر فروش مال غیر بر علیه فروشنده جهت رسـیدگی در دادسـرای محل طرح نمایید..
۳- اقدام به ثبت دادخواست حقوقی فروش مال غیر بلحاظ مستحق للغیر در آمدن مبیع با مطالبه کلیه خسارات وارده نمایید و با تقاصای صدور قرار تأمین خواسته، قبل از رسیدگی، کلیه اموال منقول و غیرمنقول و تمامی حسابهای بانکی مشارالیه را توقیف نمایید..
در صورت نیاز جهت راهنمایی بیشتر از طریق مشاوره تلفنی اقدام تمایید..
مؤید باشید..

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی