پرسش کاربر

نفقه

سلام ببخشید ایا به زن در صورت تمکین نفقه تعلق میگیرد؟

احمد جمشیدوند

احمد جمشیدوند

وکیل پایه یک دادگستری

مشاهده پروفایل 4.3

آخرین بازدید : 18 ساعت پیش

زمان انتظار: 30 دقیقه

پاسخ

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

با سلانم خدمت شما بله تعلق میگیرد و همچنین طبق ماده 642قانون مجازات اسلامی هرکس با داشتن استطاعت مالی نفقه زن خود را در صورت تمکین ندهد یا از تادیه نفقه سایر اشخاص واجب النفقه امتناع نماید دادگاه اورا از سه ماه و یک روز تا پنج ماه حبس محکوم مینماید.

پرسش های مرتبط

نفقه تا چه زمانی به دختر تعلق میگیرد

پاسخ محمدرضا امانی

|

۳۰ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر. آیا پدر در صورت داشتن توانایی مالی، وظیفه تامین مسکن و پرداخت نفقه به ...

نفقه پسر۱۰ و۱۲ ساله.....

پاسخ علی تقوی

|

۲۸ خرداد ۱۴۰۳

سلام پدری هستم سنم بالاست بیمار هستم ساکن گیلان روستا هستم برای نفقه فرزندانم دادگاه ...

مطالبه نفقه فرزند از پدر

پاسخ شاهین محبی

|

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

سلام من 21 سالمه دخترم دانشجو هستم در استان سمنان. کار نمیکنم و مستقل نیستم در کنار د...

مشاهده بیشتر

دیدگاه کاربران

مسلط به موضوعات قانونی


کاربر سایت

گفتگوی تلفنی

راهنماییشون خوب بود،فقط این سیستم تنها ضعفی که میتونم بگم داره ،مدت زمان انتظار واسه برقراری تماس هست .


کاربر سایت

گفتگوی تلفنی

همه دیدگاه ها
undefined