محروم کردن کارگر از حقوق و مزایا به صرف نداشتن کارت پایان خدمت

سلام ۳۲ سالمه سربازی نرفتم.در مغازه ای ۱۰ ماه کار کردم حقوق ۲ ملیون بهم داد و بیمه ام نکرد.شکایت کردم.جلسه اول کارفرما گفت ایشون سربازی نرفته حقوق اداره کار بهش تعلق نگرفته..جواب شکایتمم اومده اداره کار رد کرده..میخواستم ببینم چیکار باید بکنم؟ایا حقوق اداره کار بهم تعلق میگیر..چیکار میکنم.اگه میشه راهنماییم کنید یا باید به خدا واگذارش کنم

05 بهمن 1400 31

با سلام
کاربر گرامی ، کارفرما نمی تواند با این دلیل که شما خدمت سربازی نرفته اید، شما را از حق و حقوق قانونی خودتان محروم کند. طبق ماده 62 ضابطه نظام وظیفه ، اشتغال به کار مشمولان نظام مقدس سربازی در زمینه دولتی و خصوصی ممنوع است. کارفرما نمی تواند به اتکا نداشتن کارت پایان خدمت از پرداخت حقوق مزایا و سنوات کارگر خودداری کند.
کارفرمای شما در ابتدای قرارداد نباید شما را استخدام می کرد اما زمانی که این کار را انجام داده است باید حقوق و مزایای شما را کامل پرداخت کند. شما به اداره کار مراجعه و پیگیر حق و حقوق خود باشید.
موید باشید.

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی