23 بهمن 1402

آیا می‌توانم صیغه طلاق را بدون حضور زوجه انجام دهم؟

دسته بندی : خانواده | طلاق
Faranak Zangene
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

سلام و ادب
وکیل گرامی:این سوال و چند روز پیش با یکی از همکاراتون مطرح کردم متاسفانه وکیل محترم به نقش زوج و زوجه در پرونده دقت نکردن و جوابشون به موضوع سوال ارتباطی نداشت.
دادنامه قطعی طلاق توافقی بائن به درخواست[زوجه]صادر شده.وضعیت کلیه حق و حقوق زوجه مشخص و در دادنامه قید شده.
سوال:اگر زوجه با وجود داشتن[وکالت طلاق بلاعزل] از حضور در دفتر ثبت طلاق خودداری کنه،آیا من [زوج]بدون حضور زوجه میتونم صیغه طلاق رو ثبت کنم؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

طبق ماده 35 قانون حمایت خانواده مصوب 1391 بله میتوانید ، گواهی عدم امکان سازش را به دفترخانه ارائه دهید برای زوجه اخطار جهت اجرای حکم ارسال میشود و یک هفته فرصت دارند که مراجعه کنند در غیر اینصورت سردفتر صیغه طلاق را جاری میکند

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با Faranak Zangene دارید کلیک کنید

ایکون ترازو

سوالات حقوقی مشابه

05 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

مراحل درخواست طلاق از دادگاه

وقت بخیر
آیا برای طلاق گرفتن حتما باید از طریق دادگاه اقدام کرد یا با...

05 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

خانمی 45 ساله هستم 18 سال ازدواج کردم فرزند ندارم چگونه می توانم از ه...

سلام . خانمی 45 ساله هستم 18 سال ازدواج کردم فرزند ندارم چگونه می توان...

04 اردیبهشت 1403

ایا بعلت داشتن بیماری ام اس زوج میتواند درخواست طلاق بدون مهریه نماید؟

سلام وقتتون بخیر
بنده سه ماه بعد از عقد متوجه شدم بیماری ام اس دارم ،...

04 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

آیا چنین دست نوشته ای معتبر است؟

سلام
متن دست نویسی با امضای خودم نوشته ام که در آن حقوقی برای همسرم قا...

سلام، من Faranak Zangene هستم وکیل پایه یک دادگستری حقوقی. در صورتیکه نیاز به مشاوره با من داشتی می تونی خدمت مشاوره تلفنی رو انتخاب کنی .

آخرین وضعیت آنلاین:
آنلاین در 1 روز پیش
فرانک-زنگنه
Faranak Zangene ۰.۱ وکیل پایه یک دادگستری رزرو مشاوره
خدمت ارائه شده 250
هزینه مشاوره 500,000
امتیاز کاربران به وکیل 3.5/5