ایا مرد می تواند به دلیل عدم تفاهم زن را طلاق دهد؟

سلام احتراما بنده آقای ۳۰ ساله هستم که در سال ۹۴ با خانمی ازدواج کردم و حاصل ازدواجمان یک دختر ۳ ساله است - بنده شرکت دارم و خانم هم در خانه دار می باشند اما ما از شرکت برای ایشان بیمه رد کردیم اما درآمدی ندارند من در طی این ازدواج با درآمد خودم دو خانه و یک ماشین خریدم که نصف دو خانه و ماشین را به نام ایشان کرده ام و همچنین ۶۰۰ سکه مهریه هم مهر ایشان کرده ام الان میخوام از ایشان به علت عدم تفاهم جدا بشم و تنها چیزی که برایم مهم میباشد حضانت دخترم است میخواستم ببینم شرایط طلاق برای من به چه صورت می باشد.

12 اسفند 1400 59

سلام
کاربر محترم مطابق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی
مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق همسرش را بنماید. به عبارتی دلیل طلاق برای زوج نیاز نیست
در وصف موضوع شما چون در زمان زندگی مشترک نصف دارایی را بنام همسر نمودید با تقدیم دادخواست طلاق دادگاه ضمن صدور حکم طلاق شما را ملزم به پرداخت مهریه و نفقه ایام عده و در صورت مطالبه زن ، احرتالمثل ایام زندگی مشترک می نمایید. لکن در صورت عدم تمکن پرداخت مهریه پس از صدور رای می توانید دادخواست اعسار از دثپرداخت یکجای مهریه بدهید
در مورد حضانت فرزند مشترک تا هفت سالگی با مادر و پس از آن با پدر است .

شما میتوانید مهریه خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی