16 اردیبهشت 1399

مقررات متروکه

دسته بندی : تجاری | سایر دعاوی
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

سلام اگر کالایی به گمرک اظهار شده و تشریفات آن پایان پذیرفته باشد و برای خروج آن کالا از گمرک پروانه گمرکی صادر گردیده باشد لیکن از گمرک خارج نگردد ،پس از گذشت چهار ماه از توقف آن آیا مشمول مقررات متروکه میگردد یا خیر؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

سلام و درود خدمت شما طبق ماده ۳۸۹ آئین نامه اجرایی قانون امور گمرکی – هرگاه کالایی که برای آن اظهارنامه تسلیم و عملیات ارزیابی آن پایان یافته و آماده ترخیص باشد و از تاریخ صدور پروانه گمرکی جز در موارد قوه قهریه (فرس ماژور) تا چهارماه از گمرک خارج نشود طبق مقررات کالای متروکه فروخته شده و نسبت به واریز حاصل فروش آن اقدام خواهد شد و در مورد کالایی که در حراج یا مزایده فروخته می‌شود و خریدار با وجود پرداخت تمام بها کالا را از گمرک خارج نکند مقررات فوق اجرا می‌شود .

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

ایکون ترازو

سوالات حقوقی مشابه

02 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

مسولیت مدیر عامل بعد از خروج از شرکت

با سلام
اینجانب مدیر عامل یک شرکت تولیدی بازرگانی بوده ام در اسفندماه...

31 فروردین 1403
وکیل پایه یک دادگستری

درخواست توقف عملیات اجرایی چک

با سلام
بنده دوتا 30میلیون از یک شخصی سودی گرفتم و بابتشون چک دادم مو...

03 اردیبهشت 1403
وکیل پایه یک دادگستری

طرح دعوا علیه سکو های ارائه خدمات مجازی

سلام بنده حدود 3سال عضو رانندگان اسنپ هستم به صورت ثابت،به معنایی واقع...

31 فروردین 1403
وکیل پایه یک دادگستری

انتقال مالکیت قالب سایت

سلام خسته نباشید،من یک قالب از راستچین خریدم بعد داخل یک پروژه سایت اس...

سلام، من احمد جمشیدوند هستم وکیل پایه یک دادگستری حقوقی. در صورتیکه نیاز به مشاوره با من داشتی می تونی خدمت مشاوره تلفنی رو انتخاب کنی .

آخرین وضعیت آنلاین:
آنلاین در 1 روز پیش
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند ۰.۱ وکیل پایه یک دادگستری رزرو مشاوره
خدمت ارائه شده 5,094
هزینه مشاوره 398,000
امتیاز کاربران به وکیل 4.32/5